vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 laufar
#30531
Ti mogoče res ne, kaj pa model na img 6118? 8)
Uporabniški avatar
 AndrejaT.
#30697
Model 6118 deležen strogih sankcij. Me je vzel resno, ker sem njegova starejša sestra in se me malo boji že od otroštva. :wink:
Uporabniški avatar
 MajdaPR
#30737
NIKITA napisal/-a:Hojla

Tudi jaz sem ljubiteljica teka na smuceh, zato izkoristim vsako priloznost (hvala za tako sluzbo, ki mi to omogoca) ki jo imam ter jo ucvrem na Pokljuko. A ne tecem na motokros progi na Rudnem polju, ampak na planini Javornik, kjer je res idila, saj se med tednom zgodi da smo tam le dva trije navduseni tekaci okoli nas pa neokrnjena narava in cudovite proge.

Jutri in pojutrisnjem bom ponovno uzivala to idilo.

Lahko mi zavidate, ce ne poznate tega

Tecem in uzivam :laola


Nikita, ko prebiram te vrstice se mi kar milo stori. Tudi sama rada tečem na smučeh.
Danes bi zagotovo šli na Pokljuko, ko pa sem izvedela, da je tam tekma, smo si premislili.
Tu pa je še nekaj fotografij s planine Javornik, kjer smo bili decembra lani.
Res je idila!
Uporabniški avatar
 Tjaša
#34804
lunca napisal/-a:kva sta vidva že doma :shock:


Hojla,

Saj sem vedela, da komu ne bo prav, da sva se predčasno vrnila! Najprej je to očitno pokazala hči :evil: , ker sva ji uničila raj :oops: , pa še kakšen kolega po telefonu…. Ampak, ljudje, midva sva tako utrujena, da komaj še živiva! :cry:

Tale Pokljuka se je začela prav hecno. Od kar sva prenehala z alpskim smučanjem, tega je že več kot deset let, nisva imela nobenega zimskega dopusta. In leto je hudičevo dolgo, da dočakava poletje! Ko ste se forumci, tukaj na TF, začeli pogovarjati o teku na smučeh, opremi..., ste me s tem čisto zastrupili. :wink: Nekoč sem soseda spraševala o tem športu, pa nama je možakar velikodušno odstopil kar celotno klasično-laufarsko opremo. Ampak Lučko se je odločil, da on že ne bo laufal na smučeh :FO: , pa da mojih dil tudi ne bo mazal, :FO: naj se znajdem kakor vem in znam, :FO: njega pa naj pustim pri miru. :FO: OK, ta kompromis sem sprejela pod pogojem, da me pelje na Pokljuko :hello: (seveda sem morala pred tem njegovo dušo hudo obremenit s krivdo :wink: ), in sva se zdilala.

No, tisto o iznajdljivosti, mi ni bilo treba dvakrat reči, zraven pa sem si mislila, »čak, dedec, ti bom jaz že podkurla« :FO: . Tako sem se najprej vpisala na tečaj, da ne bom na Pokljuki preveč štorasta, ampak problem mazanja smuči je še vedno obstajal. Torej, ker sem iznajdljiva punca, sem začela dihat za ovratnik TF laufarju, ker je nekoč na forumu ponudil pomoč.

Moram povedati, da je laufar velikodušen, ustrežljiv, zelo prijeten človek od »foha« :cast: , z velikim srcem in vesela sva, da sva ga spoznala. Že uro po najinem prihodu je prišel na Pokljuko (sem imela občutek, da Lučko ni preveč zadovoljen – saj prav to sem hotela :FO: ) in spedenal moje smuči, poleg tega pa v dveh potezah spravil Lučkota na dile – halooo, :hello: dva meseca sem se mučila, da bi Lučkotu vzbudila vsaj minimalen interes za tek, laufar pa pride, zamahne s čarobno paličico in naslednje jutro prinese Lučkotu celotno opremo, še dile mu je namazal…, ga postavi na smučke in ga poleg tega še spremlja in poučuje… Kaj takega pa v več kot dvajsetih letih z Lučkotom še nisem doživela. :hehe:

Nekaj utrinkov:

Slika Slika Slika Slika Slika

In zakaj sva tako zmatrana? Ker je bil zaradi čudovitega vremena dan zelo dolg, sva si morala organizirat dopoldanske in popoldanske aktivnosti. Hodila sva na Viševnik, Usankarico, Lučko je celo tekel in seveda sva vsak dan smučala:

Slika Slika Slika Slika
Ko sem včasih opazovala tekače, sem mi je zdelo, da kar »plavajo«, tako lahkotno kot metulji…, potem pa sem sama stopila na smučke, sem pa doživela »metulje«. Ta vrag se mi zdi še bolj naporen od suhega teka, tako da sem bila po dobri uri povsem skurjena in sem morala kot otroci hodit popoldan spat, da sem bila uporabna še v drugem delu dneva.

Imela pa sva tudi zelo prijetno družbo. Nedeljo so nama polepšali še Miro, Matevž in Lojze z družino:
Slika

Imela sva se čudovito, a prišla sva do spoznanja, da sva si zastavila preveč aktivnosti oz. tak način dopusta ne more trajat cel teden! Človek se ves čas uči…, bova drugo leto pametnejša!

Več fotk v moji galeriji.
Uporabniški avatar
 primus
#34805
Bravo Tjaša, bravo Lučko !
Super poročilo !

Upam, da se čimprej odpočijeta od dopusta :D :D :D

primus
Uporabniški avatar
 lunca
#34815
Tjaša, mi smo vsi veseli, da sta se že vrnila! :P Smo komi čakal na poročilo! :P Bravo, to je bil res aktiven dopust :lauf: , zdržala sta pa tud dlje časa kot lani na morju, če se ne motim.

Pohvala laufarju - ni vedno vse tako, kot je videti na prvi pogled, a ne :wink:
Uporabniški avatar
 bojanu
#34819
Ta je pa dobra, vrniti se prej domov z dopusta počivat :lol: A na Pokljuki pa nista znala počivat :twisted: Morata naslednjič na Pokljuko januarja, ko je krajši dan in bolj mraz, pa ne zdržiš toliko zunaj :lol:

Lučko je rabil samo eno rahlo moško vspodbudo, da je začel. Me veseli, da vama je bilo všeč in da sta imela dobrega učitelja. Tako je vse lažje 8)
Uporabniški avatar
 S*
#34822
Hojla Tjasa in Lucko!

(Najprej se opravicujem, ker nimam sumnikov; zgleda da je neki vrag :twisted: storal po moji tipkovnici.)

Vesela sem, da sta razdevicila svojo smucarsko-tekasko vnemo in se spoznala s prav sadisticno uzivaskim sportom. A ne, da te cisto sesuje? V vseh, dobrih in malo manj dobrih pogledih. Predvsem ce namesto elegantnega metulja pri tebi nastane kaj drugega. Tudi jaz sem sla skozi tekasko solo, pa so moji "ucbeniski" liki se kar oddaljeni. Pa gledam te "baletnike", pa se mi zdi cisto ajnfoh, potem pa ... No, ampak jaz sem si ze pridelala nekatere napake s samoucenjem, vidva sta se pa cisto frisna pa bosta ze od zacetka delala vse prav, kajne ... :D Ampak glavno je, da se mamo fajn, pa tudi ce ni vse tako namazano, kot je treba, pa je kriv pocasen sneg pa spomladanska utrujenost pa se kaj.

Obema se obilo tekaskih dogodivscin.

Suzana :wink:
 Lučko
#34836
Hoj forumci :lol:
Vse je bilo tko, kot je Tjaša napisala: v petek 11.03 jaz nisem imel pojma (in ga tudi hotel nisem imet :FO: ) o teku na smučeh. Moje mnenje pa so na hitro spremenili ambient Pokljuke in njene tekaške proge, ogled otroškega tekmovanja v teku na smučeh, ki se je odvijalo ravno na ta dan, pogled na vešče tekače predvsem pa na tekačice :shock: in nenazadnje Laufar, ki me je (tko na tiho in z občutkom :clap: ) predstavil ta šport, mi priskrbel opremo in me naslednje dni že strokovno uvajal v ta težak ampak prečudovit šport. :lol: Posledice mojega prekomernega učenja pa občutim še danes v obliki bolečin v rokah, rami in vratu (mi je zelo žal, da nisem bil letos kakšen dan več v fitnesu :-(( ). Ni pa vsega kriv tek na smučeh, krivi so tudi večkratni obiski na Viševniku, vsakodnevni suhi teki, pa še kaj bi se našlo :oops: . No tko sem kar vesel, da sem doma. :mrgreen:
PS
Sedaj pa še nekaj besed o mojem »učitelju« Laufarju: je moja generacija, izvrsten tekač na smučeh in strokovnjak v pripravi tekaških smuči, izvrsten gorski kolesar, nenazadnje tudi izvrsten tekač (tekel je v trojkah skupaj z Milanom Kotnikom) skratka odličen vsestranski športnik. :cast: En glih tak kaliber ja pa tud Hribovc, sicer mal mlajš ampak športnik erste klase. :cast:

Sicer bom pa kmal vidu kakšna športnika sta, jih bom eno nedeljo izval na tri kroge okol Blejca, tko da vidm kolk je katerga v hlačah. Seveda ta zadnji plača kremšnite in to mnogo kremšnit. :rol: :--
 laufar
#34858
Ejga, ejga, Lučkota, že izziva! :lol:
Drgač pa tipično, tehniko sta izbrala čist po karakterju: Tjaša umirjeno klasiko, Lučko pa bolj divji skejting! 8)
Uporabniški avatar
 miro
#34868
Ja Lučko je resno zagrabil za tek na smučeh, že prvi dan me je gnal po "cross" progi na Pokljuki, ker je imel izvrstno pripravljene smučke , me je po klancu navzdol redno prehiteval, ter me gonil v klance , nikoli dovolj , ko pa je omagal me je poslal še na en krog, tako , da ne bi slučajno preveč zabušaval na Pokljuki.
Je pa treba priznati , da je "generalisimo" talent za šport!
Lp
Miro
 007
#112838
Na Pokljuki sneži! Upam,da bo WC v biatlonu v zimskih, idiličnih razmerah, pa da še kaj za nas ostane!
 Andraž
#113522
Utrinki s sobotne tekme... Bilo je...krasno..

Slika

Slika

Slika

Slika

...tako kot vedno...:)
 zile
#113555
Pomoje sva bla midva 2m narazen na VIP tribuni :lol:
 Andraž
#113615
Zraven mene je bil nekdo, ki je bil izjemno navdušen nad Norvežani :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA