vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 Staša
#58712
Kunec napisal/-a:
Staša napisal/-a:ALO!
SAJ NISVA ČIST PREPRIČANI, ČE TO GRE, AMPAK Z NTO GREVA DANES OB OSMIH TEKAT PO NAŠIH PROGAH Z LUČKAMI. VABLJENI ZRAVEN. Kunec, Erika...?
OB OSMIH PRI GRADU (kjer se je začel poletni tek), še prej lahko na ogrevanju na loki 13!
Se vidimo!!!


PS: Lojze, :oops:


Se dobimo, vsaj jaz pridem. Sicer ste pa kar pogumne :D, bom pa za pobiralca če bo sila :D .


Evo nas, konstruktivno smo prismučkali do konca dveh krogov. Vsi celi. sam tolk, če je koga skrbel... :roll:

Nta, Kunec in Staša

PS: Tini, piške te čakajo pod božičnim dreveščkom. :nono:
Uporabniški avatar
 MihaPR
#58713
ccc, Tini, a te res ni blo na piške :lol:
 hribovc
#58743
Volčji potok idila kot na Holmenkollnu ali Falunu
 TheOne
#58795
A so tekaske proge v Kosezah urejene?

Oz. kje je v Ljubljani oz. bliznji okolici najbolje za tect v tem trenutku.
 hribovc
#58804
Povsod po snegu, saj gre povsod tudi brez smučin in brez vdiranja
 verh
#58852
Pozdravljeni!
Mene pa zanima, če bi mi nekdo lahko razložil kje natančno se nahajajo tekaške proge v Logatcu? Če pride iz avtoceste izvoz Logatec! (kam pol)

Zanima me tudi zahtevnost prog (ker sam začetnik) ali je ravnina ali so klanci, ..

Hvala za odgovor in lepo pozdravljeni!
 verh
#58853
AJA PA ŠE TO! A so špure za klasiko potegnjene ter kakšna je približno dolžina proge oz. prog !?!?
 kovit
#58855
verh napisal/-a:AJA PA ŠE TO! A so špure za klasiko potegnjene ter kakšna je približno dolžina proge oz. prog !?!?
iz avtoceste naravnost , pa pogled na levo mal pa tud na cesto glej)in nimaš kej kiksnt
 ivaigor
#58870
V Poletu piše, da so proge dolge 15 km.
Točno bo najbrž napisal kdo od Logatčanov.
Špure so bile (vsaj kadar sem bil tam) potegnjene (praviloma tudi dobre).
Teren je nekako skandinavski: ravnina, lepi dolgi klanci- za vsakogar nekaj.
Parkirati je moč pod vlečnico Sekirca (edini omembe vreden hribček na levi strani izvoza z avtoceste- takoj za krožiščem), kot je opisal predhodnik, pa tudi malo naprej proti Idriji: za oz v bližini gostilne Pod kostanji na levi strani ceste ali na parkirišču ob trgovini na drugi strani. V nobenem primeru do prog ni daleč-sicer se pa vpraša in pogleda, kam se kdo od mimoidočih odpravlja s "preklami" na ramah.
Doslej sem v Logatcu srečal le prijazneže, ki niso skoparili z naseveti, če si jih vprašal (drugače kot moji vrli someščani).
Uporabniški avatar
 Staša
#58872
ivaigor napisal/-a:V Poletu piše, da so proge dolge 15 km.
Točno bo najbrž napisal kdo od Logatčanov.
Špure so bile (vsaj kadar sem bil tam) potegnjene (praviloma tudi dobre).
Teren je nekako skandinavski: ravnina, lepi dolgi klanci- za vsakogar nekaj.
Parkirati je moč pod vlečnico Sekirca (edini omembe vreden hribček na levi strani izvoza z avtoceste- takoj za krožiščem), kot je opisal predhodnik, pa tudi malo naprej proti Idriji: za oz v bližini gostilne Pod kostanji na levi strani ceste ali na parkirišču ob trgovini na drugi strani. V nobenem primeru do prog ni daleč-sicer se pa vpraša in pogleda, kam se kdo od mimoidočih odpravlja s "preklami" na ramah.
Doslej sem v Logatcu srečal le prijazneže, ki niso skoparili z naseveti, če si jih vprašal (drugače kot moji vrli someščani).


Alo, softiči! Vse od naštetega drži, le dolžine prog nisem zmerila. Te se prepletajo, tako da jih skupna dolžina zna biti 15 km. Sama sem ravnokar s so-hardičem Nto odtekla 3 kroge po 20 minut klasike. Danes že brez lučke, ker je bil boter meseček že tako nabrekel, da se je vse videlo.
 Nataša
#58880
Ja, ful lepo je blo, pridite kdaj na najino nočno smučkanje! samo prej mahajte, kričite in svetite z lučkami, ker sicer mislva, da so volkodlaki :?
Uporabniški avatar
 Kunec
#58883
Včeraj sem s pomočjo Igorja zmeril največji krog, ki meri 6,5 km. Proga poteka okoli Skerce, čez Ženček ( hitrost v spustu čez 50 km/h ), proti Kalcam in nazaj ob glavni cesti do Skerce. Špura je, le del pri Skerci je brez. Sicer pa je v tem krogu še več prog, med njimi je tudi veliko čiste ravnine in je primerno za učenje teka. Celotna dolžina bo verjetno kar držala 15 km ali pa še kaj več. Glede na to da bo v soboto tekma v klasiki, bodo verjetno potegnili še kakšno špuro.
Sicer pa sva bila kar pridna in odtekla 4 velike kroge.
 verh
#58888
UFF .... tekma u soboto?!? Pol zna bit pa gužva!?!? Al se porazgubijo?!
Uporabniški avatar
 bojanu
#58900
V Kosezah je lepo urejena proga. Trda, ponekod ledena, tako da fajn leti :D

[url=http://www.sportosplet.net/galerija/displayimage.php?album=14&pos=15]Slika

Slika[/url]
 M.E.
#58916
Pozdravljeni! Ravnokar sem prišel z Vojskega, pa si ne morem kaj da ne bi fuuuul pohvalu tekaški klub Idrija pa še vse ostale ki skrbijo za urejenost proge. Takole čez palec bi ocenu da še v življenju nisem laufou po lepše urejenih progah kot danes. Pa še domačini so prav prijazni, te prav nič ne gledajo kot kakšen bohin`c al pa bc. Le tako naprej, zame so na področju Baške grape pa Idrijsko Cerkljanskega največji maherji , če bi bli vsi slovenčki taki, bi bila pri nas švica!
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA