vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Edmon Plume
#334676
Lep pozdrav,

Star sem 32 let. Lani oktobra sem odtekel svoj prvi maraton. Potem sem kake 3 tedne bolj kot ne počival, delal sem le kake pol ure vaj za stabilizacijo vsak dan ter stretching. Ko sem spet začel teči so se pojavile bolečine v križu, ki do danes vztrajajo. Načeloma so take narave, da tekom dneva križ boli, je moteče, a ni prehudo. Med tekom pa bolečine celo izginejo in se vrnejo šele, ko se hrbet spet ohladi. Le včasih (ne nujno po najbolj aktivnih dnevih) postanejo bolečine dovolj resne, da vzamem 2 naklofena v razmaku 12 ur in to navadno takoj pomaga. Ne bi pa rad te kure izvajal prav vsake pet dni, da mi ne odpadejo jetra ter ledvice. Boli me zelo nizko v križu, skoraj pri trtici in malo nad, najbolj pa ko nagnem trup v levo. Ter seveda pri pripogibanju naprej.

Torej...če ima kdo podobne izkušnje ali kak nasvet bi bil hvaležen.

Matjaž
Uporabniški avatar
 Medicius
#334677
Si prave starosti, ko se začnejo kazati prvi simptomi degenerativnih sprememb hrbtenice. :p
Čim manj tablet (raje brez), zdrava prehrana, vaje za stabilizacijo trupa, izogibanje kontaktnim športom, ostalo pa je genetika. Skratka konzervativno do zadnjega atoma moči. ;)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA