vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Kaja2737
#312958
Tudi mene boli na tem mestu. Verjetno sem si enkrat malo zvrnila gleženj in si tako poškodovala peroneus longus in/ali peroneus brevis kito, ampak ker sem bila ogreta ni bilo toliko boleče. In ker se takrat nisem preveč ozirala na to poškodbo, se je razvilo naprej. Gre na boljše, ni pa še okej. Rdeče nimam, je pa po vsaki večji obremenitvi modro :mrgreen:
Nazadnje spremenil Kaja2737, dne 01 Maj 2020, 10:14, skupaj popravljeno 1 krat.
 matej2
#312967
Kar opisuje MančaPomaranča bi lahko bilo:

http://www.foot-pain-explained.com/cuboid_syndrome.html
http://www.kimfoot.com/cuboid-syndrome/
http://en.wikipedia.org/wiki/Cuboid_syndrome

Gre za posedeno kost na mestu, ki ga je označila Manča na sliki. Nastane lahko ob zvinu gležnja ali zaradi preveč blažene obutve in preslabotnih mišic in kit stopala.
Definitivno je dobro napravit RTG, za izključitev zloma. Lahko je tudi vnetje kit, ali kaj tretjega. http://www.athletestreatingathletes.com/ata-blog/2013/05/peroneal-tendonitis/


Dokler je prisotna bolečina pomaga hlajenje, masaža, valjanje stopala po hladni pollitrski plastenki vode. Ko bolečina popusti, počasi vaje za krepitev stopalnih in mečnih mišic. Pomaga tudi podpora stopalnega loka med hojo ali tekom http://www.youtube.com/watch?v=shK6SyUuPl4 Možno je tudi potisniti posedeno kost nazaj na svoje mesto.

Vsekakor je fino obiskati kakkega preverjenega fizioterapevta.

Lp. M
Uporabniški avatar
 MančaPomaranča
#313124
Tri dni sem počivala, mazala stopalo z Voltarenom in masirala. Včeraj sem že šla malo v hrib. Bolečina je še vedno prisotna, ampak do te mere, da že lahko hodim po celotnem stopalu. Imam upanje, da se bo vse uredilo. :)

@MaLa_tece, poskusi s počitkom, mazažo in mazanjem. Po moje bi moralo pomagati. :wink: Se še javim, ko bo kakšna večja sprememba.
Uporabniški avatar
 MišaMiš
#314969
http://www4.slikomat.com/13/1016/qf7-2013-1.jpg

Takole pa pri meni izgleda mesto bolečine...že štiri dni me boli. Zjutraj najbolj, potem rahlo pojenja. Ne vem, kupila sem si Kinesio trakove, mogoče bodo pomagali, sicer pa uporabljam Jointace Gel, ki ne da želenega učinka. :( jaz bi pa rada tekla, in tekla, in tekla pa ne smem oz. si ne upam, ker vem da bom samo še poslabšala vse skupaj.

Sicer jaz lahko hodim in vse, le s prisotno bolečino.
 stari bor
#314977
Mene je enkrat proti koncu lanskega poletja začela boleti peta na levi nogi.Nekaj časa sem še lahko tekel,pri čemer me je peta bolela samo do prvega km ,ko sem se ogrel.Po slabem mesecu pa je postala bolečina neznosna in je povzročila,da sem moral popolnoma opustiti tek in seveda vse zaželjene jesenske teke.Ker sem glede zdravniške pomoči neke vrste pametnjakovič ,k zdravniku seveda nisem šel,ampak sem se začel izobraževati po spletnih forumih.Diagnosticiral sem si t.i.trn ali plantarni fascitis.Če gledam z današnjega vidika je bila moja edina kolikor toliko pametna odločitev v tistem času nakup posebnega(tudi posebno dragega) Maraton vložka za copate.Z njim se pritisk na stopala predvsem bolj enakomerno razporedi po celotnem stopalu.Prisilni tekaški post,ki me je ,kot si vsak pošten tekač lahko misli,spravljal v obup,je trajal vse do februarja letos,ko sem začel s plahimi poskusi teka ob še vedno boleči peti.A lepega dne opazim,da je levi gleženj debelejši kot desni.Ta pojav mi je priklical v spomin enega od lanskih poletnih tekov z Nanosa,na katerem se mi je zaradi neprevidnega koraka gleženj zvil tako, da je bila noga za hip podobna črki L.Zaenkrat je to tudi moja dokončna definicija vzroka.Ali je šlo pri tem za posledično vnetje,frakturo...bo zaradi "samozdravljenja" ostala (upam)večna skrivnost.Ampak:v samoiskanju rešitev sem prišel še do druge odločitve,ki se je odlično izkazala,in zaradi katere sem zdaj nekakšen samooklicani maneken in piar za copate ON.Res pa je tudi,da sem nekoliko več kolesaril in raznorazna čakanja(običajno na ženo)izkoristil za drobne vaje za krepitev gležnja in ahilove tetive,ki je tudi moje ranljivo mesto.In zavestn sem se letos odpovedal vsem rekreativno -tekmovalnim tekom in s tem povezanimi intenzivnimi pripravami,predvsem intervalom,ki so mi že itak povzročali največ težav s poškodbami.Sicer pa zdaj ,z manjšimi običajnimi bolečinami pred in po teku tečem tako,kot mi je v veselje-pravzaprav sem že kar zadovoljen,celo tako,da razmišljam o Palmanovi.
Opozorilo:to ni reklama za samozdravljenje,jaz sem imel pač nekaj sreče,pameti nisem itak nikoli imel,z leti pa se izgubljajo tudi vegetativne funkcije.
 KALANKE
#315000
Tudi meni se je pojavila bolečina vpeti, bolj na sredini stopala,baje poznano kot trn v peti.Sprva sem mislil,da je od udarca pri plezanju vendar me je po teku ob Savi drugi dan konkretno bolelo,naredil sem napako in čez dva dni odtekel krožnik,rezultat je bil zaskrbljujoč.Med tekom me je vse bolj bolelo, naslednji dan zjutraj sem komaj stopil na nogo.Mi je prijatelj Ale rekel, da ga boli že dalj časa obdelal je že vse terapije na koncu tudi terapijo z razbijanjem kalcinacije vendar ni nič bolje.vzrok naj bi bil v nepravilni obutvi in načinu teka.
Za začetek bom nekaj časa počival,če ne bo nič boljše grem do fizioterapevta.
Uporabniški avatar
 lukav
#315005
KALANKE napisal/-a:Tudi meni se je pojavila bolečina vpeti, bolj na sredini stopala,baje poznano kot trn v peti.Sprva sem mislil,da je od udarca pri plezanju vendar me je po teku ob Savi drugi dan konkretno bolelo,naredil sem napako in čez dva dni odtekel krožnik,rezultat je bil zaskrbljujoč.Med tekom me je vse bolj bolelo, naslednji dan zjutraj sem komaj stopil na nogo.Mi je prijatelj Ale rekel, da ga boli že dalj časa obdelal je že vse terapije na koncu tudi terapijo z razbijanjem kalcinacije vendar ni nič bolje.vzrok naj bi bil v nepravilni obutvi in načinu teka.
Za začetek bom nekaj časa počival,če ne bo nič boljše grem do fizioterapevta.


Ko je mene bolela peta, sem tudi pomislil na trn v peti. Grem hitro k fizioterapevtu, ki mi je po 5 sekundah povedal, da je moja google diagnoza napačna, da imam samo blag zvin gleženja. Zaradi zvina gležnja sem bolj stegoval palec (ali nekaj podobnega) in me je sčasoma začelo boleti v peti. Malo mi je zmasiral gleženj, nategnil vezi, 6 dni nisem tekel in je bilo spet vse OK. Tako da ob vsaki bolečini v peti še ni za obupati.
Uporabniški avatar
 MišaMiš
#315064
Zanimivo, mene danes ne boli nič. Mazanje z voltarenom teh dva dni in konstantni mrzli obkladki so očitno pomagali. Sicer je pa danes že šesti dan mojega počitka.
Upam, da je poškodba pozdravljena.

Vem tudi vzrok: tako kot omenjeno, sem si tudi jaz preveč zavezala vezalke. Posledično se noga ni mogla več normalno gibati in prišlo je to vnetja. Naj zveni še tako mala napaka, ki je povzročila veliko negodovanja.
 scarface
#337176
Imam isto težavo! Boli me zunanji del stopala, pod "okroglo kostjo", bolečina se razteza rahlo pod podplat. Bolečina nastopi samo pri hoji-šepam(tekat ne morem, bolečina je prehuda). Ko sedim in mirujem, bolečine ni, in imam vedno občutek, da je bolečina čudežno izginila :) Bolečina je "hinavska" in zelo ostra..upam, da bolečina res hitro mine :(

Tudi, če je že kdo odgovoril na kakšno vprašanje v zvezi z zdravljenem, vseeno, kaj storiti na čimprejšnjo okrevanje, da lahko začnem ponovno tečt:)

Lp, Jure :D
 papikele
#337188
ta poškodba mi ni znana tako da ne morem rečti drugega kot to, da če želiš v najkrajšem možnem času spet tečt in ti ni škoda kakšnega eura obišči fizioterapevta. Meni je pomagal!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA