vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 Brutus
#55035
Jaz bi letos rad postal začetnik in imam par vprašanj. Tekmoval ne bom. Visok sem 190cm in imam 95 kg. Včasih sem smučal in mislim, da mi drsalna tehnika ne bi delala težav in se bom kar te lotil. Po prebranem razmišljam, da bi kupil nove čevlje (Alpina) in ostalo opremo rabljeno.

Zanima me:
1. Je višina tekaških čevljev odvisna glede na tehniko? Videl sem, da obstajajo nizki in taki, ki segajo čez gleženj. Priporočate nizke ali visoke.

2. Kakšna naj bo velikost čevljev? Sklepam, da prsti ne smejo drsati ob sprednjo stran, a tudi preveliki ni dobro da so. Najbrž tudi nekih superdebelih nogavic ni treba nositi. Imam stopalo 45. Če vzamem čevelj 45 je že prave velikosti (seveda ga bom najprej probal)?

3. Se tudi vezi razlikujejo glede na tehniko?

4. Prebral sem, da je treba smuči za klasično tehniko mazati. Je potrebno tudi tiste za drsalno?

Hvala
 laufar
#55457
1. Za skejting so običajni višji čevlji ( so izjeme, tudi med tekmovalci, ki tečejo skejting tudi z nižjimi čevlji), tisti nizki so za klasiko
2.Velikost čevljev normalna, toliko da lahko pomigaš s prsti
3.razlikuje se samo trdota gume pri vezeh, ki se da menjati
4. Za skejting se maže samo za boljše drsenje, podobno kot alpske smuči
 kvibo
#58024
Jaz sem pa včeraj nekaj gledal po intersportu in videl čevlje za skejt, ki so v bistvu dvakrat vpeti na vezi oziroma smučke; se pravi takoj s prvim delom čevlja in potem še nekje pri pregibu prstov.

Zanima me, če ima kod kakšne izkušnje s tem sistemom? Aja, so pa od Fischer-ja.
Uporabniški avatar
 MihaPR
#58033
če se ne motim sem učeri isto gledu pa blo samo eno vpetje
 babuska
#58250
živjo!!!

Jaz moram danes ali jutri nakupiti vso opremo!!!
Sem že bil v hervisu, sport2000, gigasport - vendar je ponudba zelo slaba!! rabim pa smuči za klasiko, višina 200-205cm, srednje visoke čevlje in palice velikosti 162cm. Smuči na mestu kje so pritrjene vezi ne smejo biti širše od 45mm!

Zdejle grem pogledat še v intersport!

A obstaja v lj kaka trgovina z veliko izbire? Npr. v hervisu in sport2000 imajo na razpolago samo ene 3-4 vrst dilc!!!

Lp


Peter
 babuska
#58251
Kje prodajajo elanke, fischer dilce?
 laufar
#58278
Mam en par fišerc 205 narebrane za klasiko, okovje salomon, ne vem kako so h men zalutale, prodam za male pare! Aja, skorej nove, mau rablene!
 ivaigor
#58313
Za Petra (babuska) bo odgovor najbrž prepozen; morda bo koristilo komu drugemu.
Klasične smuči izdelovalca Fischer prodaja VITA, d.o.o.,Trebnje (info@vita.si); za klasiko se splača obiskati tudi JR sport (info@jrsport.si)-smuči Madshus.

Srečno!
 ursad
#58367
Ojla,

Jaz pa že nekaj časa zaman iščem kvalitetne rokavice za tek na smučeh.
A ima kdo kakšno informacijo, kje bi se jih dalo kupiti?
Hvala.

Urša
Uporabniški avatar
 stari
#58603
babuska
za prodat imam smuči Fischer rcs cold za klasiko dolžina 205 cm z vezmi rotaffela cena 18.000 sit
možnost dostave na bonovec
PRODANO
Nazadnje spremenil stari, dne 09 Jan 2006, 16:38, skupaj popravljeno 1 krat.
 herc
#58611
Evo sm v podobnem položaju kot nekateri.. Rabu bi eno solidno opremo ki bi jo uporabljal zgolj v rekreativne namene :lol: Zdej min izkušnje z tekom že imam (mel ene bazične priprave 2 leti nazaj) in ker bom letos spet najbrš imel podobne priprave bi si rad nabavil eno opremo, da mam mir :lol:

Je pa pač dilema, katere dile vzet, za kero tehniko.. Zdej seznanjem sm z obema tehnikama, torej bi prišle v poštev kombinirane, vendar ko sem mal preletel tole temo vidm da bolj priporočate smuči za drsalno tehniko. Torej čisto gladke če se ne motim :lol:

Mate kkšn nasvet, pa predvsem kje hudiča bi dobil smučke?? Sm dons mal gledal po štacunah, tekaška oprema itak ni nič znižana, smuči je malo na izbiro pa še vse so ponavadi majhne.

Zdej za višino 186cm bi najbrš rabil smučke okol 2m.
Za same čelvje ni problem, bi vzel Alpino :D un osnovni model..

Za komplet opremo bi rad odštel tm cca 50.000..
Uporabniški avatar
 stari
#58623
herc .,povej kašne smuči rabiš?klasika ali skejt
Za skejt zate bi bila dolžina 192 ali197 odvisno od teže in znanja teka
lahko dobiš pri meni vezi rotaffela touring za 7000 sit,rokavice 7
000,palice 4000 sit
rokavice in vezi so na zalogi
 herc
#58625
Mislm da bodo za skejt bolj primerne, kaj svetujete?? Sm bolj ko ne začetnik..

Mal sm gledal po netu, nekak se mi zdijo dile Fischer LS skating recimo primerne, sploh glede cene.. Sam kje jih dobit :roll: :roll:

Se pravi tm 192, 197 je vrh glave?? Teža je okol 80kg..

A same tele T3 vezi primerne za vse Alpinine čevlje.. Al so te touring vezi za klasiko, R3 pa za drsalno tehniko, al je vseeno..

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA