vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 markoles
#30920
Zanima me, če morda pozna kdo kakšno "analizo" ali morda raziskavo o razliki oz. škodljivostjo teka na traku v fitnesu in teku na asfaltu. Vem da je veliko boljši tek na prostem v lepem vremenu in da je podlaga čim mehkejša, toda trenutno je situacija pač taka ( zima), zato tečem na traku. Dosedaj ni bilo večjih problemov sedaj pa imam boleča oba kolena in se počutim :cry: Vsakega nasveta :idea: bom zelo vesel. RAD BI ŠE SAMO POHVALIL FORUM IN OBISKOVALCE NA NJEM :D
Uporabniški avatar
 Arapc
#31782
Na traku, oz. na tekalni stezi tečem že od konca oktobra in to 3-5x na teden. Pred začetkom mi je vsakdo, ki prakticira tek na traku svetoval, naj obujem copate, ki so primerni za tek na asfaltu, ker naj bi bili podlagi enako trdi pri obeh.
Razlika med tekalnimi stezami je tudi v tem, da imajo ene že vgrajene "amortizerje", ki delno blažijo udarce stopal ob tekalno površino.
Sam sem takoj na začetku kupil copate, ki naj bi se dobro obnesli na asfaltu in jih imam za tek samo na tekalni stezi, poleg tega izbiram steze, ki imajo že vgrajene "amortizerje" in v teh štirih mesecih še nisem občutil nobene bolečine v kolenih ali gležnjih ali hrbtenici.
Pri daljših tekih na traku (2h ali več) pa sem začel praktcirati, da peto podložim s silikonskimi vložki, ki so primerni za uporabo ob vnetjih ahilove tetive. Na ta način je vsak korak še dodatno ublažen in rečem lahko samo, da se mi zdi trening na traku primeren nadomestek za tek zunaj v slabih vremenskih pogojih.
 Flash
#33340
... tudi sam sem opazil, da kar hitro na traku staknes kaj neprijetnega ... Bolecih kolen in "nabijanja" na traku sem se losal tako, da tecem na naklonu -2% (NAVZDOL). Ko se navadis gibanja in odziva traku ti je na voljo katerikoli naklon.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA