vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 MatjazV
#29896
Vremenska napoved za današnji in jutrišnji dan kar kliče, da človek spakira in gre nekam v naravo. Jaz sem si privoščil dva dni dopusta in sem jo danes mahnil na Pokljuko, s posebnim ciljem. Isprobat tekaško smučarsko opremo in kot začetnik, osvojiti nekaj novih prvin v tem športu. Pri tem mi je pomagal Jani, ki zadevo ful obvlada. Vreme in proge na pokljuki so res idealni, ma kaj idealni - fantastični. Dan je bil sončen, proge pa polne tekaško-smučarskih navdušencev.

Slika
Slika o zimski idili pove še več

Zaenkrat je moj tek na smučeh še bolj podoben kobacanju, ampak bo že šlo. Garmin mi je nameril 15 km, ki sem jih tokrat pretekel celo brez padca. Ko se mi ni več dalo dilcat, sem šel še na suhi tek. Tu je šlo že lažje in vknjižil sem še nadalnjih 7,5 km. Dost za dons!

Kdor okleva, da bi se preizkusil tudi v tem športu, mu predlagam, da se splača vsaj probat. Še posebej, ko se znajdeš na Pokljuki ob tako lepem vremenu.

Za skomine prilagam tele fotke

Nadaljevanje sledi... jutri!

L.P.

MatjažV
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#29899
V ponedeljek grem na Pokljuko za 6 dni in upam, da bodo tudi moji prvi tekaški kilometri pretečeni s takšnimi občutki. :)
Uporabniški avatar
 bojanu
#29912
Midva sva bila gor v nedeljo, ko se je trlo ljudi in pleha :twisted:
Kljub temu je na strminah vladal mir :D

Še nekaj smučarskih
Nazadnje spremenil bojanu, dne 17 Jan 2005, 23:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#29913
Mislim to je noro, ko se ravno odpravljam k počitku pa mi klele MatjažV pride s takilemi slikcami, da še spat ne bom mogel.Ponoč bom pol sam na to krasoto študiral, kaj nam Slovenija ponuja.
TomažNY ko boš tam gori ti bo tako lepo, da se boš nazadnje odločil za tek na smučeh :lol: :wink: .
No v glavnem ko boš prišel iz Pokljuke nam malce sporoči svoje vtise.
ČAO!
Uporabniški avatar
 THOMAS
#29931
No tudi sam sem bil včeraj na Pokljuki.
Videl sem Matjaža, ki je po suhem tekel v klanec.Svaka čast dobr si šel.
Samo ne vem, kdaj si naredu te lepe slike, če pa je včeraj popoldan bil na Pokljuki pravi orkan.Veter je tako pihal, da sploh nisem vedu al bi laufou al ne. No ko pa sem se odločil, da le naredim nekaj km, sem opazil da sem doma pozabil tekaške čevlje....Ja res pravi butec...
Ni mi ostalo drugega kot, da si malo ogledam tečaj smučarskega teka, ki so ga imeli Difovci. Bilo je kar zanimivo. No, ker pa je močno pihalo sem šel rajši na toplo in na kuhano vino. Tako se je tudi zaključil moj včerejšnji trening. Sej bo naslednjič bolje.
Uporabniški avatar
 milan
#29939
Jaz pa sem bil tam v sredo in razmere so bile res idealne. Gužve med tednom na srečo ni. Konec tedna pa je baje 'too much'...
Uporabniški avatar
 MatjazV
#29977
THOMAS napisal/-a:Samo ne vem, kdaj si naredu te lepe slike, če pa je včeraj popoldan bil na Pokljuki pravi orkan.Veter je tako pihal, da sploh nisem vedu al bi laufou al ne.


Ja, saj poznaš pregovor "rana ura je zlata ura". Ko sem končal s svojimi kolobocijami na snegu in s tekom po "suhem" je res začelo pihati, vendar smo jo še pravočasno odkurili v dolino.

Na Pokljuki sem bil tudi včeraj in spet sem užival na snegu.

Še par fotk, ki so nastale včeraj med vožnjo na Pokljuko.

L.P.

MatjažV
 laufar
#30381
Lepe slike, imam pa pripombo! Ko takole tečete skating čez smučino za klasični tek, a kdaj kdo pomisli, da s tem zelo otežite tek tistemu, ki se je odločil za klasično tehniko! Sneg, ki ga s tem drsenjem preko smučine nadrsate v njo namreč povzroči zdrs ali pa napravi "coklo"! Prostora za drsalno tehniko je dovolj, samo malo pozornosti, pa bo.

Moram priznati, da je to splošni pojav pri nas, v tujini je to zelo redek pojav. Pa brez zamere in lep pozdrav!
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#30391
Tudi jaz sem bil v okviru pedagoškega procesa Fakultete za šport od ponedeljka do sobote na Pokljuki in vsekakor sem doživel gor takorekoč raj na zemlji. Prvič v življenju sem stal na kakršnihkoli smučeh, konec tedna pa sem že bil na daljšem pohodu na smučeh - 13km in v njem tudi užival :) .
Tek na smučeh je nekaj izjemnega in vsekakor si bom kupil smuči in še letos odšel gor za kakšen vikend ali pa v Logarsko. :wink:
Fotke bom priložil, ko jih dobim na cd-ju.
Lahko bi rekel, da je tek na smučeh še lepši kot tek v copatih ter se vsekakor dopolnjuje s treningom teka. Skratka pojdite na tekaške smuči in užijte lepoto, ki jo ponuja Pokljuka. :)
Čez vikend je malo večja gneča, med tednom pa je milina.
Lep pozdrav :!:
Uporabniški avatar
 AndrejaT.
#30434
laufar napisal/-a:Lepe slike, imam pa pripombo! Ko takole tečete skating čez smučino za klasični tek, a kdaj kdo pomisli, da s tem zelo otežite tek tistemu, ki se je odločil za klasično tehniko! Sneg, ki ga s tem drsenjem preko smučine nadrsate v njo namreč povzroči zdrs ali pa napravi "coklo"! Prostora za drsalno tehniko je dovolj, samo malo pozornosti, pa bo.

Moram priznati, da je to splošni pojav pri nas, v tujini je to zelo redek pojav. Pa brez zamere in lep pozdrav!


OBLJUBIM, NE BOM VEČ. :oops: Saj tudi mene jezi uničevanje prog, najbolj pa pasji dreki na smučini. :evil: in nedeljski sprehajalci, ki gredo po kosilu prebavljat tenstan krompir in pečenko :evil: :evil:
 NIKITA
#30453
Hojla

Tudi jaz sem ljubiteljica teka na smuceh, zato izkoristim vsako priloznost (hvala za tako sluzbo, ki mi to omogoca) ki jo imam ter jo ucvrem na Pokljuko. A ne tecem na motokros progi na Rudnem polju, ampak na planini Javornik, kjer je res idila, saj se med tednom zgodi da smo tam le dva trije navduseni tekaci okoli nas pa neokrnjena narava in cudovite proge.

Jutri in pojutrisnjem bom ponovno uzivala to idilo.

Lahko mi zavidate, ce ne poznate tega

Tecem in uzivam :laola
Uporabniški avatar
 miro
#30471
Mimogrede , ali bo kdo od vas sodeloval na šolskem pokljuškem maratonu - pri starših in prijateljih ?
Ero , ali se bova kaj srečala?
Če bo zdravje boljše jaz pridem odpeljat tistih 10km!
Lp
Miro
 laufar
#30478
AndrejaT., boš opazovana! 8) (škoda, k je bl slaba slikca :? )
Uporabniški avatar
 AndrejaT.
#30503
:D Jaz sem bila fotograf na dilcah, tako, da mene ni na nobeni sliki in ni nikjer dokaza, da sem jaz tisti grešnik, ki podira tekaške proge. Ravno nasprotno, vedno opozarjam ljudi, ki peš mendrajo po smučinah :shock:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA