vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

#214970
Zdravo,

a mi zna kdo svetovati, kakšne smuči kupiti, da jih ne bom čez 2 leti menjal. Nekje v rangu fischer RCS, se pravi, cca 200 - 250 EUR.

A ima kdo izkušnje s tem modelom. Malce me skrbi to, da sta dva modela, za različne razmere - PLUS in COLD.

Kakšen drug predlog v tem rangu?
#214975
monty napisal/-a:Zdravo,

a mi zna kdo svetovati, kakšne smuči kupiti, da jih ne bom čez 2 leti menjal. Nekje v rangu fischer RCS, se pravi, cca 200 - 250 EUR.

A ima kdo izkušnje s tem modelom. Malce me skrbi to, da sta dva modela, za različne razmere - PLUS in COLD.

Kakšen drug predlog v tem rangu?


V tem rangu dobiš odlične tekmovalne smuči. Sicer po tej sezoni ter v začetku naslednje sezone ponavadi tekmovalci največ prodajajo opremo. Tako da takrat se splača zadevo kupiti.

Naj povem da se ti bolj splača kupiti smuči z oznako PLUS.
#215259
Še to bi dodal. Upoštevaj CookSov nasvet. Za ta denar kupi rabljene tekmovalne smuči.

Če so še bolj "zjahane" so boljše kot vsake druge nove nižje kakovosti, kar pa za 200 eur ne bodo.
#216125
Kakšna pa je pravzaprav sploh razlika med smučmi za klasično in drsalno tehniko? Sprašujem čisto resno. Jaz sem imel v kleti ene smuči še iz časov, preden so sploh izumili drsalno tehniko. Za klasiko so mi bile prekratke, za drsalni korak pa ravnopravšnje. Res se na snegu nikamor ne premaknejo in bi bil hitrejši, če bi jih dal na ramo, ampak po moje je to zato, ker že 20 let niso bile namazane.
#216133
Živjo,

Jaz sem se tudi po dolgih letih letos odločil, da začnem s tekom na smučeh. Kupil sem Alpinine smuči za skate in vezi Rottefella R3 skate. Cena je bila 95€ (smuči) + 45€ (vezi) + 30 popust = ca 100€. Smuči izdelujejo nekje na Češkem.

Do zdaj sem bil ca 10x v Zadvoru pri Ljubljani in glede na to da prej nisem nič obvladal mi gre odlično (po mojem mnenju). Maksimalno sem do zdaj uspel narediti 8 krogov. Škoda, ker je prišla ta odjuga, bo treba iti kam višje...

Izkušene tekače na smučeh bi rad vprašal, če mi lahko razložijo kakšna bi bila razlika pri skejtanju če bi izbral kakšne "boljše" smučke, npr. Fischer, Madshus, Peltonen...

Hvala za odgovor.
Lp
#216138
..sicer nisem izkušen tekač, ampak vseeno.. ..mislim da bo za začetek kar zadostovalo kar imaš.. ..tako boš za kasneje potreboval dvojne smučke, saj boš za slabo progo vzel tiste, ki se ti ne smilijo..
..razlika v smučeh seveda je... ..obstajajo testi, ki to nazorno kažejo.. ..razlike sicer niso velike, so pa.. ...do večje razlike prihaja s slabim ali dobrim mazanjem,.. ..tam pa se lahko izrazito vidi razlika (opazil na tekmi po hribu dol)...
#216143
@mare: Razlika je v robni ploskvi (skatecut). Ne čudi se, če se bodo stare smučke prelomile.

Bolj zabavno...
Razlike za amaterskega rekreativca, ki teče brez kronometra, so manj pomembne.
Boljši kot so drsalni zobotrebci, lažji so in lepše tečejo. A tu gre za primerjavo med novodobnimi drsalnimi smučkami.
Sicer pa razlike med starimi klasičnimi dilcami enake dolžine in novimi drsalnimi ni. Razen v trdoti, teži in robu prilagojenemu drsalnemu koraku. Nove smučke tudi lepše tečejo... Ker so nove, pa čeprav nikoli namazane.
Za navdušenega tekača je to nepomembno, ker mu bo vseeeno, če bo z 50% počasnejši od seksi skjetarsko po(s)zerskih tekačev.
Kdor je dober, je hiter z najslabšo opremo.
#216178
Sploh ni važno, kakšna je firma smuči ali koliko stanejo, pomembno je, da so smuči prave višine in trdote. Lahko imaš še tako dobre in drage smuči, če so pretrde ali premehke nič ne pomaga. Stran vržen denar.
Preden se odločite za nakup preverite trdoto in dolžino. Vsaka firma ima neko tabelo po kateri se je treba ravnati, pa ne zgrešiš prav dosti.

Tako kot
http://www.fischersports.com/en/popup.php?page_id=50423
#216186
Luzr hvala za odgovor. Sem se bal, da bodo vsi moje vprašanje imeli za provokacijo. Moja zgodba je namreč taka, da 20 let nisem tekel na smučeh in morda spet 20 ne bom, če ne bo spet podobne zime, potem pa šel parkrat v Zadvor z ženinimi starimi klasičnimi smučmi (narebrenimi), ker moji čevlji, ki sem jih v trenutku nekega prebliska kupil 2 leti nazaj ne grejo na moje. Bilo je čisto zabavno, ampak povprečna hitrost je bila 7 min/km !!!, če sem še tako hitel, srčni utrip pa kot pri sprehajanju. Ko sem se naveličal klasike, sem posnemal skatarje, ki so padali mimo mene in mi je šlo kar dobro, hitrost tudi do 5/km, utrip pa do neba. Naslednji poskus bo montaža vezi na nenarebrene stare dilce, katere bom še namazal. Edini problem pri teku imam v tem, da mi smučke občasno preveč oddrsnejo vstran. Najbrž je to težava v tehniki in za to niso krive smuči?
#217301
Krive so smuči 101% s takimi ne moreš drset v skate kraku. Smučka kar zapleše,da o odrivu sploh ne govorim in če si imel hitrost 5kmh "svaka čast". To sem letos sprobal na sposjenih novih smučeh uglavnem tema.

Lp
#242914
Pozdravljeni,
prosil bi vas, da bi mi pomagali pri izbiri tekaških smuči. Sem popolni začetnik, vendar se imam namen s tem športom kr dosti ukvarjat. Trenutno imam nagledane Madshus Megasonic Skate in ene od Alpine (racing...), Fischer LS Skatecut pa sem izključil, ker sem prebral, da jih hitro prerasteš. Madshus Megasonic so trenutno v akciji (http://www.jrsport.si/izdelek_detail.as ... 2&s=6&n=28), Alpinine smučke pa stanejo 180€, vendar, če bi kupil vse v tej trgovini (čevlje, vezi, palice) bi dobil popust in bi me obe možnosti stale prib. enako. Zato bi vas prosil, kot poznavalce, da bi mi svetovali pri tej izbiri. Iščem pa seveda smučke za drsalno tehniko.
Zahvaljujem se vam v naprej za odgovore.
Lep pozdrav

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA