vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 blueye
#208586
Pozdravljeni! Rabim nasvet glede nakupa opreme. Sem začetnica in si kupujem novo opremo. Odločam se med smučkama Peltonen Acadia Sk in Madshus Intrasonic Sk. Za čevlje pa sem se že odločila Alpina Race JR :). Katere od navedenih smučk bi mi bolj priporočali, glede na to, da so približno v istem cenovnem rangu? Madshus stanejo 150E, Peltonen pa 175E.
LP.
 luzr
#208770
Za začetnike? :mrgreen:
To ni ravno začetniška oprema.
Ampak izvrstna roba srednjega (Peltonen acadia sk) zelo dobre rekreativne smuči. Ali višjega srednjega razreda (Madshhus intrasonic sk), pravzaprav tekmovalne smuči.
Jaz bi kupil Madshus, tudi zaradi ugodnejše cene.
 Gasper`
#208857
Jaz sem tekel z Madshus ultrasonic (ki je cenovno primerljiv z intrasonic) pa sem bil zelo razočaran nad smučmi. So izredno slabo vodljive. Klub temu, da sem imel najtršo različico, lahko rečem, da so občutno premehke za tek na zamrznjeni podlagi. Štirje smo testirali te smuči, in vsi smo bili enakega mnenja.

Za boljšo predstavo lahko navedem še to, da so bile 6 let stare Fischerce (tekmovalne), za katere sem bil 15kg pretežak, obcutno bolj trde kot Madshuske, katerih trdota je bila primerna moji teži.

Je pa povsem druga pesem Terrasonic, ki je pa tudi cenovno ca.100 eur dražja.

Tako da bi za ta denar pogledal kaj drugega, kot pa Madshus.

P.s. S slabo vodljivostjo imam v mislih to, da smučka pri drsnem koraku "pleše" levo in desno. Vzrok temu pa je, da sprednji del smučke (od 30cm pred konico pa do konice) nima trdnega stika s podlago.
 blueye
#209103
Ok, sem malce pokukala še k Fischer-ju :D in glede na to, da sem laik kar se tiče tekaških smučk nimam pojma kaj bi blo primerno zame :mrgreen: . Ima kdo kakšen nasvet glede Fischerjevih smučk, katere izbrati? Kot sem že zgoraj navedla sem začetnica, vendar ne bi rada čez kako leto pa kupovala novih smučk, zato rabim nekaj solidnega :wink: .
Lep pozdrav.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA