vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#300194
Pozdravljeni!

Imam podobne težave, kot jih opisujete, na obeh petah. Sem povsem nov v teh zadevah in šele odkrivam kaj se dogaja s temi tetivami.. Torej občutek imam da je vnetje v začetni fazi in akutno. Tudi diagnoza ortopeda je "inercijski tendinitis ahilove tetive obojestransko, videti je Haglundovo eksostozo obojestransko, prisotna je relativna prikrajšava ahilove tetive obojestransko."

Mene predvsem zanima, če je možno tole oteklina/bula al karkol že je, popolnoma odstraniti s temi terapijami itd.. Al se bo to sam pozdravlo vnetje, neka izboklina pa bo ostala in potem delala probleme tut naprej (prilagajnje obutve).

Pozanimal sem se tudi glede fizioterapije, kjer mi v eni ambulanti razlagajo naslednje: "Akutno stanje zahteva protivnetne in protibolecinske terapije, s katerimi dokaj hito umirimo vnetje, obicajno od 4 do 6 terapij. V nasem centru pa vec pozornosti posvetimo tudi misicam stegna, goleni, ki zaradi prenapetosti tovrstno obolenje najveckrat povzrocijo. Zaradi tega v terapijo vedno vkljucimo manualno terapijo. Cena ene terapije znasa od 35 do 45 eur, odvisno ce bi delali obe nogi hkrati."
Kakšne mate kej izkušnje s tem? Je vredno svojega denarja?

Kot sem že v uvodu napisal, imam občutek da je zadeva še v zgodnji fazi (če se ne motim?), torej če zdaj resnično počivam in dam veliko pozornosti na to (+terapije), se da to pozdravit dokončno?

Vnetje sem primarno staknil v pancarjih. In potem slabšal še s tekom, hojo v hribe, plezanje itd. Povsod je huda obremenitev tetive oziroma pritisk na peto. Zanima me če ima kdo izkušnje potem s preurejanjem pancarja v te namene. Kaj naredit s pancarjem, ko pozdravim to, da se mi ne vrne ponovno.. Ma kdo kej izkušnje tud s tem?

LP

https://www.dropbox.com/s/9gtvlez81d1l6wa/2013-02-25%2013.40.29.jpg
https://www.dropbox.com/s/aa4oip1ma862zt7/2013-02-25%2013.41.25.jpg
https://www.dropbox.com/s/00wwbwuvoun8y1t/2013-02-25%2013.41.44.jpg
Uporabniški avatar
 MitjaG
#300195
Živjo
Imava kot kaže iste težave, le da jih imam jaz "le" na levi nogi, in da me po nekaj več pretečenih kilometrih zečne boleti še koleno,...najbolj tečno je med nošenjem plezalk ker pritiskajo na tetivo.
Naredil sem pavzo, ki je trajala mesec in pol (več pač ni šlo) a ni pomagalo popolnoma nič.
Sledil je obisk pri Pii (fiziopia) in obdelovanje s Tecar terapijo in dobil sem kinezio trak. Trenutno me "obdelujejo" v Italiji ker mi je bližje kot Ljubljana (medicenter Ronchi dei legionari, dr. Massimigliano), ki sumi da se vse začenja že kar od kolka navzdol. No, po dveh tecar terapijah, nošenju kinezio traku je upanje da gre na boljše :laola
Aja, priporočali so mi tudi nek "flajštr" z zdravilom ki si ga ponoči dam na tetivo /bulo...bomo vidli. Dobil sem ga v italiji, imenuje se TRANSACT cerotto. Je pa res da stroški kar rastejo :oops: Eni pač damo za take stvari, drugi pa za frizerje, manikure, pedikure,....
Uporabniški avatar
 dexi27
#300197
Po moje je potrebno prvo ugotoviti ali gre z vnetje ali za kalcinacijo, kar je povsem realna moznost v teh primerih. Le tako se lahko postavi ustrezna terapija. Npr. pri vnetju je dobra terapija laser in kinezio trakovi, ce pa je prislo do nabiranja kalcija na narastiscu pa je terapija povsem drugacna. Za kaj v Bistvu gre pa se da ugotovit z ultrazvokom 8)
Pa se mal domacega zdravila, vnetje se da uspesno omiliti z naribano korenino ingverja, ki ga damo na oteklino in povijemo z celofanom. Zadeva je kr mocna in zna mal pect, gor pa imamo lahk to max.4 ure. Informacijo sem dobil od enega boljsih fizioterapevtov v nasih koncih Robija Stebleta :wink:
Uporabniški avatar
 dexi27
#300200
Ne, ampak terapija z udarnimi valovi ESWT vec o tem ti bo povedal google je pa kar ene par fizioterapevtov, Ki to masino majo. Men je moj povedal da se s tem uspesno razbije probal pa se nisem. Ker mam sam spet rahle tezave sem se odlocu, da grem prvo na UZ pa pol dalje :roll: , no to mi je svetval tud fizioterapevt.
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#300203
Kam pa hodiš? Tja, kamor si dal link?

Jaz imam tudi težave z desnim narastiščem. Lahko mam pavze tudi 1 leto pa vedno ko začnem je nekaj časa ok, potem pa spet počasi čutim. In je prav zoprno. Se prav, nekaj mora dražit..pomoje.
Uporabniški avatar
 dexi27
#300204
Jaz hodim k Robiju Stebletu v Slovensko Bistrico. Men je pomagal ze pri plantarnem fasciitisu ravno z to terapijo pa tud pri zdrsu medvretencne ploscice, strokovnjak v glavnem 8)
#300221
torej v vsakem primeru priporočate prvo ultrazvok če sm prov razumu s teh parih postov? a to z ingverjem je preiskušena zadeva? :) sem namreč kar pristaš teh domačih zadev. mi je že velikrat pomagalo.. lepo da se najde tut kakšen tak nasvet "od babic" :)
Uporabniški avatar
 dexi27
#300223
Če je zadeva vneta ingver 100% pomaga, ker je itak znan, da deluje protivnetno, nekateri ga tud preventivno uživajo oz. dodajajo v hrano, da s tem zmanjšujejo vnetne procese v telesu.
#300357
Martasan napisal/-a:
MKC napisal/-a:Nisem siguren ali gre v primeru poškodb, ki jih omenjate v tej temi tudi za moj primer.

Pri meni se bolečina pojavlja v delu na spodnjih slikah označenih z rdečim.
Slika

Kot sem razbral je v vaših primerih tudi oteklina. Pri meni na srečo tega ni. Tudi od prejšnjega tedna, ko se je bolečina pojavila je sedaj že manj boleče. Sedaj nič ne tečem, le kolesarim. Menite, da gre pri meni drugačno poškodbo ali podobno/enako?

Hvala


KOnčno sem našla nekoga, ki ima boelčina na istem mestu kjer jih imam jst ( na žalost). že tri tedne počivam, mažem, fizio...pa še kar ni v redu, res da malo bljše, ampak zaenkrat se še ne upam tečti. Menda je vnetje tetive, vendar ne ahilove. boli na dotik, med tekom pa imam najprej občutek kot da se mi je nekaj zataknilo v petnici, potem pa grozna bolečina, ki se se v minuti razraste in razširi tako da itak ni druge kot nehati. Vzrok je menda preveč tekaških ilometrov naenkrat, 240 km v enem mesecu, večina gor dol po Rožniku,...še vedno pa ne razumem, kako te lahko brez kakšnega opozorila, znaka med tekom v parih metrih začne to tako bolet, da moraš nehat...je pa sranje če si od doma oddaljen več 10 km, po snegu in mrazu :(.... no, zaenkrat mam še počitek v planu, rajši malo več počitka kot prehitro pa spet poškodba. Plavanje, kolo....tek pa še malo počaka in upam da se tetiva umiri...

A LAHKO PROSIM BOLJ NATANČNO OPIŠEŠ BOLEČINO? moja se najprej pojavi tih ob ahilovi tetivi (ampak ni ahilova)in gre po notranji strani gležnja, nad peto do tiste štrleče kosti in okoli nje....

@Martasan smo že trije.
Ta problem/bolečina se je pojavila pred mesecem. Boli me točno v točki kot na sliki, na desni nogi. Boli me tudi v mirovanju (včasih), sploh , če imam ob sedenju pete naslonjene na tabure ali kavč eno čez drugo. S tekom je pa tako, Prvi km boli, potem pa skoraj ne čutim več do konca teka, nato začne bolečina stiskati, ko se telo ohlaja.
Boli omenjena točka, včasih se prenese nižje na rob pete s podplatom. Malo hladim, v glavnem počivam, zaenkrat je to to.
Menim, da ta "naša" poškodba ni ne ahilova tetiva ne trn v peti, temveč nekaj vmes...???
Kot neka vrsta otiščanega tkiva.
Uporabniški avatar
 pajo
#300361
Dragi moji tekači. Nič nam ne pomaga pametovati in modrovati pri različnih poškodbah. Počitek in pa če ne gre drugače pač poiščemo tako ali drugačno pomoč. Ne z glavo skozi zid tako kot sem sam počel. Dosti tega je napisanega samo poiščite pa bo. Kaj nam pomaga tek če nas boli? Včasih manj drugič več. Bolijo lahko samo mišice po teku. Vse ostalo naj se pozdravi. Ker če ne pozdraviš vsega tega kaj imaš na koncu ? Tek naj nam bo v veselje ne pa v mučenje telesa. Če ga bomo poslušali nam bo bom še dolgo služil in tek nam bo v veselje. Srečno.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA