vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#297432
Živjo,

kot vsi vi sem tudi jaz "rojen tekač". Lansko leto so se začele težave s hrbtom.. po vseh pregledih smo prišli do zaključka da je nujno potrebna operacija, ker imam hernijo v vratnem delu hrbtenice-katera nabija v hrbtenjačo in živce... posledica tega je atrofija mišic na desnem delu(hrbet,roka, prsna mišica)... Hvala bogu da sem našel neko "alternativo"(manualna medicina), katera mi je popravila situacijo za 80%. Nisem šel na operacijo... Seveda imam še vedno težave, vendar s tem nekako lahko živim... Upam, da se bom še bolj rehabilitiral, seveda moram delati še vaje...
Moje vprašanje: Ima kdo podobne izkušnje ? Kako nadaljevati... rad bi se vrnil na tekaška pota; vendar je to po svoje rizično, kajti vsi strokovnjaki odsvetujejo tek - dopušča se samo rekreacijski tek(max.cca. 5km-po mehki podlagi)

Za vsak konstruktiven komentar bom hvaležen.

Hvala in lep dan!
#297434
Jaz sicer nimam hernije mi je pa lani kar 2x malenkostno zdrsnila medvretenčna ploščica (proturzija) v ledvenem delu hrbtenice, kar povzroča bolj ali manj hude bolečine, ki sevajo v noge.
Mislim, da si se pravilno lotil zadeve, dobra manualna terapija ali pa dober fizioterapevt lahko težave zelo olajšajo v nekaterih primerih pa tudi popolnoma odpravijo. Sicer ne vem kako veliko hernijo imaš, najbrž si bil na magnetni in imaš slike, tako da bo najbolj, da se obrneš na dobrega fizioterapevta, ki ti bo pošteno povedal ali lahk zadevo omiliš z terapijami in kakimi vajami s katerimi boš ojačal mišice okoli tega dela hrbtenice ali pa je najboljša operacija.

Mnenja o enem in drugem so deljena... Je pa res, da, če se le da se izogni operaciji. Po drugi strani pa je res, da danes hernije operirajo že endoskopsko in je okrevanje za pacijenta hitro.

P.S. Pa še v tolažbo, po mojih informacijah, kar nekaj vrhunskih športnikov živi in trenira z podobnimi težavami, tako, da ne obupat.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA