vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 tadejk
#111682
Lep pozdrav!

Mazanje za začetnika ni potrebno. Kot si rekel raje se posveti smučanju in ne mazanju. Razlika je predvsem pri hitrosti, z upoštevanjem, da so smuči res dobro namazane (v nasprotnem primeru je sra...)

Za narebrene smuči obstaja en tekoči vosek (SWIX), ki se zelo enostavno nanese na smuči in kar dobro zaleže. predvsem pomembno je mazati tudi narebreni del smuči, da ne zamrzne gor sneg.
Je pa univerzalen vosek, tako da ni kompliciranja.

če pa želiš komplicirat pa greš na SWIX spletno stran, kjer najdeš navodila na 50 straneh :lol:

Obilo zadovoljstva pri smučanju želim!

Tadej
Uporabniški avatar
 stari
#111683
TAKO KOT SO TI ŽE NAPISALI,MAŽEŠ ŠPICE IN REPE ZA DRSENJE,ČE IMAŠ POD NOGO LUSKE DA NE ZMRZUJE IN TO JE VSE ,KO BO SNEG BO TEČAJ V LOGATCU ALI V RATEČAH.OBVESTILA SLEDIJO.
Uporabniški avatar
 bosin
#111685
Vsi članki in prispevki na http://www.klubpolet.si/ so od danes naprej odprti za vse, ne glede na članstvo.
 Lightning999
#111692
tadejk napisal/-a:Lep pozdrav!

Mazanje za začetnika ni potrebno. Kot si rekel raje se posveti smučanju in ne mazanju. Razlika je predvsem pri hitrosti, z upoštevanjem, da so smuči res dobro namazane (v nasprotnem primeru je sra...)

Za narebrene smuči obstaja en tekoči vosek (SWIX), ki se zelo enostavno nanese na smuči in kar dobro zaleže. predvsem pomembno je mazati tudi narebreni del smuči, da ne zamrzne gor sneg.
Je pa univerzalen vosek, tako da ni kompliciranja.

če pa želiš komplicirat pa greš na SWIX spletno stran, kjer najdeš navodila na 50 straneh :lol:

Obilo zadovoljstva pri smučanju želim!

Tadej


Tadej, hvala za konstruktiven odgovor! Kakšno pa je tvoje mnenje o kombiniranih smučeh, da bi imel možnost klasike in 'skejta'?

LP; Lightning!
Uporabniški avatar
 tadejk
#111699
Problem pri vseh kombiniranih stvareh je, da ni ne "tič ne miš" kot pravijo. Pri klasiki ti bo preveč zdrsavalo v klanec, pri drsalnem koraku pa ne bo letelo.

Po moje je bolje začeti z klasiko, se naučiti tega, predvsem dobiti ravnotežje, potem pa gasa tudi na drsalno tehniko.

Do takrat boš pa verjetno tudi že o drugih smučeh razmišljal,...

Tadej
 svole
#112756
S tadejk-om se strinjam. Ko se nekdo odloči, da bi tekel na smučeh, stopi v trgovino in kupi opremo, kakršno mu pač prodajo. Ponavadi mu prodajo tisto, ki je je veliko na zalogi. Tu pa nastane problem. Če se nekdo ukvarja z različnimi športi, je motorično sposoben in ljubi hitrost, se bo zelo hitro prilagodil skating smučem. Če je kupil napačne se bo že po nekaj treningih tolkel po glavi. Nekdo ki si želi le sprehajati na smučeh in občudovati naravo naj kupi smuči za klasiko.

Zato je najbolje, da se preden greste v nabavo udeležite kakega tečaja, ali sprobate različne smuči. V ŠRC Preska -Medvode imamo prav za ta namen pripravljene različne smuči, ki jih lahko preizkusite in se po tem odločite za nakup. V ŠRC Preska sicer smuči ne prodajamo, smo pa zelo veseli, če športnemu navdušencu pravilno svetujemo in mu pomagamo pri nakupu ustrezne opreme s katero bo užival.
 Sebastjan
#115000
Pozdravljeni!
Veliko sem že prebral tu na forumu glede teka na smučeh.Kajti me zelo interesira se ukvarjat z nekim športom še pozimi ko tu pri nas v Vipavski dolini skoraj ni mogoče kolesariti in laufat, (burja tudi 200km/h).

Sam v lepšem obdobju laufam in kolesarim. V zimskem času pa bi rad probal z tekom na smučeh. Ker sem totalen začetnik na snegu me zanima kje je mogoče dobiti tu v našem območju kakega inštruktorja oz. tečaj za kaj takega.
Seveda tudi smuči nimam (nakup ni problem) samo rad bi poizkusil kako ta zadeva šiba. Seveda takoj potestu bom že spraševal kaj na kupim kaj se mi najbolj splača.
Proge v našem območju mislim da so oz. so. Samo ne bi rad delal nekpo napačno tehniko. Zato bi mi prav prišel kak tečaj al pa kaj podobnega.
Če je kaki posameznik iz našega konca lahko tudi gremo skupaj zadevo testirat.
Aja - klasični tek pomeni to da laufaš v tistih špura?
- drslna tehnika pa ko si zunaj tega laufaš prosto?

Hvala vsem za trud in seveda upam da nam skupaj uspe.

Seba

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA