vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 gameljne
#214051
Živjo! V ponedeljek so se začele 1.zimske masters igre na Bledu.Danes sem prvič nastopila na 10 km skate,med nenavadno množico tekačic(moški so seveda v svojih kategorijah)iz vsega sveta.Toliko ,da bo jasno vsem,ki se podite po tekaških progah,na svetu je še toliko boljših in hitrejših od vas,ne glede na starost.Po rezultatih ne spol ne starost ni ovira za izvrstne rezultate.Najslabši so tekmovalci med 30-40 let.Se splača to videti in doživeti v živo. Če koga zanima,igre se končajo v nedeljo z 21 km Ž in 30 km M.
 žabc
#214055
Bil na Pokljuki včeraj, saj smo imeli državno v kombinaciji (smučanje in smučarski tek)! Res je, nekateri so neverjetni! :laola Samo želimo si lahko, da bomo enkrat vsaj pol toliko sposobni kot so oni

Žabc (Šmartno :wink: )
 ika
#214113
Oj, tudi jaz sem bila v četrtek na tekmi, če mene vprašate, je fejst letelo. Kot sem kontaktirala z ostalimi, je precej bivših tekmovalk - tekačic. Z ozirom na to, da sem začela s tekom na smučeh šele po 20-ih in nimam nobene prave tehnike, pa sem se srčno trudila in rezultata me ni sram. Tako, punce, vse se da. Me rekreativke v špico ne bomo prišle, z nekaj truda pa bomo tekle tudi tako, da ne bomo čisto zadaj.
Slovenke smo uspele sestaviti celo eno ekipo za štafeto - jutri se bomo potrudile vsaka po svojih močeh, potem pa - kar bo pa bo. Z rezultatom nismo obremenjene.
Držite pesti!
#214374
..včeraj sem se udeležil: WORLD WINTER MASTERS GAMES.. ..30km maratona v prosti tehniki na pokljuki. ...rezultati:
http://www.2010mastersgames.com/files/M ... hon_30.pdf
..sicer mi rezultat ni bil pomemben...
..vključil sem se predvsem da pridobim nekaj izkušenj, da se kaj naučim, med najboljšimi masterji na svetu in prav zanimivo je bilo.. ..veliko tekačev iz vsega sveta.. ..tudi iz Avstralije, Vel. Britanije, Skandinavije,itn...
..spoznal sem predvsem, da nimam pojma o voskanju smuči, da mi najbolj ležijo vzponi (tam največ pridobim).. ..spuste sem vozil previdno, saj nisem poznal proge in posledično izgubljal precej časa..
..kakorkoli že .. ..bilo je mrzlo ampak vseeno lepo in predvsem zelo zanimivo saj sem se prvič udeležil česa takega..
Uporabniški avatar
 MatjazV
#214376
Ja tudi jaz sem včeraj uspel preteči vse 3 kroge po 10 km. Zaradi novega snega se je vse vdiralo in smo kar garali v klance. Spuste sem vozil previdno, da se4 ne bi kje razletel. Na štartu sem se postavil v predzadnjo vrsto in to je bila velika napaka. Se ni dalo kaj dosti prehitevat, sploh na začetku in sem do cilja capljal bolj zadaj. No, trening za moč je super uspel.

Matjaž
#214377
...lahko še dodam, da sem bil udeležen v dveh padcih.. ..kar dvakrat so me podrli.. ..prvič že takoj po štartu.. ..drugič grem v prvo vrsto, se vsaj lahko umakneš s pobegom..

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA