vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

#242947
Pozdravljen!
Če se misliš malo več ukvarjati s tekom na smučeh ti nakupa omenjenega modela ne priporočam.
Ima namreč močno povečan stranski lok, kar je primerno za tekanje na mehkejši podlagi, medtem ko na srednje trdi oz. trši podlagi deluje zaviralno. Priporočam ti nakup modela "terasonik". To so, v tem cenovnem rangu, zagotovo odlične rekreativne smuči.
#242964
Dve leti nazaj sva oba z bratom sprobala točno te smučke. In vtis je bil enoten: šrot od smučk. Tako kot je migovc rekel, če kupuješ novo in madshus, potem kupi terrasonic.

Če ti pa ni v finančnem dometu pa rajši kakšne rabljene tekmovalne.
#242981
Aha, hvala vama za nasvet.
Danes sem kupil Atomic Worldcup Skate, vezi Rottafella R3, čevlje Alpina SR40 in neke karbonske palice. Zdaj pa čimprej na sneg :) Kaj glede dolžine je res, da je pri Atomiku 1:1 oz. se gleda samo na kilažo?
#243013
Ker je toliko vprašanj in diskusij glede dolžine smuči za skate tehniko, naj povem:
- razmerje 1:1 za smuči atomic absolutno ne drži !
- dolžina smuči za prosto tehniko je po domače povedano 5-10 cm daljša od telesne višine,
drugače pa se uporablja faktor preračunavanja 1,07 X telesna višina.
- medtem ko je trdota smuči odvisna od telesne teže.
Lep pozdrav in čim več užitkov na snegu, če ga je sploh še kaj ostalo!
#243069
marsla: nic te ni nategnil. Imam enake smucke kot ti dolžine 190, sam sem pa visok 193. 190 je max dolžina za atomic worldcup l.2010, letnik 2009 pa so bile do 193.

Imaš odlične smučke, tako da kar veselo na sneg.
#243815
marsla napisal/-a:Aha, hvala vama za nasvet.
Danes sem kupil Atomic Worldcup Skate, vezi Rottafella R3, čevlje Alpina SR40 in neke karbonske palice. Zdaj pa čimprej na sneg :) Kaj glede dolžine je res, da je pri Atomiku 1:1 oz. se gleda samo na kilažo?


marsla kje si nabavil in kolko je bla cena? Pa ostali če prosim poveste kje nabavit opremo v okolici Lj :mrgreen: Se da dobit komplet oprema za max 250€?
#297514
Živjo, zanima me kakšne smuči mi priporočate, za tek tako skating kot klasika, ne bi si kupoval za vsako tehniko svojih, trenutno imam ene starejše (narebrene, verjetno klasika).
V čem se smučki pravzaprav razlikujeta, dolžina narebrenost, še kaj drugega?
Podobna pesem pa je pri palicah, rad bi kupil enojne in tiste kvalitetnejše, se tistih 5-10cm pri skate/klasika tehniki pozna ?

Če kdo prodaja kakšne ugodne, smuči ali palice sem kandidat, velik sem 174cm.
#297587
Kot vidim, da si aktiven tudi na kolesarskem forumu, ti bom svetoval takole. Tako kot si ne moreš kupiti enega kolesa za divjanje po gozdu in koreninah ter hkrati za hitro vožnjo po asfaltnih cestah, tako si ne moreš kupiti enih smuči za obe tehniki. Obstajajo sicer kombinirane smuči za obe tehniki, ampak s takimi ne boš ne prav skejtal, ne tekel v klasičnem koraku. Moj nasvet je, da obdržiš te klasične smuči, ki jih že imaš, kupiš pa si še ene smučke za skating. Seveda boš potreboval tudi nove palice, nikakor ne boš mogel teči skajtinga z 10 cm premajhnimi palicami. Glede na tvojo višino potrebuješ narebrene klasične smučke (shortcut - odvisno tudi od tvoje teže) dolžine nekje 185 cm, skejting pa nekje 175-180 cm.
#297679
Te smuči so že v redu, sploh za začetnika. Dilema je katero velikost izbrati, madshus ima koncept nekoliko krajših smuči in ne velja tisto splošno pravilo 5-10 cm več od telesne višine. Pomembeno je tudi to, da so smuči HARD, kar pomeni, da so trde - niso tako upogljive oz. rabiš večjo silo, da celotno smučko poravnaš na tla (smuči so usločene - imajo lok). V tem primeru bi js verjetno izbral dolžino 170 cm, saj je smučka trda, tvoja telesna teža pa je 'normalna'. 180 cm dolga smučka bi bila verjetno predolga/pretrda, kar pomeni, da ne bi pritisnil cele drsne površine na sneg.
#297744
Samo ena opomba vsem, ki kupujete. Začetniki, slabši rekreativci in tudi boljši rekreativci. Res se da kupiti vrhunsko opremo za majhen denar. Vendar ne kupovat tekmovalnih smuči (novih ali rabljenih). Proizvajalci imajo zelo širok spekter ponudbe ravno zaradi tega, da se najde kvalitetna smučka za vsako znanje in sposobnosti.
Tekmovalne smučke, če želite iz njih potegniti to, kar nudijo, zahtevajo zelo dobro fizično pripravljenost in odlično tehniko. Če tega ni (in tega praviloma ni!), vas kaznuje! Kaznuje vas v drsnosti, stabilnosti, utrujenosti in užitku v teku. Pri smučarskem teku je pa pomembno samo eno. Užitek. Če ni užitka je ena sama matrarija.
#298216
Pozdravljeni!

Tudi sama bi imela vprašanje za vas, ki že nekaj časa tečete na smučeh.
Pred dvema letoma sem se začela tudi sama malce ukvarjati s tem športom. Do sedaj sem imela izposojene neke bolj slabe smučke - protouch iz Intersporta.

Sedaj bi si rada kupila svoje in glede na to, da nisem čisti začetnik so mi v JRsportu predlagali tele: N10-373 ULTRASONIC SKATE
Priporočili so mi dolžino 180cm, palice 155. Sama sem visoka 173cm.
Cena zanje (sedaj, ko imajo še zimske popuste) bi bila skupaj z vezmi in palicami 189 €.

Zanima me, če poznate te smuči, so dobre za rekreativko in če je cena primerna?


Hvala za odgovor ;)

Lp, M
#298308
Živjo

Pred nekje 4. leti sem imel možnost testiranja Madshus smuči in po moji oceni je nekje prelomni model za dobrega rekreativca Ultrasonic. S takšnimi smuči teče moja boljša polovica (sicer starejši model) in je izredno zadovoljna z njimi. Smučke so izredno vodljive in lepo držijo smer tudi na neravni in trši podlagi.

Tako da moje mnenje je, da z njimi nimaš kaj zgrešiti.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA