vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

#168119
Rad bi kupil skate smuči v rangu od 100€ do 150€ pa se ne znam odločiti katere. Na splošno se mi zdi, da je ponudba v tem cenovnem razredu zelo majhna, sploh v tem času, ko so razprodaje že mimo.

Naj povem, da sem prejšnji teden bil na tečaju drsalne tehnike, kjer sem uporabljal izposojene smuči Fischer LS Skatecut (ali nekaj takšnega). Moram reči, da sem se na njih počutil dokaj v redu. Vendar pa glede na to, da je to najbolj osnovni Fischer model, me skrbi, da bi ga lahko kmalu prerastel, čeprav se nameravam s tem športom samo bolj rekreativno ukvarjati (ob vikendih).

Kakšno je kaj vaše mnenje o tej smučki oz. katero drugo mi priporočate? Še moja višina in teža: 180cm in 74 kg.

Hvala za vsakršno pomoč.
 zigi
#168128
Sam sem začel z Ls modelom od fischerja, zdaj imam scs carbon. Imam pa eno idejo za tebe, glej točno ti povem kam idi, zapelji se do Graza v Seiersberg v sport exprerts tam imajo znižan lansko letni model salomonov equipe 9, na 150eurov. To so odlične smuči, takoj za tekmovalnimi, super lahka in hitra smučka, najboljše za ta denar. Je pa akutualna ponudba, bil sem to soboto v grazu.
:wink:
 pero23
#168135
Hvala za idejo, vendar je Graz malo predaleč zame (sem iz Ljubljane).

Kako hitro si ugotovil, da je LS model preslab, glede na tvoje znanje drsalne tehnike?
Uporabniški avatar
 dexi27
#168145
Tud jaz sem začel s modelom LS, pa sem kar hitro ugotovil, da je to res sam za bolj rahlo rekreacijo.

Tako bi jaz reku poskušaj dobit kakšne smuči od kerega od tekmovalcev, tam se cene vrtijo okol 150 - 200 EUR odvisno od znamke smuči, še pred kratkim je blo nekaj ponudbe na forumu, poglej mal nazaj.

Če pa si bolj za nove smuči pa poglej mal bolj zveneče znamke kot so naprimer KARHU al pa PELETON, mislim da so te smuči mal cenejše a za to nič kaj manj kvalitetne.
 zigi
#168152
No, primerjave med Ls-som in scs ni mogoče narediti, ker to je kot da bi primerjal dan z nočjo. :D Lsk-sem se naveličal po enem letu potem pa sem šel kar na tekmovalne. Pa mi zdaj ni žal. Rabljenih ti ne priporočam, ker se robovi, kar hitro obdrgnejo in ga ne moreš tak terat po bregih dol.
No samo tolko, salomon smuči ima en kolega in so zelo dobre. Primerjlive z mojimi. Drugače je pa res, da peltonen niso slabe, ja.
 pero23
#168211
Kaj pa Madshus Ultrasonic. Je to nekaj podobnega kot Fischer LS ali je dosti boljše?
Uporabniški avatar
 stari
#168223
LAHKO DOBIŠ SMUČI PELTONEN MODEL ASTRA 120 €,ALI ACADIA 150 €

PONCA DOO RATEČE 39, ZA GOSTILNO ŽERJAV
 tina1970
#168225
Obrni se na spodnji naslov. Boš zagotovo zadovoljen. :D :!:


Naziv: Zupan sport
Naslov: Jalnova cesta 2
Kraj: 4240 RADOVLJICA
Opis: tel.: 04 531 27 00;
Vsaki stranki nudimo strokovno svetovanje.
Elektronski naslov: zupan.sport@s5.net
Povezava: http://www.zupansport.com
#168231
pero23 napisal/-a:Rad bi kupil skate smuči v rangu od 100€ do 150€...


Za ta denar naj ti na misel ne pride, da bi nove kupil. Rajši "odslužene" tekmovalne. Verjemi, bos bolj zadovoljen.
Uporabniški avatar
 lojzeP
#168252
ker si začetnik, kupi nekaj boljšega, in čim manj komplicirat - na dilce, pa adijo. :D
pričakovati je, da se ti ne sanja ( kot se ni meni in vsem začetnikom ), kakšne odlike imajo tekmovalne smuči, in zakaj so smuči za začetnike takšne kakršne pač so. bistvo je, da boš vzljubil ta šport, in rastel z njim - tudi po materialni plati. mal off .... se skor ne spomnim, da bi kdo, ki naredi vozniški izpit, takoj sedel u kšno hudo makino ..... :roll:
pa pohiti z nakupom, matilda sneškotu že nekaj grozi :wink:

u ponci zadevo obvladajo - olimpijsko :clap: , tudi pri zupanu te spedenajo kuker se šika, JR pa ..... :cry: ( se govori )
 Gasper`
#168255
lojzeP napisal/-a:u ponci zadevo obvladajo - olimpijsko :clap: , tudi pri zupanu te spedenajo kuker se šika, JR pa ..... :cry: ( se govori )


Se strinjam. Cim dlje stran od JR-Sporta!
 pero23
#168283
Glede JR sem že slišal nekaj pripomb, tako da se ga bom res izogibal. Se bom pa pozanimal pri Ponca in Zupanu, kaj mi lahko ponudijo za ta denar.

Če pa kdo pozna koga, ki prodaja malo rabljene smuči, primerne za mojo težo in višino pa naj mi prosim sporoči.
Uporabniški avatar
 lojzeP
#168286
na Bolhi imaš trenutno 4 strani tekaških smuči, pa tudi pri trgovcih oz. klubih se da dobiti primerno opremo.
sicer so me pa pred časom podučili, da je najprimernejši čas za ugodni nakup tovrstne opreme po koncu sezone :D . odloči se :idea:
 pero23
#168288
Sem na Bolhi danes že nekaj zanimivih oglasov našel in poklical, vendar so bile na žalost vse že prodane :(

Zavedam se, da bodo po koncu sezone najcenejše, vendar bi rad to sezono še kaj potreniral na svojih smučeh. Je pa res, da če v kratkem ne najdem nič pametnega mi drugega kot da počakam na naslednje leto niti ne preostane, ker je stalna izposoja opreme le predraga.
 tiina
#168305
Res je, da se nakup najbolj splača po koncu sezone...ampak letos je snega res dovolj povsod in bi bla škoda, če se ne bi že zdej spravu na smučke :D
Jaz sem ravno tako odlašala lani, pa potem pridejo drugi stroški, nakupi in nekako pozabiš na vse. Letos sem si januarja kupila opremo in moram reči, da se tudi sedaj da dobit opremo ugodno- Madshusove Ultrasonic sem dobila namesto za 180 evrov za 135 evrov. Zame, ki sem popolna začenitnica, so odlične, tečem pa 1-2x na teden. Verjamem pa, da so verjetno za ostale profiče že malo premalo, kar je razumljivo.
Ni se potrebno ne vem koliko obremnjevat...važno je, da se spraviš čimprej na smučke in uživaš...jaz sem šele letos spoznala, kaj sem zamujala vsa ta leta!!! :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA