vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#110221
Spoštovani,
Napisati sem želel kratko vprašanje - pa je nastalo (pre)dolgo.

V nogah imam občutek, da mi kri ne kroži prav. Predvsem, ko se usedem ali obstanem. Če sedim ali obstanem na mestu me boli (čuden občutek tudi v dimljah). Zadnjica me že po petih minutah sedenja boli kot bi sedel že cel dan. Problemi so se pojavili, ko sem en teden cele dneve delal računalnikom in nisem opazil dovolj zgodaj opazil, da se v nogah nekaj pomembnega dogaja.

imam 43 let; pred dvajsetimi leti sem bil operiran na krčnih žilah – potegnili so mi jih ven; takrat sem imel neznosne bolečine; reševal sem jih tako, da sem si povijal noge, pogosto sem stal na glavi, posteljo sem imel pri nogah dvignjeno; po operaciji do sedaj nisem imel tovrstnih težav;)

Stanje traja že dober mesec. Stojim na glavi posteljo imam dvignjeno, več hodim okrog, vendar se stanje ne izboljšuje. Če cel čas hodim je v redu, vendar me po nogah ves čas nekaj »pika«.

Ali si naj prehodno zopet povijam noge. Skrbi me, da se ne-bi noge navadile in bi moral povijati »cel preostanek življenje«. Povijati bi že začel vendar me bolijo tudi dimlje.

Kakšen fetness pripomoček bi bil primeren za tako vrsto gibanja. Kolo sem poskusil vendar mi pritisk na sedežu zaustavlja kri. Tako tudi kolesarim ne.(imam pokvarjeno hrbtenico Morbus Scheuermann- bolečine).

Hvala za vaša mnenja - izkušnje.
MaRe
Uporabniški avatar
 pajo
#110228
Imam iste ali vsaj podobne težave. Meni osebno pomaga sledeče: v 1l belega vina za 10 namočim več vejic rožmarina. To je treba zjutraj na tešče spiti (1 štamprle po domače povedano). Ko se steklenica spije do konca se spet naredi pavza od 10 dni.V tem času pa zopet namočim rožmarin lahko tudi na zalogo. Sam nimam več bolečin v nogah žile so se pa prav tako kar lepo umaknile. Probaj pa boš se sama videla oziroma čutila.
 jozekuch
#110234
kaj pomeni
"v 1l belega vina za 10 "?

Kakšen rožmarin?
Posušen?
Svež?
Kako velike vejice?
Uporabniški avatar
 metkamarjetka
#110256
jaz sem podobno reč - le z rdečim vinom - pila med nosečnostjo za "boljšo kri". rožmarin ima tako izrazit okus, da sem to reč le stežka spravila po grlu (pa čeprav si drugače zvečer rada privoščim kozarček ob jedi :P ).

no, ker imam tudi jaz težave z ožiljem (prav zaradi tega sem se spravila tečt), bom sprobala še gornji recept. škoditi ne more :D

p.s. sigurno je bolje, če je rožmarin svež. gre pa verjetno za 10 vejic.
#110259
jozekuch napisal/-a:Kakšen fetness pripomoček bi bil primeren za tako vrsto gibanja. Kolo sem poskusil vendar mi pritisk na sedežu zaustavlja kri. Tako tudi kolesarim ne.(imam pokvarjeno hrbtenico Morbus Scheuermann- bolečine).


mogoče orbitrek :?: :!:
še bolje - hitra hoja. v naravi seveda :!:
Uporabniški avatar
 pajo
#110270
jozekuch napisal/-a:kaj pomeni
"v 1l belega vina za 10 "?

Kakšen rožmarin?
Posušen?
Svež?
Kako velike vejice?

Rožmarin se paca 10 dni v belem vinu, da pride do efekta.
Rožmarin, ki ga najdemo kje pri morju ali na Krasu.
Svež.
Nekje 20 do 30cm.
Uporabniški avatar
 pajo
#110313
Upam, da bo kdo sprobal in, da mu bo pomagalo. Poznam kar nekaj oseb, ki to redno pijemo in opažamo spremembe na nogah - žile so precej izginile sploh pa ni več bolečin in zateklih nog.
LP
Uporabniški avatar
 pajo
#114656
Je mogoče kdo sprobal to tadevo in pa mu celo mogoče kaj koristi? Me pač zanima tako zgolj iz firbca.
 klopotec
#114700
rožmarin in določene vrste vina vsebujejo flavonide, ti pa pospušujejo dotok krvi v noge in so sploh koristno za ožilje. S tega vidika bi bilo dobro namočiti rožmarin v kakšno dobro modro frankinjo, ki tudi sicer vsebuje antioksidante.
Če pa so zraven še krčne žile, potem pa bi bilo zelo koristno zjutraj piti zelenjavne sokove in to redno, stalno. Žile izstopajo zaradi neelastičnih tkiv, zelenjavni sokovi pa tkiva napravijo elastična in eno z drugim bi lahko bila prava tombola. Bi pa bilo treba vino z rožmarinom piti v enem drugem dnevnem času, lahko pa bi tudi sok pili v drugem dnevnem času, recimo tri ure po kosilu in slabo uro pred večerjo. Sokovi naj bi bili v praznem želodcu, ne pa skupaj z vsebino nekega obroka. In sokovi morajo biti sveži, iz sveže zelenjave, ne tisti iz tetrapaka.
Sicer pa so sveži sokovi odlični za vse tekače, ne samo tiste, ki imajo zgoraj opisane težave. Tekač mora biti elastičen, to pa mu lahko da samo
živa hrana in zelenjavni sokovi to so.
Uporabniški avatar
 andreya
#114871
Klopotec, me zanima, če so dobri tudi sadni sokovi (doma narejeni, seveda), ali naj bi to funkcijo (da povečajo elastičnost tkiv) imeli samo zelenjavni sokovi?
 klopotec
#114875
predvsem zelenjavni sokovi. andreya priporočam ti knjigo Zelenjavni in sadni sokovi Norman W. Walker. Iz te knjige tudi povzemam, da so krčne žile posledica prehrane, bogate s koncentriranimi škrobi in sladkorji. To povzroča nastanek apnenčastih oblog na stenah žil. In če pomisliš kakšno prehrano klasika priporoča tekačem, potem je to to.
Korenček, zelena, peteršilj, špinača, pesa, kumara. Če hočeš res dobre rezultate moraš te sokove kolikor toliko pravilno kombinirati. Zato pa vzemi to knjigo v roke. Ni debela, ti bo pa odprla en drug pogled na iste stvari. In nogice te bodo med tekom lepo ubogale.
Uporabniški avatar
 andreya
#114926
Klopotec, hvala. :P Ta knjiga, ki si jo omenil, je menda res super. :arrow:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA