povezave na strani z uradnimi rezultati

Moderator: ero

Uporabniški avatar
 lenči
#142295
Super ste tekli, čestitam.
Uporabniški avatar
 samostojni
#142306
Čestitke vsem k ste tekli na drugi strani meje, tako :TF) -ovcem kot ostalim poznanim :laola, je pa tale stran z rezultati zelo doterana PENTEK timing je pa od sile k ti vse zračuna od ure pa km da si zares lažje predstavljaš kolk hitro je treba tečt za določen čas :clap: :clap: :clap: pa še diagrame vidiš HUDO...

Le kdaj bomo to pri nas dožvel glede na to današnjo tehnologijo nebi smel bit problem :idea: :idea: :idea: :idea: bo to Ljubljanski maraton??? Sežana?? morda Radenci??? ali kakšna manjša prireditev z dobrim timing teamom??? Poljanska dolina?????
Al že mamo kje pa ne vemo??

Dejmo organizatorji mal spodbudite časomerilce

:cast1: :laola :TF) po moje je še kakšen zato??

Lep dan še naprej..
Uporabniški avatar
 Laufer
#142333
Dan se ni začel prav obetavno. Ko sem vstal, me je pozdravilo bliskanje in močan dež. Zato sem bil skeptičen glede vremenske napovedi, da se bo zjasnilo. Jutranja temperatura je bila v Lj, 12st., na vrhu Ljubelja samo še 7 st. Spraševal sem se, kaj mi je bilo tega treba, da se podajam na tek v takšnih, vsaj zame nemogočih pogojih. Na senčni strani Alp je prav tako deževalo in uro in pol pred startom, še nič ni kazalo da bo kaj boljše. Potem pa se nas je vreme usmililo in na startu nas je že grel sonček :D . Tam sem opazil kar nekaj :TF) (Tini, Obi, Damjana,...), čisto na koncu pa sem našel mojo zajčico.
Z MojcoZ sva začela čisto zadaj, v koridorju še kakšnih 30m za modrim balončkom z oznako 2h. Prvi kilometer so bile moje noge zelo težke, gneča in tudi prehitevati se ni dalo prav veliko, zato je bil ta najpočasnejši na celotni trasi. Počasi sva ujela najin ritem in na 3 km ujela modri balonček, na 7 km, sva prehitela oranžnega z oznako 1,50. Do 12 km je šlo super, tam pa je Mojca doživela malo krizo in upočasnila, zato me je nagnala naprej. Pospešil sem tempo in z lahkoto tekel, na 15 km sem videl, da imaš še veliko moči in še enkrat pospešil. Na 19,5 km se je malo pred menoj od onemoglosti zrušil en tekmovalec, ki so mu takoj pričeli nuditi prvo pomoč. Malo sem se zamislil, vendar vseeno gnal še v hujšem tempu do cilja. Prav presenečen sem bil, 1.41,30, saj sem pred tekom pričakoval rezultat tam okrog 1.45. PB sem zgrešil za vsega 11s.
Proga zelo lepa, veliko navijačev, glasba, najbolj so me požgali motoristi, tako da se me noge kar same nesle v naslednji vzpon.

Nataši hvala za :driver: , Maci56 za super družbo, MojciZ za diktiranje tempa ter dosego PB-ja :cast1: , ter čestitke :clap: Justi za 2. mesto v kategoriji na 10,5 km, ter :clap: Ediju za zmago na 21km v svoji kategoriji, LoniM za PB, ter ostalim, ki so prav tako hitro tekli.
Po teku smo se vsi kar nekako razgubili, tako da ni bilo prave analize.

Zelo lep tek, še pridemo.
 ton
#142350
Opala, carski rezultati, bravo rekorderji, posebej pa z zeleno zavistjo v rokavu pozdravljam Mitjas, ki je postavil čudo od časa. Ode mi zajc za Berlin...
Uporabniški avatar
 Loni
#142351
Laufer napisal/-a: Nataši hvala za :driver: , Maci56 za super družbo, MojciZ za diktiranje tempa ter dosego PB-ja :cast1: , ter čestitke :clap: Justi za 2. mesto v kategoriji na 10,5 km, ter :clap: Ediju za zmago na 21km v svoji kategoriji, LoniM za PB, ter ostalim, ki so prav tako hitro tekli.
Po teku smo se vsi kar nekako razgubili, tako da ni bilo prave analize.

Zelo lep tek, še pridemo.


Laufer, kako lepo, sicer sem podrla svoj PB, a na 10 km in to na ljubljanski zemljici. Ko pa bom "velika" in bom šla še okoli Vrbskega jezera, bom pa vsekakor dosegla PB, glede na dejstvo, da v organizirani varianti polmaratona sploh še nsiem tekla.
Se mi je pa prav lepo prebralo vse skup :wink:
Uporabniški avatar
 Loni
#142368
Laufer napisal/-a::oops: , sem bil očitno čisto hin in nisem več dobro videl.



Nč hudga, bo pa za drugo leto veljalo, pa bo :wink:
Uporabniški avatar
 mitjas
#142381
ton napisal/-a:Opala, carski rezultati, bravo rekorderji, posebej pa z zeleno zavistjo v rokavu pozdravljam Mitjas, ki je postavil čudo od časa. Ode mi zajc za Berlin...


:D

Moj tokratni obisk Celovca se je začel že v soboto z dvigom številk in ostalega in testeninko. Prespal oz bolj napol prespal sem noč v kampu, kjer je kot ponavadi celo noč padalo. :?
Prenehalo je okrog 7ih zjutraj in ko smo se peljali proti štartu so se oblaki že trgali. Pred štartom je tako že posijalo sonce in razmere za tek vsaj zame nebi mogle biti boljše. Na žalost sem bil spet pozen in v štartno vrsto sem se uspel zrinit šele precej za zajcem za 1:30. Zato je seveda sledilo prehitevanje v prvih kilometirh in zajca s precej veliko skupino sem prehitel šele v tretjem kilometru. So pa imeli tempo 4:05, kar se mi je zdelo prehitro za čas 1:30. Ob pogledu na moj tempo (7:50 prva dva kilometra) se mi je tudi zdelo da gre prehitro, toda pulz pod 180 in dobro počutje sta me vlekla naprej. Na 5ki čas 19:55 in začel sem preračunavati in sanjati o rezultatu pod 1:25. Seveda je tempo malce začel padat, malce tud na račun razgibane trase. Na 10em km čas 40:27, še vedno tempo za 1:25 :shock: Sledil je najbolj razgiban del trase, tudi tisti tečen nadvoz in pentlja, kjer se tekači srečamo. Tako kot lani sem tam tudi letos dobil nov zalet in na 16em kilometru je ura kazala točno 1:05. 20 minut za zadnjih 5 kilometrov in tistih 100 metrov :shock: Takrat smo že tekli v skupini 4ih tekačev in ene domačinke Brigite (na vseh punktih z mikrofoni so jo pozdravljali) in tempo je samo še naraščal. Vedno je nekdo potegnil par metrov in ostali smo poskušali slediti. Tako smo se preganjali do 19ega, vmes smo par sotrpinov prehiteli nato pa podaljšan finiš. Letelo je na polno in ob bučni podpori gledalcev v zadnjih 500m mi je v cilj uspelo priteči v 1:25:24 :shock: :!: :juhuhu:
Potihem sem računal na izboljšanje mojega OR iz lanskega Dublina (1:28 ) in čas okrog 1:27, tako da sem z rezultatom več kot zadovoljen :!: Spet pa je oživela želja po 3:00 v Berlinu :wink:

Ton ni problema, lahko sem tudi tvoj zajček v Berlinu, le čas povej kakšen boš napadal. :wink:

Smo pa po teku naredili prvi del analize že v ciljnem prostoru, ki je res odlično organiziran. Sam tek se po številu tekačev lahko primerja z našim ljubljanskim maratonom, je pa število tekačev (žal) edina skupna točka. Ko v Ljubljani prideš v cilj si prepuščem le še samemu sebi oz tvojim navijačem, v Celovcu pa imajo ogromen šotor z jedačo in seveda pijačo, velik oder z živo glasbo, velik zaslon s prenosom prihodov v cilj, na odru za stopničkami mesta napisana tudi v slovenščini (poleg nem, ang in ita)...
Vsaj meni ena najbolje organiziranih tekaških prireditev kamor se bom najbrž še vračal.

Aja, pa še tole: Slovencev nas je teklo pri sosedih skoraj 60, je bilo pa v prvi 50erici kar 15 Kenijcev. Zmagovalec seveda tudi Kenijec in to s fantastičnim časom 1:00:59 :shock:
 ton
#142386
Še enkrat bravo!
Ampak da si šel pa čez kucelj v kemp premočevat - si ti res Gorenjec?
Je bilo nekaj s Koroško in brzino ta vikend: sam sem desetko v soboto na baškojezerskemu triatlonu prešprintal kot za stavo (posebej 5. in 10. kilometer, ki sta se izkazala za malo prekratka...)
Za Berlin predlagam par prijaznih besed v cilju, tudi jaz ciljam na 3.0, ampak še ne v tem desetletju. 3.30 bo odlično, 3.15 sanjsko.
Uporabniški avatar
 mitjas
#142391
Gorenc sem že, sem pa še večji zaspanc in vsaka minutka zjutraj mi je dragocena :oops: Upal sem, da si bo tako prišparal 2 urci spanja :wink:
Uporabniški avatar
 damajanty
#142392
Hvala Lauferju, ki je zrihtal štartne številke, in naši zasedbi v avtomobilu! Brez vas tudi mene ne bi bilo v A. :)

Verjetno sem bila edina v dolgih pajkicah :wink: in to pri temperaturah, ki so malce spominjale na letošnje Radence. Zeblo me vsekakor ni :D.

Sem pa ponosna na moj nov PB 1.29. Jee! Proga mi je bila ves čas ful fajna in sem uživala celo pot. Všeč mi je bilo teči ob jezeru, čeprav nekako nisem imela časa, da bi si ga podrobno ogledala tako kot v Osojah. So pa lepi kraji, tako da se majo turisti lahko kar fajn.

Menda bodo še slike s teka na strani http://www.fotohorst.at.
Uporabniški avatar
 Obivankenobi
#142393
Evo, za mano moj drugi nastop v Vrbskem jezeru...pred dvemi leti, ko sem bil nazadnje na tem teku, se je začela serija mojih neuspešnih nastopov v polmaratonu, tako, da sem imel tokrat cilj samo preteči progo brez hoje :shock: :oops: , posledica tega je bila, da sem se po ultra kratkem ogrevanju na štartu postavil med počasnejše tekače (tabla za ciljni čas 1.40) in zdolgočaseno visel na ograji ter čakal na štart...No, kmalu po štartu sem hitro opazil, da sem le malo podcenjevali in prehitevanje se je začelo. Kmalu sem tudi dohitel balon z 1.40, srečal tinija ter tekel vedno hitreje, vendar hitreje kot 4.13/km ni šlo. V daljavi sem nemočno opazoval balon z 1.30, nekaj časa upal, da ga bom dohitel, vendar kmalu ugotovil, da bo to misija nemogoče :)
Po 16 km mi je tempo zopet padel, tako, da je ciljni čas pod 1.30 splaval po vodi, ne glede na to, sem s tekom kar zadovoljen, po kratki analizi podatkov iz garmina sedaj bolje vem, kaj moram spremeniti na treningih, da bi končno tekel enkrat pod 1.30!
Drugače pa odlična prireditev, super vzdušje ob progi (hokejisti, glasbene skupine, motoristi...hja. še celo mažuretke pred ciljno črto)...ja, neki tazga pogrešam na LM-ju, Radencih pa še kje, upam, da si bo kdaj prišel kakšen naš organizator ogledat to prireditev in poskušal kaj posnemat...pa vse to še po isti štartnini kot pri nas...le kako avstrijcem to uspe. :roll: :?: :idea:
Laufer, hvala za ves trud glede organizacije prevozov in, da si šel iskat štartne številke :clap: :cast1: :cast:, vsem ostalim, hvala za prijetno družbo ter čestitke za odlične rezultate :laola :TF)

Lp!
 bondi
#142419
Se strinam z že napisanim. Organizacija na visokem nivoju. Mene je še dodatno vzpodbudila Avsenikova glasba ob progi, en ansambel pa je igral slovenske narodne. Kjub nočnemu deževju so oranizatorji večji del cilja prekrili s plastičnimi "tepihi". Všeč mi je tudi izpis rezultatov po neto časih. Tisti, ki niste šli, vam ga drugo leto priporočam...tudi trasa je zelo lepa...ob progi pa je vseskozi ogromno gledalcev...v vsakem kraju skozi katerega gre proga pa imajo kar nekako veselico...res pravi praznik in Koroška teče je kar pravi naslov.
Prihodnje leto grem spet.
Pa hvala Lauferju za dvig številk.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA