povezave na strani z uradnimi rezultati

Moderator: ero

Uporabniški avatar
 5r002
#277638
Odločitev da grem na ta maraton je padla že januarja. Nekaj skrbi je bilo glede zdravniškega potrdila, a tudi to smo uspešno rešili. :D Čeprav ga kasneje ob dvigu številk, ki je opravljeno ekspresno hitro niti pogledali niso... :roll:

V zadnjem tednu (ob nepravem času) pred maratonom sem imel nekaj težav z želodcem, vendar se je stanje v soboto izboljšalo. To me je malo skrbelo, po drugi strani pa sem bil tokrat kar spočit, morda celo preveč (vsaj zdelo se mi je tako).
Zgodnje vstajanje (2:45), vožnja do stadiona FC Padova na kateri se je izkazal Željko (tudi z znanjem italjanščine). :) Vožnja do starta z busom, kjer ob dvigu številk sicer vzamejo kopijo zdravniškega potrdila, pogledajo pa jo ne. Hkrati pozabijo da nisem doplačal tistih 7 EUR. :)
Nameščanje štartnih številk ob nič kaj toplem vremenu, a ravno pravšnjem za maraton. Obisk WC-ja, skupno fotografiranje. Oddaja prtljage v kamione, ogrevanje, ter odhod na štart.

Štartni boksi ki jih pri nas ne poznamo, jih pa močno pogrešam. Razporeditev tekačev glede na predviden čas napisan ob prijavi. Vstop v bokse je možen le če imaš pravo barvo številke, kar preverjajo varnostniki. Med boksi je pregrada. V boks sem prišel dobrih 5 min pred štartom, a ni bilo nobene gneče. Minuto ali dve pred štartom pa se pregrade med boksi umakenjo in vrsta se strne. Štartal sem iz drugega boksa, prvi je namenjen profijem. :)

Štart maratona s skoraj 4000 maratonci ob 8:45, v skoraj idealnih vremenskih razmerah za tek. Zdi se mi da je kljub boksom pred menoj veliko tekačev. V 2. km že opazim Matejo in Mitjo, ki teče pred njo. Počasi ju ujamem in tečem par km zraven, kasneje za njima. Občutek imam da je tempo zame prehiter, zato ju spustim naprej in tečem naprej v svojem tempu. Tako me čez nekaj časa prehiti še ena manjša skupina tekačev. Nekaj časa jim sledim, nato pa ponovim zgodbo skupine Kosovelj. Že pred polovico ostanem sam, na trenutke bi ob vetru prav prišla kakšna skupina da bi se lahko skril. Tokrat ne bom ponovil napake z Lj maratona glede nejemanja hrane. V žepu sem imel žitno ploščico, kot običajno na dolgih tekih. Mislim da sem jo pospravil okrog 25. km. Tudi za pasom tokrat nisem imel treh uteži (bidonov z vodo), temveč le dve. Glede na vreme so bile okrepčevalnice na 5km dovolj pogoste, vmes pa so bile še postojanke z gobami vode. Slednje so mi prišle kar prav, čeprav jih običajno ne potrebujem. Na postajah so imeli vodo v 0,5lit plastenkah, tako da se je iz njih lažje pilo kot s kozarčkov. Tudi sicer sem videl na stojnicah dosti stvari – izotonik, pomaranče, limone, sladkor, piškote... vendar nisem jemal ničesar razen vode.
Kdaj sem na 30. km imel že prve krize, tokrat pa sem šele takrat dobil pravi občitek v nogah. V glavi sem imel poročilo Bostija z maratona Pariz glede lahkote zadnjih 10km (larifari :) ). Tudi mimo 35. km je šlo brez večjih težav. Tik za tablo 39km je edini hujši klanček, ki pa na srečo ni predolg. Zadnja 2km sta speljana po mestnem jedru s kockami, katere znajo drseti. Tudi proga ima v tem delu več zavojev, pozitivna stran pa so navijači. Navijanje med ozkimi ulicami je tako še glasnejše. :juhuhu:
Zadnjih 15km sem prehitel kar nekaj tekačev, v ciljni ravnini pa se je mimo mene dobesedno izstrelil nek tekač. V cilju pa me je prvič presenetila brisača, ki se je znašla na mojem hrbtu. 8)

Glede na rezultate in vmesne čase sem maraton pretekel dokaj konstantno. Še bolj me veseli da med tekom nisem imel nobene krize, bodcev ali težav z želodcem.
Z rekordom sem zelo zadovoljen, saj sem več kot polovico proge pretekel sam v svojem tempu. 9. maraton je bil tako za 3:49 krajši od Ljubljanskega. :P Uradni čas je tako 2:43:37.
Le v rezultatih bi mi lahko dali SLO zastavo in ne ITA! :P

Še statistika s časi SDAM:
Time: 2:43:41.80
Real Time: 2:43:36.80
Location Km time total average total pos total Km fraction tempo frazione average fraction pos fraction
Camposampiero 8,70 0:31:23 3'36" min/Km 37 8,70 0:31:23 3'36" min/Km 37
Mezza Maratona 21,10 1:21:44 3'52" min/Km 41 12,40 0:50:21 4'03" min/Km 46
Km 30 30,00 1:55:59 3'51" min/Km 39 8,90 0:34:15 3'50" min/Km 34
Arrivo 42,20 2:43:37 3'52" min/Km 0 12,20 0:47:39 3'54" min/Km 29

Podatki z ure, na katero tudi tokrat nisem gledal preveč pogosto (kar je zame dober znak): Avg. HR: 169, Avg. Cadence: 93

Škoda da se kljub dobrim pogojem vsem ni vsem izšlo po načrtu...

Vreme se je po maratonu kmalu izboljšalo oz poslabšalo za tiste ki so še tekli (pred tem je na nekaterih delih proge celo rahlo deževalo), na soncu smo tako lahko že sedli v kratkih rokavih. 8)
Sledil je odhod na bus, ki nas je odpeljal do parkirišča pri štadionu od kjer smo nadaljevali proti Kozini.

Bil je super maraton s super družbo!! :laola

P.S.: proga je res hitra in ravna, organizacija odlična, le pri vremenu je potrebno imeti malo sreče :)
 daša
#277653
Padova je zakon :clap: Uspešno pretekla svoj četrti maraton in s časom 3:55:34 popravila lanski PB iz Dunaja za celih 13 minut :juhuhu:
Tale maraton sem vzela kot turistično športni projekt, zato sem se v Padovo odpravila že v soboto in obiskala nekaj krajev, kjer sem pred leti hodila kar precej službeno. V soboto popoldan obiščem še Expo in dvignem štartno številko - zdravniškega potrdila nihče tudi povohal ni :evil: , čeprav sem ponosno mahala z njim. V nedeljo se odpravim na štart v Campodarsego, vreme idealno, prireditveni prostor dobro označen. Pred štartom se še pozdravimo s Petrom, Matejem in Željkom in točno ob 8:45 dočakamo start. Počutje je odlično, po 2 km ujamem zajca za 4 ure in se že hočem prerekati z njim, da gre prepočasi, ampak tako dobra moja italijanščina pač ni :oops: , zato grem naprej. Vreme je bilo zame idealno, oblačno, malo vetrovno, sem in tja kakšna dežna kaplja. Na 21 km pridem s časom 1:56 in me že malo skrbi, da grem prehitro, ampak si rečem do koder bo šlo bo šlo, potem bom pa že upočasnila, če bo potrebno. Kilometri tečejo, po 35 km se pojavi utrujenost (moj najdaljši trening je pač PST) a na zadnjih kilometrih dolgih tekem me očitno rešuje trma in odlična sposobnost samoprepričevanja :twisted: . Na zadnjih kilometrih še nekaj sitnih nadvozov - od kje za vraga , saj je na profilu proge jasno vidno, da se proga samo še spušča :?: , ampak na srečo je tu že center Padove in cilj :juhuhu: . Ob prehodu cilja kar ne morem verjeti času, saj sem planirala čas okrog 4:05. Zadnje leto, odkar je izdihnil moj Polar tečem brez štoparice in mogoče je tudi neobremenjeni trening razlog za izboljšanje rezultata. Torej , moje rezultatske želje pri 42-ki so potešene, odslej grem na maratone samo še za gušt :wink: .
Je pa italijanom, ki jih imam za rahlo umetniško konfuzno nacijo vse klapalo pri organizaciji :clap: - od prevzema številk, do okrepčevalnic, ki so bile dobro založene, do okrepčevalnic na cilju, kjer nisi potreboval komolcev kot na Ljubljancu, do končnega prevoza z avtobusi na štartno mesto. Na vožnji nazaj domov :driver: sem bila zelo hvaležna za tempomat, ker sem bila zelo utrujena, ja , pa hoja po stopnicah navzdol je še danes posebno doživetje :evil: .
Maraton v Padovi priporočam vsem, ki boste lovili PB-je.
LP, Daša
 janzi
#277738
:laola :laola maratonci. Tudi sam sem imel v začetku leta načrte s to Padovo ampak se je vmes vmešalo kolesarjenje... :--( na koncu ostal praznih rok. Kolesarski vikend odpadel zaradi slabega vremena, tik pred zdajci sem razmišljal o Formaratonu, pa kar nisem zbral dovolj volje,...
Uporabniški avatar
 matej712
#277836
Moj 12. maraton in drugi letos, s skoraj istim časom, kot v Ferrari (tokrat 3:19:33, kar je celo sekundo bolje :shock: ). Vreme je bilo primerno za dobre dosežke, ampak tokrat sem očitno pričel prehitro (do prvega vmesnega časa na 9. km smo z zajčkom za 3:15 imeli tempo za 3:00). Polovička potem že bolj realnih 1:36. V drugem delu potem precej slabe volje, ker je bilo ogromno tistih, ki so me prehitevali (seveda polmaratonci, ampak nisem vedel, da se progi okrog 30. km združita). Pred ciljem sem pa ob glasni podpori navijačev (vzdušje je podobno ljubljanskemu) še malo pospešil in končal v skoraj istem času, kot pred štirimi tedni v Ferrari. Ko gledam rezultate (vmesne čase), smo imeli (skoraj) vsi počasnejši tempo med 9. in 21 km kot pa med 21. in 30. Verjetno zaradi vetra?

Hvala sopotnikom za prijetno družbo, posebej Željkotu za prevoz in vse napotke.

Trst, prihajamo!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA