vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 AVI
#115725
gre za LS fischer.....kaj predlagaš? :?:
Uporabniški avatar
 AVI
#115752
prosim če ima še kdo kakšno mnenje na 2 post-a nazaj....hvala!
Uporabniški avatar
 dexi27
#115788
AVI napisal/-a:prosim če ima še kdo kakšno mnenje na 2 post-a nazaj....hvala!


Kolk mam jaz izkušenj z LS modelom gre to za popolnoma rekreativen model, tak da po moje ni nobene razlike v trdoti pri dolžini 187cm ali 192 cm, ker za kaj resnejšega, kar se tiče trdote je treba malo globje sečt v žep.
 luzr
#115851
Enkrat sem to že pisal.

@dexi27:
Za rekreativca je na kratki razdalji, 5 do 15km to nepomembno.
Tekel sem z različnimi prekratkimi in predolgimi smučkami drsalno in klasično.
Prej sem se morda naveličal zaradi pomankanja kondicije, kot bi opazil posebno razliko.
Meni so bolj pomembne primerne palice.
Najboljše palice za drsalno tehniko sem imel po pravilih vsaj deset cm predolge, smuči ravno toliko prekratke. Drsalne smučke od deklice lažje nekako 15 kg, pa je šlo izvrstno. Sploh hitri šprinti po pomrznjenem snegu.

LS smuči sem z veseljem prodal nezmontirane. Včasih so stale 11000sit...
So se mi zdele premehke.
 Gasper`
#118463
vasko napisal/-a:A ma kdo povezavo do kake strani kjer bi bla lepo razložena tehnika prostega sloga (po možnosti v slovenščini), al pa kak videoposnetek, da bi se iz napisanga-videnga lahko sam nauču.?


Pozdravljen!

Če želiš prosto tehniko pravilno teči, treniraj veliko brez palic. Brez tega ne bo šlo.

Pri tem se pa poizkušaj čim dlje popeljati po eni smučki (ravnotežje mora biti na drsni smučki), odrivaj čim bolj naprej (pri odrivu lahko zamahneš z obema rokama naprej, da simuliraš odriv s palicama, lahko palice položiš za vrat ...) in iz počepa, pa predno se odrineš, se s čevljem dotakni čevlja odrivne noge oz. vsaj zelo skupaj ju moraš dati, predno odrineš.

Težko je razložiti samo z besedami. Upam, da si predstavljaš.

Drugače pa malo okoli sebe opazuj. Veliko dobrih tekačev (tudi tekmovalcev) trenira brez palic in jih posnemaj.

Veliko tekaških užitkov!
 zigi
#118578
Po moje se fajn da natrenirat, če se posnameš. Ob preplavi digitalnih fotoaparatov, danes to ni več takšen problem. Sam sem si izdelal leseni nosilec iz lesa v obliki črke T, pa zapičo v sneg pa se posnel.(nimam asistenta :D )
Potem pa takoj vidiš kaj delaš narobe, če se primerjaš s tekmovalci iz TV.
Uporabniški avatar
 AVI
#118617
zigi napisal/-a:Po moje se fajn da natrenirat, če se posnameš. Ob preplavi digitalnih fotoaparatov, danes to ni več takšen problem. Sam sem si izdelal leseni nosilec iz lesa v obliki črke T, pa zapičo v sneg pa se posnel.(nimam asistenta :D )
Potem pa takoj vidiš kaj delaš narobe, če se primerjaš s tekmovalci iz TV.


Zelo dobra ideja.....tole moram pa sprobat...sam ne vem ravno, če se hočem gledat.... :oops:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA