vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#36521
malo čuden naslov,a kaj ko zadnje čase slišim in berem toliko dobrega o njem da sem prepričan da je rešitelj športnih poškodb kolen...vse lepo in prav,na različnih forumih ga omenjajo le kje se ga da kupiti v sloveniji ne ve nihče natančno.v lekarni v ajdovščini se ga dobi v obliki kreme v nodol krema.sem verjetno prvi ki sem jo kupil še pred reklamo (pred 2 mes.)pa je brez kakšnih učinkov,pa zelo draga je.
prosim če kdo ve kje se da kupiti glukozamin v obliki tablet
hvala
lp,mirko
Uporabniški avatar
 milkec
#36523
jaz sem imel ene tablete s glukozaminom, chondroatinom in še enimi vitamini, kupil pa sem jih v Šentjerneju pri fizioterapevtu. 90 tablet stane 14.000 SIT. Toplo priporočam, kajti glukosamin najbolje učinkuje v kombinaciji z chondoatinom. Je pa pri tem potrebno vedeti, da je najboljši za preventivo in ne za kurativo.

No kakorkoli, tu je še ena stran s tem informacijami.
 laufar
#36527
V Ljubljani pri Bilaču je 100 tablet 18.000 sit, ker pa so v nekaterih državah registrirane kot dodatek k prehrani, so precej cenejše, prijatelj, ki veliko kupuje prek internete mi jih je zrihtal za 50 evrov v škatli pa je 365 tablet s po 500mg glukozamina.
Uporabniški avatar
 INOT
#36530
Najprej si preberi malo na www.medicaartis.si/
Sam osebno redno jemljem glukozamin in kondroin in lahko povem,da kar pomaga. Odvisno pač zakaj ga jemlješ.Najceneje in najhitreje pa ga boš dobil v hrvaških lekarnah oz.njihovih trgovinah kjer prodajajo športno prehrano.Pri nas ga legalno že dolgo ni možno dobiti.
Uporabniški avatar
 Staša
#36531
Moj diler ga pa zrihta 50 tablet po 4000 sit (ne vem, kje).
Ko sem vprašala uvoznika zadnjič po mailu (www.nutrilab.si), če se ji da naročiti pri nas, so mi odgovorili, da ne, se pa dobijo v Avstriji in na Hrvaškem v lekarnah (ista škatlica).

Jaz sedaj hrustam drugo škatlico in ne vem... kolena ne bolijo, ampak ne vem, če je to to... Po moje je tudi malce...
Uporabniški avatar
 milkec
#36566
Meni je bila tale zadeva sledeče razložena:

Kombinacija obeh sulfastov ti na hrustnaec sklepov ne vem kaj odlaga, v bistvu manjša obrabo, trenje... V bistvu deluje kot olje v avtu. Meni je bilo priporočeno, da začnem jesti najmanj 3 mesece pred obremenitvijo in jih naj jemljem 2 meseca. Nato naj bi stvar zdržala kar nekaj časa.

=============================

Se mi pa tukaj pojavlja velik paradoks... Če telo ne zdrži rekreacije (ki je servis za bolj zdravo življenje!!) brez dodatnih, zunanjih pomoči v obliki ne vem kakšnih kemičnih zmesi, potem tukaj ne gre nekaj skupaj.... =>

- če se ne ukvarjaš z rekreacijo, si manj odporen za bolezni, večkrat pri zdravniku, več tablet....
- če se ukvarjaš z rekreacijo, tvoje telo ne zdrži in rabiš nove tablete, da to premagaš

Torej same tablete..... Kot da v naravi ne bi bilo dovolj vitaminov, mineralov in podobnega! Zato poskušam sam najti en tako raven rekreacije in prehrane, da lahko vse zdržim brez dodatnih čudnih zmesi!
 Nataša
#36576
Staša napisal/-a:Moj diler ga pa zrihta 50 tablet po 4000 sit (ne vem, kje)....


:lol: :lol: :lol: :lol:

prekupčujeta pa...na Tromostovju, baje? 8) :lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 Tatjana
#36594
Na Hrvaškem stane Natural Welth Glukozamin sulfat (60 kapsul po 500 mg) 102 kuni.
Uporabniški avatar
 mirko1
#37054
končno sem danes kupil tablete,v lekarni v italiji,dokaj drage 30 tablet je enajst evrov,že učinkujejo :D
lp,mirko
Uporabniški avatar
 pegaz
#37100
Ej, jest pa še zmer nisem nabavil nobenih glukozamin tablet.
:oops:
Pa chypohondryna u škatlici od 107 kosov tud ne...
Ostajam kar pr vodi od kisle repe. Baje je zlo dobra za sklepe. Moj diler se edin zlo namatra, da jo zruva iz zemlje - torej ni tok zlo dobra za njegove sklepe (Repica PRESS).
;)

Mah kaj govorim. Držte se glukozamina, al pa česarkoli, sam da pomaga!

Lep let, Pegaz ;)
 sempja
#38134
Jaz ga kupujem v Zagrebu v lekarni ali pa v Londonu v Bootsu.... Drugače pa je registriran tudi pri nas, ga pa ni na trgu.... poglejte register zdravil.
 Gustl
#38560
Hoj,

zadnje case postaja Glukozamin pravi hit. Je kdo zasledil kaj na temo stranskih učinkov?
Uporabniški avatar
 mirko1
#38566
bi rekel da nimajo od česa nastati :D :D :D :idea:
lp,mirko

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA