vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Vanja90
#304160
Pozdravljeni,

s tekom sem pričela kaka 2 meseca nazaj. Sprva na tekalni stezi po pol ure...zadnji mesec pa tečem tudi zunaj - večinoma asfalt in nekaj makadama, trave.
V zadnjem tednu sem nekoliko povečala frekvenco tekov (4 - 5 krat na teden) in pa razdaljo - okrog 7 km. Ravno danes po teku, kakih 7 km...se je pojavila dokaj huda bolečina v levem kolku. Bolečina se mi zdi, da je v kosti in v zgornjem delu zadnjice (morda tudi ni kolk, vendar je občutek kot, da izvira nekje, kjer se stikata medenica in stegnenica, levo od trtice). Kadar mirujen ne boli. Kadar pa hodim pa je bolečina res huda in v bistvu komaj hodim, precej moram šepati.
Aja - na levo nogo, ki me trenutno boli, so mi pri analizi stopal ugotovili precej pronacije - če se morda povezuje s ten ?

Skratka - kakšne izkušnje, nasveti... ?

Hvala in lp.
 nivesj
#304170
Teči sem začela pred 6 leti in tudi mene je prvo leto nekaj časa močno bolel levi kolk. K zdravniku nisem hodila, sem kar sama pogruntala, da je bolečina nastajala zato ker sem preveč hitro povečala razdaljo in pogostost teka in pa tudi zato, ker sem preveč zagnano 'tolkla' po betonu z vso močjo... :roll: bolečina je bila kar huda in trajala je eno celo poletje :oops: , sem pa trmasto vztrajala in bolečina je popustila...

Nasvet? Poskušaj zmanjšati število tedenskih tekov, vsaj za nekaj časa in poskušaj pri teku biti čimbolj vzravnana, 'mehka', 'lahka', da ne tolčeš (pre)močno s stopali na tla, kot se pač da....

Za čevlje pa ti tudi priporočam, da kupiš take, ki podpirajo stopalni lok in so namenjeni pronatorjem.

Bolečino ta čas, lahko ublažiš s kakšno kremo, če bo pa hudo, pa obišči zdravnika in se posvetuj glede nadaljnjega teka...
 Vanja90
#304393
Hvala za odgovor.

Sama sem sicer v tem času že obiskala zdravnico, saj je bila bolečina kar huda. Vendar pa mi je ta povedala, da je malo utrpel sklep, zadaj v kolku - točnega imena se ne spomnim. Dala mi je tablete proti bolečinam in pa predpisala počitek.

Trenutno še sicer boli in ne upam teči. Mislim, da bo čez kak teden že ok. Vendar pa me skrbi, ali se mi bo to dogajalo po vsakem teku, ali pa se bo telo nekako navadilo. Neprijetno bi bilo, da bi po vsakem teku morala praktično biti nepremična kake 2 -3 dni. Poleg tega sem prijavljena na tek v Radencih in ne vem, kako mi bo tam teči, ko pred tem praktično ne bom, kaj dosti tekla.

Copate pa že imam pronatorske... Sem bila na meritvah v Intersportu in kupila priporočene.

Še enkrat hvala in lp. :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA