vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 Bajsi
#4555
Helou!
Jest navkljub svoji, khm, blazni športni aktivnosti spijem kake pol litra tekočine (voda, sokovi, mleko, čaji, kofeti,...) na dan. Več se mi ne da, pa tudi spomnim se ne. Sicer sem imel momente, ko sem žlampal vodo kot za stavo, potlej sem pa vsake 1/4 ure pred pisoarjem visel.
Ti pa ne pripročam, da se zgleduješ po meni.
Vsekakor ti pa priporočam, da opustiš čaj, sploh pravi. Če spijem tisti dan, ko grem tečt pravi čaj, mi med tekom zrajca zgago do orgazma.
Vsekakor pa ti priporočam, da se poskusiš s čilijem. Čili zelo blagodejno vpliva na želodčno sluznico. Seveda mora biti pripravljen v kuhani in mastni hrani. Nikakor pa ne kakšni pekoči feferoni v kisu.
Kitajci nimajo problemov ne s srčnimi težavi in še manj z želodčnimi.
Začneš z manjšimi količinami, npr. noževa špica na porcijo za 4 odrasle ljudi. Sčasoma oz. ko si navajena količino povečuješ. Jest npr., še vedno lahko brez problema (mogoče kakšna solzica) posrebam krožnik juhe z žlico!!čilija v njej.
Za ilustracijo, prijatelj jamar je imel svoje čase težke probleme z želodcem. Odkar vsako leto rine na treking v Nepal se je popolnoma podredil vzhodnjaškemu uživanju prehrane in enormnim količinam čilija, karija, kurkurume, ingverja,... Danes praktično ne ve, da ima želodec.
Uporabniški avatar
 H2O
#4557
evo, bajsi, ko sem tvoj odgovor prebrala sem nehala glavo med ramena tiščat od sramote :D :D vsaj en (poleg matevza, ki trdi, da je vodo za pivo zamenjal :D ), ki ga, tko kot jaz, biksa s premalo tekočine.
mogoče je res kriv zeleni čaj :? :? :? ga verjetno ne bi smela piti v takih količinah :? :? :? ker mi je včeraj spet želodec po PST-ju metal :? :?
in čili v mastni hrani praviš? hmmmmm.....saj sem že brala o zdravilnih učinkih čilija, to je res, ampak mast pa čili....pa moj želodčk... :? :? :? no, bomo vidl....
Uporabniški avatar
 Bajsi
#4559
Helou!
V "mastni hrani" sem mislil predvsem, da ga dodaš hrani, ki je pripravljena na maščobi. Predvsem in zaželjeno je sezamovo ali oljčno olje.
Aja, pozabil pa sem povedati, da zraven piješ veliko tekočine, predvsem zelo ohlajen ledeni čaj iz nepravega čaja. Priporočam pa tudi kakšen deci dobrega belega zelo suhega vina.
Uporabniški avatar
 H2O
#4570
bajsi, to se že bolje sliši...tista mast mi nekak ni šla po grlu :shock: :D
velik čaja, ne pravega, ohlajenega. v redu. hvala še enkrat za vse odgovore :D :D :D
Uporabniški avatar
 mare
#4630
No Bajsi me je že dopolnil. Tisto s čilijem je pri meni delovalo. Zdravilnost čilija naj ne bi bila zaradi pekočega, ampak zaradi zdravilnih snovi v čiliju. Čili uporabljaj v majhnih količinah, pa zato večkrat. Za mehiško hrano samo v naših restavracijah mislijo, da mora biti pekoča, kjer je laže skuhati slano in pekoče kot pa dobro in lahko.

Ingver mislim da na želodec nima toliko zdravilnega učinka, pač pa močno pomirjevalnega. Malce ingverja npr. reši problem morske bolezni. Poizkusi, morda ti bo pomagalo.
Uporabniški avatar
 bigfrik
#4638
Ja Bajsi sam v tistga pol litra zihr nisi vkljucu piva,to je tud tekocina a ves,pa ceprav zelo hranljiva,ga najbrz stejes k hrani :!: :lol: :lol: :wink:
Uporabniški avatar
 H2O
#4699
mark, hvala,
za ingver vem, da je proti potovalnim slabostim & zdravljenje bronhitisa. nekaj časa sem si clo kuhala ingverjev čaj (to je bilo pred temi želodčnimi zoprnijami), se pa ne spomnim pravzaprav zakaj sem si tak čaj kuhala.
z bajsijem sta me prepričala, da poskusim še s čilijem.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA