vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 svole
#210495
Dne 23.12.09 bo otvoritev smučarsko tekaškega poligona v Preski pri Medvodah. Ta trenutek proge zaradi dežja in odjuge še niso idealne, vendar bodo konec tedna ob prvih ugodnih temperaturah dobro pripravljene. Za progo dolgo 1,5 km (klasično in drsalno) je bilo v izdelano dovolj umetnega snega, zako da ni bojazni, da bi ga pobralo.
Tekaška proga bo vskodnevno vzdrževana in v večernem času osvetljena, odprta pa bo od 9:00 do 21. ure.

Ob prvem naslednjem mrazu, bo tekaška proga dolga 2,5 km

Še slaba novica:
Od 25.12.2009 bo potrebno za uporabo tekaške proge nekaj plačati. To je sicer za naše razmere nenavadno vendar se bo treba tega navaditi tako kot po svetu.
 avion
#210509
Pozdravljeni,
To je pa zelo razveseljiva novica. Sam sem pripravljen tudi nekaj plačati, saj se zavedam truda, ki ej vložen da bodo proge res uporabne, sploh ob vremenskih razmerah, ki so sedaj zunaj. ALi je proga osvetljena? Ja vreme sedaj je res neugodno. Upam, da bo vsaj nekaj snega zdralo do sobote, ko zopet pride ohladitev.
 svole
#211950
Proge v Preski so potegnjene. Na delu, kjer je bila umetna podlaga so proge odlične, drugje pa pač glede na skromno snežno odejo......, gleda ven še kak šop trave, na ovinkih pa je malo zrito od gosenic.
 svole
#211956
Trenutno se proge še ureja, uporablja jih lahko kdor pač pride. Glede večernega teka pa je tako, luči prižgane, če kdo izvaja trening, to pa je praktično vsak dan tja do 18 ure. Mislim, da bo konec tedna ali v začetku prihodnjega tedna poligon začel normalno obratovati.
 janezf
#211979
CookS napisal/-a:Baje da je na Pokljuki tud zaston. Samo občasno se najde kakšen ljubl***čan z BWM ali Audijem ki svoj avto pusti na sredi proge, drugače pa so proge kar urejene.



No, cooks, a te mal Ego zajebava. :roll: Verjetno si iz Gorenjske,ki tako ali tako ne marate vseh tablic iz LJ.

No, jaz mam BMW in tudi LJ registracijo. Lahko pa govorimo tud o vseh drugih tablicah kaj oni pocnejo po Ljubljani. Ampak na tak nivo se ne bi spuscal. :D

Drugace pa ce bo kdaj za placat za urejene in osvetljene proge na pokljuki ni noben problem vsaj za mene z LJ registracijo ne.

LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA