vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 Vreme
#344782
Vencelj, držim pesti,da ne boš šel po moji poti.

Moja poškodba rame (ki je nastala čisto po neumnosti) se je vlekla dobro leto. In od takrat je šlo vse navzdol. Tekel sem lahko samo kratke teke in ker je bolečina segala včasih do srca sem se zbal,da je s srcem kaj narobe in sem prenehal s tekom. Pa seveda ni bilo. Potem me je zgrabil še išijas pa sem bil pečen :cry:

Predlagam ti, da tek začasno zamenjaš s hojo. Jaz tega takrat nisem naredil, sem pač bil navajen večjih naporov in nekaj km hoja se mi je zdela brezveze, brez pomena. In danes mi je žal...
Uporabniški avatar
 vencelj
#344784
Vreme napisal/-a:
Predlagam ti, da tek začasno zamenjaš s hojo. Jaz tega takrat nisem naredil, sem pač bil navajen večjih naporov in nekaj km hoja se mi je zdela brezveze, brez pomena. In danes mi je žal...


"utemeljeni dnevni izhodi v kraju bivanja zaradi narave zdravljenja" (citirano iz odločbe)!
Vsakodnevno migam vsaj 1 uro, peš grem na fizioterapije, naredim kak krog po Železnikih ali pa se vzpnem na Kres, odvisno od vremena (če je blato ali sneg po asfaltu, v suhem vremenu pa raje v naravo). Običajno en dopoldanski in en popoldanski izhod. Seveda zelo previdno, da ne bi "popravljal" poškodbe in z desno roko v žepu, da je pri miru. Tek pa že zahteva več dela rok in bo moral počakati na boljše čase.
:juhuhu: :juhuhu:

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#345229
Hodim na fizioterapije. Sedaj sem bil že 12x, dodali smo tudi tecar terapijo (samoplačniško). Stanje se počasi izboljšuje, celo tek sem že poizkusil, ne veliko, ugotovil pa sem, da je gibljivost omejena, a veliko boljša. Fizioterapevtka mi naroča, naj roko uporabljam (z besedami, da se obnašam, kot da roka ni moja :? ). Ne smem se preveč "šparat" ampak je ramenski obroč treba spraviti nazaj v pogon.
Sicer imam pa občutek, da punca ve kaj dela, čeprav se včasih, ko res zaboli, malce vprašam, če je temu res tako.
Važno je, da napreduje... :juhuhu:
Sedaj že celo razmišljam, da bi morda celo vplačal prijavnino za kakšno tekmo... :roll: ...ali pa sem preveč optimističen :?:
Uporabniški avatar
 čara
#345230
Mogoče res? Lahko je spodbuda za okrevanje, če imaš v sebi tekmovalno nrav. A so te polepli s kinezio trakovi? Zdaj jih uporabljajo celo pri dojenčkih, ki hodijo na fizioterapije (pri prijateljici so porod fejst zaštrikali in je mali rabil na fizioterapije).
Uporabniški avatar
 vencelj
#345242
čara napisal/-a:Mogoče res? Lahko je spodbuda za okrevanje, če imaš v sebi tekmovalno nrav. A so te polepli s kinezio trakovi? .


Prav tekmovalen nisem več, so pa dogodki, ki jih je težko izpustiti...da se nekaj dogaja, da se družimo... :laola
Tudi potejpan sem bil.
Najnovejše: 22. 2. grem v službo, po dveh mesecih in pol. Toliko da zaključim FTH, morda (po potrebi) potem še kaj v lastni režiji, bom videl, kako bo.

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 majcka
#346817
vencelj napisal/-a:ggrrrrr...če bi v gospodarstvu tako delali, je že zdavnaj vse v PM... :twisted: :twisted:


Ti itak, ampak a gre vsaj s tvojo ramo kaj na bolje?? :?
Uporabniški avatar
 zz topka
#346819
vencelj napisal/-a:ggrrrrr...če bi v gospodarstvu tako delali, je že zdavnaj vse v PM... :twisted: :twisted:

To je pa čisto res. :--(
6 mesecev sem čakala, da sem se usedla na pojstlo, da mi je "dohtar" potolkel po kolenu in s prstom peljal oči levo in desno. Njegova ugotovitev ? Da bo treba še eno vrsto čakat- do 8 mesecev. :evil:
V ambulanti sem bila minuto. Zunaj v "vrsti" pred mano nikogar, za mano tudi ne, Po moji "obravnavi" je šel na kosilo.
Tak dohtar znam biti tudi sama. :mrgreen:

Marička, tebi se pa tudi vleče ta rama. :(

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA