vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Zenith
#342466
Prehrana je zelo individualna stvar. Letos sem prvič tekel 10 mesecev nonstop, razdalje niso bile velike. Poleg šestih obrokov dnevno sem po vsakem treningu spil proteinski napitek. Na koncu sezone imam vseeno 3 kg manj kot sem imel januarja, ko sem začel teči. Vendar vizualno dosti več mišic. Pri prehrani in treningih upoštevam da sem ectomorph.
Uporabniški avatar
 čara
#342467
A je že kdo slišal za presnovo? Pa, da ima vsak drugače "spojeno" vse skup. Meni nenehno primankuje železa in če nisem v letu dni 3-6 mesece na dodatkih, sem skurjena. (bi spala cele dni, razpokane ustnice, spet se mi začnejo nohti plastit in lomit, že en sprehod s psico mi je naporen, koncentracija je slaba...).

Bi bla pa vesela, če mi ne bi bilo treba....Z magnezijem je težava zaenkrat poštimana, ker si privoščim kako slaščico zelo poredko in še raje tako, ki si jo sama naredim, brez enormnih količin sladkorja.

Pa še nekaj je-čas za prehrano. Ja, bi blo fajn, če bi imela veselje za štedilnikom, pa ga nimam. Niti kuharja nimam. Imam pa 8-9 ur sedenja v službi in konec šihta, je moj svet kinološko in pa športno obarvan....Je lažje spit tisti en napitek po treningu :--
 Cedron
#342477
čara napisal/-a:A je že kdo slišal za presnovo? Pa, da ima vsak drugače "spojeno" vse skup. Meni nenehno primankuje železa in če nisem v letu dni 3-6 mesece na dodatkih, sem skurjena. (bi spala cele dni, razpokane ustnice, spet se mi začnejo nohti plastit in lomit, že en sprehod s psico mi je naporen, koncentracija je slaba...).

Bi bla pa vesela, če mi ne bi bilo treba....Z magnezijem je težava zaenkrat poštimana, ker si privoščim kako slaščico zelo poredko in še raje tako, ki si jo sama naredim, brez enormnih količin sladkorja.

Pa še nekaj je-čas za prehrano. Ja, bi blo fajn, če bi imela veselje za štedilnikom, pa ga nimam. Niti kuharja nimam. Imam pa 8-9 ur sedenja v službi in konec šihta, je moj svet kinološko in pa športno obarvan....Je lažje spit tisti en napitek po treningu :--


To me nekoliko spominja name, ko sem imel več let razno razne čudne simptome (predvsem pa konstantno neizmerno utrujenost in pogosto že omotičnost) in mi nihče ni mogel/znal pomagati. Potem sem pa bolj kot ne po naključju poizkusil s strogo brezglutensko dieto. Po nekaj dneh sem bil ok.
lp
 gerhard
#342479
Tudi sam si po teku privoščim beljakovinski šejk. Ampak ta ni iz praška iz "hobuka za jupol"... Enostavno vržem v mikser skuto, banano, ingver, pomarančo, kivi, zmrznjene jagode ali gozdne sadeže ... (nekaj od tega, vsekakor pa skuto), zalijem z jogurtom in/ali vodo in to je to. Potem tuš, za njim pa konkretna hrana :-)
Jest je treba, poraba kalorij je takšna, da je cela znanost imeti zadosten vnos. Kemijo kot so geli in podobno pa si privoščim le parkrat na leto ob organiziranih tekmovanjih.

Glede težkih nog je pa pomoje bolj pomemben način treninga, v zadnjem obdobju pred tekmovanjem nižja intenzivnost, lahkotni teki z obveznim občasnim pospeševanje, da se telo spočije, hkrati pa ne zaspi.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA