vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 wrong
#60550
Dragi forumovci, imam problem, ki ga ne znam sam rešit, pa se obračam na vas, ki ste vselej polni idej in pripravljeni priskočiti na pomoč.

Pred davnimi 15 leti, ko sem živel v bližini urejenih tekaških prog sem se rekreativno ukvarjal tudi s tekom na smučeh, dandanes pa imam do najbližje urejene proge cca. 70 km prav toliko tudi do prvega ratraka. Imam pa v neposredni bližini domovanje idealne terene za ureditev tekaške proge vendar ne vem kako in s čim se lotiti zadeve. Prosim za vaše konstruktivne predloge!
Uporabniški avatar
 pegaz
#60590
wrong,

po 25 letih življenja v idilični vasici blizu LJ na barju, kjer ni nobenega ratraka, ti iz lastnih izkušenj predlagam naslednje:

daj na noge tekaške smuči in vreži smučino. Ko boš šel po njej tretjič, bo že čisto OK. Seveda le za klasiko. Drsalno tehniko lahko v teh pogojih vadiš le, kadar sneg dovolj zamrzne in lahko drsaš po površini. Ogibaj se krtin in, če je sneg tenak, večjih šopov trave.

Alternativa: smuče v avto in do najbližjih urejenih prog. Ali pa orbitrek.

Četrte možnosti pač ni.

LL, Pegaz :)
 zabig
#60642
Morda so mogoče rešitev motorne sani. Sicer se na cene ne spoznam kolega pa vem, da mi je rekel, da si je za po Zaplani kupil ene rabljene motorne sani za cca. 500000 SIT.
Ne vem pa koliko je ta številka zate še sprejemljiva.

Lep pozdrav!
 wrong
#60711
V kolikor bi se z motornimi sanmi dalo nardit solidno progo za skating, bi spraskal skupaj za ene sanke. Sicer pa nas je kar nekaj (večina vnetih kolesarjev iz kluba) zainteresiranih za tek na smučeh tako, da bi kolektivno rešili finančni problem.

A je kdo že delal progo z motornimi sanmi???????????
 laufar
#60713
Za klasiko da, za skejting zelo težko, oz samo v idealnih pogojih, tko da.....................
 maraton 100
#60715
Živijo!
Tečem na smučeh a le občasno! Je pa zanimivo vaše iskanje možnosti za smučarski tek. Bom opisal svoje iskušnje ali pa pristop mojih sovaščanov. Sicer je pri nas v okolici Velenja večkrat do sedaj bilo premalo snega za ureditev dobre tekaške proge. Običajno smo imeli v KS narejeno progo za klasični tek. Sicer je potekala med polji in travniki brez nekih večjih vzponov. V začetku je bila narejena kar s smučmi. Sedaj pa jo naredijo s traktorjem. Pozadi ima priklenjeno s poševnim nagibom cca 3m široko teptalno desko, ki ima oblikovano na dveh straneh špure za klasiko ostali del vmes pa je gladek, ki je primeren za drsalno tehniko. Z malo več ustvarjalnosti bi se dalo ločiti proge za vsako vrsto teka. Z oblikovanjem kovinske deske za traktorjem bi pa lahko dosegel natančno željeno obliko proge. Naša proga ni dolga cca 3km v krogu tako,da ureditev te proge ni neki strošek. Je pa težava v tem,če se redno ne obnavlja se kmalu zaledeni in se naredijo jame in široke špure.
Toliko iz mojih izkušenj!
Pa prijeten tek!
Stane! :lol: :lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA