vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 mac
#369838
Masiraj (s kremo) 1 x na dan, če je bolečina prehuda potem recimo vsak drugi dan (da ne potenciraš bolečine še bolj), masiraj tudi tetivo, ker je razlog verjetno od tam,
razteguj, vzemi si recimo 1 teden počitka, namesto teka v fazi zdravljenja izberi več kolesarjenja.
Ko boš saniral, delaj vaje za krepitev tetive.

Drugi razlog je mogoče kalcinat v tem delu pete (petni trn). Jaz sem ga imel nekaj let nazaj. Mučno.

pozdravi se, poz
 renbru
#369845
Zdravo.
Hvala za nasvete. Se bom potrudil še malo z alternativo... da bo čimprej OK...
Drugače so pa tukaj res super in hiro si na vrsti... če koga zanima sem prilepil link www.rehamedical.si
hvala lp
Uporabniški avatar
 Dolenjski pokal
#369848
Ravno končujem "prijateljstvo" s plantarnim fascitisom. K sreči brez trna in/ali kalcinacije, ki je sam vrh te nadležne poškodbe.

Najboljša terapija trenutno dostopna so udarni valovi, jaz sem delal v kombinaciji s Tecar terapijo. Udarni valovi so sicer primerni za trn, vendar z menjavo glave aparata in nekimi nastavitvami je primeren tudi samo za fascitis. Tecar je pa globinsko segrevanje, za razliko od UZ (en mesec terapij, vendar zelo majhen učinek), segreva od znotraj...
+ plastenka leda, ki jo rolaš gor dol po stopalu vsak dan (seveda v nogavici), razteg na stopnici (peto pod nivo stopnice in dvig na prste) + masaža z raztegom stopala. Kakšna teniška žogica ali golf žogica pa le, če imaš trn. Takrat je dobro tudi kladivo, tisto zidarsko, gumijasto za ploščice :D
 MatijaSever
#370576
renbru napisal/-a:Zdravo.
Hvala za nasvete. Se bom potrudil še malo z alternativo... da bo čimprej OK...
Drugače so pa tukaj res super in hiro si na vrsti... če koga zanima sem prilepil link difuzorji Atelier rebul
hvala lp

er naj bi bila zelo koristna. Je pa seveda takšna terapija samoplačniška. Tudi za to"investicijo" se bom odločila, da bom le lahko teči spet začela! Čisto me je zmešal tele kuhinje Erjavec! :D Pred slabim letom dni se mi namreč še do trgovine ni dalo peš!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA