vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 LukaSLO
#327030
Pozdrav tekači :) !

Lansko leto julija je med tekom prišlo do poškodbe na nogi. Opravil sem ultrazvok, ki je pokazal:

Ahilova tetiva je normosomna. M. gastrocnemius je normosonografska. V distalnem miotendioznem spoju m. TP je defekt in razobličenje mišice, ki je velikosti cca 1 x 1b 7 x 0,51 cm. Ob tetivi distalno je odvečna tekočina.


Diagnoza: Delna ruptura m. tibialis posterior levo.

Zatem sem hodil na fizioterapijo, kjer se je poškodba sanirala. Kljub temu sem še zmeraj v tem predelu čutil bolečine, zato sem opravil kontrolni pregled - ultrazvok, kjer je bilo ugotovljeno:

Primarno najden defekt v m. TP je v celoti zapolnjen z novo nastalim tkivom, tkivo ob robovih delno brazgotinastega novonastalega tkiva je hipoehogeno - edem. Na predelu kavdalneje od primarnega defekta je dodaten boleč predel - UZ distenzija.


Po kontrolnem pregledu, na katerem je bilo ugotovljeno, da je poškodba sanirana (zaradi brazgotine ostane bolečina), sem nadaljeval s fizioterapijo, kjer smo se lotili razbijanja bolečine zaradi brazgotine. To smo precej uspešno tudi razbili.

V času zdravljenja primarne poškodbe nisem bil športno aktiven in nisem tekel, glede na pogovore z fizioterapevtko sem naredil kakšen počasen in kratek sprehod. V tem času sem ugotovil, da se mi pojavljajo nove bolečine, in sicer na OBEH nogah, na zunanjih straneh nad gležnjem do kolena. Bolečine na zunanjih straneh se mi pojavljajo tudi sedaj, ravno tako občasno nekaj čutim v ahilovi tetivi. Poudarjam, da še zmeraj ne tečem, kar pomeni, da ne tečem že vse od primarne poškodbe, ki se je zgodila lanskega julija.

Fizioterapevtka si ni znala razlagati novih bolečin, še posebej ob dejstvu, da v tem času nisem tekel (samo krajši sprehodi). Tudi to smo z raznimi terapijami poskušali odpraviti, vendar na žalost neuspešno.

Seveda sem veliko premišljeval, kaj je vzrok teh bolečin na zunanji strani noge. Po pogovoru s fizioterapevtko sem začel sumiti, da je morda vzrok v eni izmed zastaranih poškodb.

Opis zastarane poškodbe: Pred približno dvema letoma sem v telovadnici med igranjem nogometa trčil z nasprotnim igralcem. Bil je boj za žogo, pri tem pa je nasprotni igralec želel udariti v žogo, a je pri tem zadel mojo nogo, in sicer nart (zunanjo stran stopala) na DESNI nogi. Ni bilo nič zlomljeno, zato sem hladil z ledom. Ker ni bilo kompresije, mi je po poškodbi ostal ta del stopala zadebljen, zato sem imel nekoliko čuden občutek v nogi, vendar je bila gibljivost normalna.

Iz tega sledi, da sem mogoče začel podzavestno "šparati" desno nogo (ta noga, kjer je zadebljeni del) in je prišlo do neravnovesja, in s tem do bolečin na zunanjih straneh. Potrebno je poudariti, da je bila primarna poškodba (ruptura) na LEVI nogi, kar pomeni, da je tudi to morda povezano z zastarano poškodbo stopala.

Sklep: Primarna poškodba je sanirana, bolečine na zunanjih straneh in občasno v ahilovi tetivi so še zmeraj prisotne, čeprav ne tečem in grem samo na sprehod. V tem času teh težav še zmeraj nisem odpravil, zato izgubljam potrpljenje in sem izjemno nesrečen. Sedaj sem ponovno poskusil z obiskom fiziatra, a iz tega tako ali tako ne bo nič, ker sem dobil fizioterapijo, ob tem pa je fiziater dejal, da pač naj preneham teči :evil:. Po pravici povedano, komaj sem se zadrževal, da nisem znorel nad njim :wink: .

Tekači, ali je imel kdo od vas take probleme? Poznate koga? Kaj naj naredim, da odpravim probleme? Neznansko si želim teči, ker to počnem najraje v življenju :) .

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA