vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 pryks666
#57095
Zanima me če hodi kdo od vas na kope laufat? Jest bi šel večkrat sam nimam tolk motivacije ... ... pa tut za enga je malo drago vsak dan gor vozit ... Fajn bi blo če bi bil še ker ... da bi meli poln avto ... pa še za motivacijo je fajn met kerga ...

Drugač sm pa rekreativc, tk da se nebi kdo ustrašu ...

Am ... drugač pa naj bo ta tema tut za opis letošnjih TEKAŠKIH RAZMER NA KOPAH (kake so proge, kritike zarad motornih sank , itd...)
 pryks666
#57272
... ni interesentov za tek ... pa veeno nekaj informacij iz KOP ...

...imajo povlečene proge vendar je včeraj še zraven naneslo od 5-10 cm snega ... vseeno se da laufat ... bolj me motijo zameti ki nastajajo proti Črnem vrhu ... ampak vseeno .... začelo se je ... :D ... čez vikend naredim nekaj fotk ...

snega je vlko... tk na oko ... :D okol 80 cm ... parkingi so počiščeni ... folka nič ... proge pa mislim da danes začnejo delovat VSE ... pa še cena je manjša ...

...aja v soboto bi naj snežilo nad 1300 ... upam da se bo še malo ta meja znižala ... tekaške proge so vse nad to mejo ... samo proga KAŠTIVNIK se spusti do ene 900-1000m ... drugač to ni take panike ker se bodo proge fajn utrdile ... problem bo če bo to dlje časa držalo ... sam upam da bo stisnalo spet kmal in se bo zimsko nadaljevalo ...

ajde
 IZY 11
#161474
Prijatu je bil včeraj gor. Pravi da proge še niso potegnjene, čeprav je snega dovolj.

Kaj bi se moglo zgodit da bi tile mojstri malo bolj pro opravljali svoje delo. Za smučarski tek je itak vsem vseeno :( (upam da se motim).
 pryks666
#161549
V torek sem bil na Kopah in ni ne smučarskih in ne tekaških prog narejenih čeprav je snega več kot dovolj. No pa kljub temu sem se lahko po površju vozil ker je bil sneg zbit in je držal človeško težo. Drugače pa več o Kopah debatiramo na http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.p ... 5&start=45
Uporabniški avatar
 gregaax
#162157
Včeri sem laufal gor. Proga potegnjena do Ribniške koče. Narejen mali krog takoj po Mali Kopi in potem še 'Arehov' krog pred Črnim vrhom.

Sneg in proga sta v odličnem stanju. Je bil pravi užitek, ko je posijalo še sonce.

Album Tek na smučeh

Slika
kope_1.jpg
Slika
kope_2.jpg
Slika
kope_3.jpg - zimska idila

Slika
kope_4.jpg - proti Črnem vrhu
Uporabniški avatar
 gregaax
#162158
IZY 11 napisal/-a:Prijatu je bil včeraj gor. Pravi da proge še niso potegnjene, čeprav je snega dovolj.

Kaj bi se moglo zgodit da bi tile mojstri malo bolj pro opravljali svoje delo. Za smučarski tek je itak vsem vseeno :( (upam da se motim).


Generalno gledano - poteptajo verjetno na koncu, ko imajo vse smučarske proge orng zrihtane...jim res ni na prvem mestu.
Meni je npr. tudi to škoda, da ni nekoga, ki bi poskrbel za kake oznake na progah. Npr. Pešci hodite ob strani, Prepoved za motorne sanke, Konec koncov tudi kake oznake za tekaške proge (kilometrina, težavnost). Že vrsto let (saj se sploh ne spomnem, če je bilo kdaj kaj urejeno..?) ni bilo nič narejeno. Verjetno se ne ve kdo bi to moral, lahko naredil. Pri nas je pač tako. Pa vseeno mislim, da bi se dalo kaj premaknit zadeve....nekoč
 pryks666
#162551
Evo jest sem bil v nedeljo 9.12 in včeraj 10.12 gor pa morm rečt, nisem mel sreče laufat po tako dobri progi. Takšna proga kot ja na fotkah je res užitek in komaj čakam da bom lahko spet odlaufu proti Ribniški koči in Črnemu vrhu.
Kaj bi lahko naredli mi tekači, da bi spravli sankače dol iz prog? Jest jim vedno pomaham, tk da vejo, da delajo narobe. Sam kaj naj ko imajo pa potem zvečer FIESTO in uničijo kar se vse da... Kar se tiče pa pohodnikov pa, recimo da če se mi kdo ne umakne mu rečem če lahko gre dol iz proge, drugač jim pa ne težim(ubistvu je tam tudi planinska pot in jim hoje nemoremo preprečit).

Uglavnem tekči, ki tečete po progah na Kopah in Ribniški koči, moramo se združit in SKUPAJ nastopiti proti GTC Kope, da uredijo zadeve ... mogoče kakšna peticija...se pravi, da prepovejo sankaštvo, označijo proge in jih redno vzdržujejo... drugače pa naj se ne hvalijo z njimi na raznih spletnih straneh. ČE MI NEBOMO KAJ STORILI, POTEM BO TO ŠLO V NEDOGLED IN NEBOMO NIKOLI IMELI TAKŠNIH PROG KOT BI JIH ŽELELI IMET!!!

Kdor je za takšen ukrep mi naj piše, tako da bo nas bo čim več...

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
 gregaax
#162628
Sem bil tudi jaz v torek gor. Fajn zvoženo z motornimi sanmi in potem zamrznjeno. Tk da je bilo kar težko za laufat. Od Črnega vrha naprej je bilo veliko bolje. Vsekakor upam, da zdej sneži gor!

Če se vrnem k sankačem. Povsem ignorantsko se obnašajo. Kjer je ozko verjamem, da se ne morejo peljati drugje kot pa po progi. Kjer je pa odprto pa bi se lahko izogibali poteptane proge. Sam boh ne dej kaj takega.

Skratka, se strinjam s tabo, da bi morali neki okrenit. Sam poznam kar nekaj somišlenjakov.
Uporabniški avatar
 Kokiii
#162722
evo, sam sem še en ko misli da je zadnji èas da se spravi to motorno golazen s Pohorja...kar velja tud za poleti... al pa naj nehajo reklamirat da majo poskrbljeno za tekaèe...
Uporabniški avatar
 haupi
#162723
Fantje moj glas mate tud... naj se že spravijo na motokros proge :wink:
 Marijan
#162724
Še tukaj lep pozdrav vsem pohorskim tekačem! :-)

Veseli me, da je ta "naš hrib" tako priljubljen tudi v tem zimskem času in se strinjam, da je narava gori na Pohorju res čudovita.

Res pa je, da tudi jaz ne razumem, čemu morajo pohodniki gaziti ravno po tekaški progi. Upravitelj prog (vsaj na Rogli je tako) je postavil table, naj se peš ne hodi po urejenih progah, seveda pa se odloči vsak sam in je to pač stvar njegove kulture.

Povsem nekaj drugega stvar pa so primitivci s snežnimi sanmi. Slovenski zakoni (Uredba o prepovedi vožnje z vozili v naravnem okolju) zelo natančno določajo, oziroma prepovedujejo vožnjo z motornimi vozili, tako tudi motornimi sanmi. Zato je prav nepojmljivo, kao se ti predpisi pri nas kršijo. Tudi jaz se strinjam, da bi bilo potrebno s peticijo zbrati podpise in pristojnim dobesedno s prstom pokazati na ta pojav. :-(


Da zaključim bolj optimistično, naj povem, da imam zadnja leta silno veselje s turnim tekom (zunaj rečejo temu "backcountry"). Smučke so malenkost širše od klasičnih tekaških, spodaj imajo smrekico (lahko se uporabijo tudi psi), oblika je rahlo carving, ob straneh so robniki. Na tekaških progah sem s klasično tehniko seveda nekoliko počasnejši od "skaterjev", seveda pa lahko tečem po celem snegu in celo za silo privigujam navzdol po kakšnem smučišču. Osebno verjamem, da je to optimalna izbira za naše Pohorje.

Tako ponavadi zašibam od Rogle do Ribniške ali celo proti Kopam (in seveda nazaj). Užitek je zagotovljen! :-) Približno točno pred letom dni je bilo takole:

http://www.ro.feri.uni-mb.si/~marijan/R ... bniska.htm

Pa lep pozdrav:


Marijan
 pryks666
#163199
v soboto in včeraj sem tudi bil gor in presenetljivo so ble proge OK, sicer jih včeraj niso na novo povlekli, ampak tudi sankačev ni blo čez noč...

uglavnem snega je dovolj sam rihtat bi blo treba proge
Uporabniški avatar
 gregaax
#168698
Hvala vsem sankačem za skrunjenje tekaških prog in zimske idile.
Hvala vsem delavcem na smučišču oz. Športnemu centru Pohorju za res vestno urejanje tekaških prog.
Hvala vsem policistom posteje Slovenj Gradec za odličen nadzor in pregon.
Hvala državi za skrb za tako 'nepomembne stvari'.


Še enkrat hvala vsem, ki skrbite, da naše Kope postajajo idiličen turistični center.

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA