vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 Ksenija
#172218
super!
Tami pa še ni dobila odgovora
Uporabniški avatar
 Ksenija
#180751
areh napisal/-a:No, danes sem dobil odbreno zdravilišče :D !Fešta :lol: !
lpA

sedajle si verjetno že tik pred tem, da lahko pričneš s tekom, če že ne tečeš... Upam, da gre vse po načrtih!
 a nje ni
#186882
redno prebiram in pobiram nasvete na forumu, pa da vprašam še jaz ... koleno, kaj pa drugega :roll:

aprila me je začelo boleti levo koleno. kar tako, v dveh dneh me je zvilo ... en dan sem še pritekla do doma, naslednji dan, na isti relaciji (10km), pa sem domov pripešačila, ker je bila bolečina premočna. vzela sem en teden pavze, koleno mazala s pernaton gelom in ga ohlajala z ledom, ker je bil malo otečeno, po enem tednu se je zgodba ponovila. z veliko težavo sem hodila po stopnicah navzdol, med hojo pa sem koleno "čutila". šla sem k zdravniku, na slikanje - koleno brez poškodb, sedaj čakam fizioterapijo.

naj povem da tečem 3 leta, vsaj 5x na teden po 10km. prišla sem tudi že na 15km in na 18km ker sem želela na maratonv radence, ampak je koleno zahinavilo :--( po teh bolečinah sem imela 1 mesec pavze, sedaj pa spet začenjam, ampak bolj počasi: vsak drugi dan po 40 minut teka. sedaj sicer bolečina ni tako močna, ampak ko v službi plezam po lestvi gor in dol "čutim" obe koleni ... levo koleno tudi močno poka ob počepih, občasno pa se pojavlja še pekoča bolečina v kolkih in prav tako pokanje.

zdravnik je predlagal, naj namesto teka začnem kolesariti ampak nočem! :( tek mi res veliko pomeni in verjamem, da za vse obstaja zdravilna rožica!
če ima kdorkoli podobne težave, naj mi pove kako jih je rešil ... ali pa če kdo ve za kakšnega dobrega ortopeda? je ortoped sploh pravi naslov? :?

h
Uporabniški avatar
 pajo
#186903
Ja najbolj pomaga pri teh zadevah počitek. (velja tudi za mene pa se tega ne držim) Fiziater in 10 terapij pri njej je zaleglo do te mere, da lahko tečem 100% pa ni v redu. Po zadnji terapiji in ogledu poškodovanega mesta mi je povedala nekaj lepega: midva se boova pa še videla niste zadnjikrat pri meni. Sigurno ima prav! Vprašanje časa...
Uporabniški avatar
 raf
#187106
počitek je najboljše zdravilo pri teh zadevah in pri meni se je zadeva v treh mesecih toliko sanirala, da trenutno nimam kakšnih posebnih težav in samo želim si, da tako tudi ostane.
Uporabniški avatar
 rudi.k
#187155
Naj ti povem za moj primer bolečin v kolenu!
Bolečine so se pričele enkrat pred 2-3 leti.
Sedanje stanje levega kolena:
Kolenske vezi v levem kolenu sploh nimam, meniskus je pa tudi pretrgan...
Torej tiste vezi(ligamenta), ki povezuje zgornji in spodnji del kolena in je v
sredi kolenskega sklepa, jaz sploh nimam.
Enkrat se mi je pretrgala(ne vem točno kdaj ampak sumim, da enkrat na fuzbalu) in je od tedaj sploh nimam!
Torej moje koleno držijo samo mišice(od teka) in nič drugega, jaz pa
takole s takim kolenom laufam (pol)maratone!
Čez eno leto grem na operacijo in mi bodo en ligament presadili iz
stegna v koleno(koleno je treba prevrtat) in mi bodo ta ligament
prišraufali zgoraj in spodaj. Rehabilitacijska doba je dva meseca +
terapije in toplice!
Ortoped mi je rekel, da sicer ta poseg ni nujen, vendar ko bom recimo na
stara leta nehal trenirati oz. se bom manj ukvarjal s športom, mi bodo mišice nehale držat koleno in mi bo koleno postalo čisto nestabilno in mi bo izpadalo - to pomeni pa resno poškodbo kolena in tudi resno obrabo hrustanca(hrustanec pa zaenkrat
medicina še ne zna nadoknaditi razen plastike, ampak potem si
invalid).
Toliko o mojem kolenu. Za ta dognanja sem porabil dobri dve leti,
odkar sem imel (menda)delni izpah kolena pa ortopedi, pa
slikanja, pa spet obisk ortopeda, pa MR pa spet ortoped pa do danes.
Torej, zelo toplo ti priporočam obisk ortopeda da se ti poškodba ne bo stopnjevala!
 a nje ni
#187262
uf, ste me kar malo prestrašili vsi skupaj :( upala sem, da je le preobremenitev ... :? po tisti prvi bolečini sem imela mesec pavze, ampak sedaj spet tečem, ker imam občutek da če bom čisto nehala bom izgubila kondicijo in mišice ... vsekakor pa tečem mnogo manj kot prej, delam več razteznih vaj, mažem s kremo in občasno še ohlajam z ledom. pa seveda - čakam fizioterapijo, ki jo imam konec prihodnjega meseca ...

drugače pa, rudi.k, katerega ortopeda priporočaš? šla bi vsaj preventivno ... ne vem, zaradi česa do tega sploh pride :?: je res preobremenitev, je možno da zaradi tehnike teka? :?
bolje preventiva kot kurativa, a upam da ni že prepozno za to :roll:

bom pa glede na vse vaše izkušnje še bolj pazila ... :?
 sezonski
#187925
zdravo

vidim, da imaš kar težave s koleni. Če lahko, bi ti svetoval Back on Track kolenčnik. Ker imajo v tkanino vtopljen prah keramike, vračajo infrardeče valove, to pa poveča prekrvavitev, pospeši okrevanje po poškodbi, lajša vnetja in otekline. Delujejo pa tudi preventivno - se pravi zmanjšujejo možnost nastanka poškodb in zavirajo napredovanje že obstoječih poškodb (delno ogreje sklepe pred tekom). Izgubit nimaš kaj, ker ni stranskih učinkov pa tudi ob fizioterapiji se dobro obnese. Če deluje na športnih konjih....

Z zdravniki in fizioterapevti se pa vseeno pomeni

lp
 a nje ni
#187985
sezonski napisal/-a:zdravo

vidim, da imaš kar težave s koleni. Če lahko, bi ti svetoval Back on Track kolenčnik. Ker imajo v tkanino vtopljen prah keramike, vračajo infrardeče valove, to pa poveča prekrvavitev, pospeši okrevanje po poškodbi, lajša vnetja in otekline. Delujejo pa tudi preventivno - se pravi zmanjšujejo možnost nastanka poškodb in zavirajo napredovanje že obstoječih poškodb (delno ogreje sklepe pred tekom). Izgubit nimaš kaj, ker ni stranskih učinkov pa tudi ob fizioterapiji se dobro obnese. Če deluje na športnih konjih....

Z zdravniki in fizioterapevti se pa vseeno pomeni

lp


hvala, bom se pozanimala tudi o tem ... samo prej počakam še fizioterapijo in upam, da bo to dovolj. sicer pa upam da pridem še na morje letos in da bo namakanje v slani vodi med tudi pomagalo :)
LPa
 sezonski
#188037
ja, plavanje je tudi prima, ker skoraj ne moreš narediti nobenega napačnega giba, pa udarcev ni.

lp
Uporabniški avatar
 areh
#188154
Samo tolko da se javim..4 mesece po operaciji križne vezi in meniskusov normalno tečem, in normalno kolesarim. Zdravljenje zaključeno. Razen rahle brazgotine ni sledi operacije ..dr.Sajovic :clap: Aleluja!

lpA
Uporabniški avatar
 areh
#188155
sezonski napisal/-a:ja, plavanje je tudi prima, ker skoraj ne moreš narediti nobenega napačnega giba, pa udarcev ni.

lp


"Bog ne daj" plavati prsno! Samo kravl ali hrbtno!
lPA
Uporabniški avatar
 Ksenija
#188175
areh napisal/-a:Samo tolko da se javim..4 mesece po operaciji križne vezi in meniskusov normalno tečem, in normalno kolesarim. Zdravljenje zaključeno. Razen rahle brazgotine ni sledi operacije ..dr.Sajovic :clap: Aleluja!

lpA

super :clap:
 Tekač100
#286896
Pozdravljeni!

Nekaj časa nazaj sem se pripravljal na prvo artroskopijo in pol leta kasneje na operacijo križne vezi. Porabil sem ogromno časa, da sem na internetu našel kakšno vajo. Večinoma sem naletel na stare forume brez vaj. Seveda so mi kasneje na terapijah pokazali vse mogoče vaje in nekaj so mi jih tudi dali natisnjenih na listu, vendar skoraj nevidno kopiranih.

Za hitrejšo rehabilitacijo po kakršni koli poškodbi kolena ali operaciji, pa ni samo pomembno izvanje vaj po njej ampak je tudi pomembno čim bolj okrepiti mišice okrog sklepa pred samim operativnim posegom. Skoraj vsi pozabljamo, da je potrebno tako kot vaje za moč izvajati raztezne vaje. Z raztetnimi vajami dosežemo, da mišice in kite postanejo bolj prožne in s tem manj dovzetne do poškod.

Na tej povezavi boste našli začetne vaje za koleno in ravnotežne vaje.

LP
Tekač100
 hribovc3000
#290804
Pozdravljeni!

Prosim za nasvet.
Sem tekač začetnik.
Vedno sem se navduševal nad tekom, večkrat tudi začel teč, ampak me je vsakič kmalu minilo.
Sedaj sem se pa trdno odločil, da bom vztrajal in moram reči, da mi prav lepo uspeva.
V zadnjih treh mesecih, odkar tečem, sem vsega skupaj pretekel 140 km, trenutno se pripravljam na LM-10tko.
Trenutno tečem približno 3 - 4krat na teden, po 7 oz 8 km.
Dolžino teka vseskozi malo podaljšujem.
Imam pa en problem (seveda) s koleni.
Prej sem imel čevlje Mizuno Ascend (super čevlji), njihov namen je predvsem offroad, ker pa sem sčasoma preklopil na asfalt, pa sem jih bil primoran zamenjati.
Tako sem pred kratkim po nasvetu prodajalca, kateri je ugotovil, da sem pronator, kupil nove Mizuno Inspire 8 (za pronatorje).
Od takrat me pri teku bolijo kolena.
Zato sem se odpravil po drugo mnenje, na 3D slikanje stopal, ki ravno sedaj poteka v Intersportu, kjer so pronacijo samo potrdili.
Se pravi, če imam čevlje, ki pašejo na mojo nogo, zakaj imam potem kar naenkrat te težave.
Naprimer,danes sem pri osmem kilometru (500m pred domom) moral prekiniti tek zaradi bolečin v kolenih, predvsem v desnem.
Res je, da so mi v intersportu rekli, da se morajo moje noge navaditi na te čevlje, vendar mislim, da takih bolečin, tudi nebi smelo biti.

Sem že na samem začetku staknil kakšno poškodbo?
A je možno, da ne tečem pravilno?

Hvala
LP
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA