povezave na strani z uradnimi rezultati

Moderator: ero

Uporabniški avatar
 lenči
#132353
Če prav berem rezultate, je bila proga malo daljša kot je pisalo v razpisu ? Je torej 8,54 km prava dolžina?
Uporabniški avatar
 dexi27
#132356
Čestitke vsem, ki ste pretekli ta tek, po rezultatih sodeč, so bli pogoji tapravi, ste bli kar hitri.
Glede razdalje pa se mi zdi, da je vsako leto mal drgačna, mogoč je bil kdo, ki ima Garmina, pa bi lahk povedo kolk je blo.
Dajič mogoč, sem vido, da je zmagal, mogoč je kljub hitrosti še lahk pogledal razdaljo :D
Uporabniški avatar
 jozet
#132362
dexi27 napisal/-a:Čestitke vsem, ki ste pretekli ta tek, po rezultatih sodeč, so bli pogoji tapravi, ste bli kar hitri.
Glede razdalje pa se mi zdi, da je vsako leto mal drgačna, mogoč je bil kdo, ki ima Garmina, pa bi lahk povedo kolk je blo.
Dajič mogoč, sem vido, da je zmagal, mogoč je kljub hitrosti še lahk pogledal razdaljo :D


Kilometrske oznake, kot tudi tablo za obračališče, postavljava z Božotom pred samo tekmo, tako da odvrtim s kolesom določeno število vrtljajev(podoben sistem imajo cestarji za izmere pri asfaltiranju) in sem ga kontroliral tudi na atletski stezi AD Kladivar.

Tako, da verjamem da je 8,540km dovolj natančno. Letos je bila 8,533 če smo že tako natančni, kar je še v toleranci ±10m. Zavisi pač na katero drevo razpnemo štartne in ciljne panoje in kje na ravnini ob bregu Savinje postavimo obračališče.
V razpisu je bila navedena razdalja napačna in je bila navedena malo krajša, za kar se opravičujemo. Se nanaša še na obdobje, ko nismo bili usklajeni glede oračališča.
V rezultatih je povprečno izračunan čas na 1km, tako letos, kot tudi lani preračunan na dejansko razdaljo 8540m in ne na tisto v razpisu, ki je okvirna.

Zanima pa tudi mene kaj je nameril Garmin. Menim da manjših kotanj in vzpončkov ne zajame, ker ni tako natančne karte, pa tudi velikost vzorčenja bi morala biti v tem primeru zelo velika, saj takšno kotanjo pretečemo npr. v nekaj sekundah...

Lep dan še naprej, jože
Uporabniški avatar
 lenči
#132366
Jože, najlepša hvala za izčrpno obrazložitev. Mi je pa blo prav super teči ob Savinji, brez asfalta, v naravi. Prav lušten tek.
 dajič
#132382
Meni je GARMIN nameril točno 8520 m, drugače pa super tek, vreme je zdržalo, žal pa sem zaradi službe moral predčasno zapustiti podelitev nagrad, Dexi zamudo si lepi tek.
Uporabniški avatar
 dexi27
#132386
dajič napisal/-a:Meni je GARMIN nameril točno 8520 m, drugače pa super tek, vreme je zdržalo, žal pa sem zaradi službe moral predčasno zapustiti podelitev nagrad, Dexi zamudo si lepi tek.


Ja mi je jasno sem bil na tem teku prejšnja leta in je blo vedno super, ampak zdravje je na prvem mestu, itak pa je zdaj že velik boje tak da Švica bo :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA