vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 softi
#82744
Na Vojskem, je v primerjavi z ostalim že skoraj cvetočimi predeli, še kar nekaj snega. Proga je dopoldne trda (preizkušeno :D ), ko pa sonce začne konkretno nažigat, postane pa vse skupaj precej južno. Ampak se da laufat, sam poganjat se je treba :wink: .
En del proge ni vozen, ker so se menda podrla drevesa na progo. Kljub temu ostane dovolj km, pa razgledi so fantastični, pa še gužve ni. Priporočam!

:D
 mina
#82842
Rateče: Krasna proga, skate in klasika, malo spreminjajoče razmere (kjer užge sonce, je bil potem led), povezava s Tamarjem (pozor, tu dirjajo profiči) in Kranjsko goro (pozor, pešaki), do 10 ure še ni gužve (je bilo pa -9)
 gugi
#83014
Kdo kaj ve o stanju prog na Arehu?
 HanaMB
#83025
Iz druge roke - Areh, kilavo!
Lp
 Gustl
#83031
hana napisal/-a:Iz druge roke - Areh, kilavo!
Lp


Joj Areh, tudi če bi bil sneg je ta proga milo rečeno zapuščena. Razen oznak, ki pa so zasluga športnih zanesenjakov in ne upravljalca, na tej progi ni bilo že leta nič narejeno. Še ko zapade sneg je vse skupaj kilavo razen seveda čudovite narave. Nekaj opazk:

1. Klasike ni skoraj nikoli
2. Po tej progi se mnogokrat vozijo z motornimi sankami
3. Četudi je po Pohorju nekaj 100km sprehajalnih poti, planinci in peš izletniki mirno tacajo to progo. Ker je ta slabo teptana s tem pa premehka, jo sprehajalci uničijo
4. "Sedmica" premore en spust, ki je speljan po južni strani in zaradi tega mnogokrat leden in nevaren. Spet zato, ker se proga ne ureja.
5. Proga je zastarela glede svoje širine in kmalu na njej ne bo mogoče izpeljati nobene tekme po pravilih , ki veljajo.

Skratka, sam se raje zapeljem na Roglo in porabim kakih 15min več časa.

Žalostno.
 HanaMB
#83035
Tudi jaz se mnogo rajši zapeljem na Roglo. Tam so proge res lepo urejene in do sedaj je še vedno špura za klasiko bila.

K Arehu bi dodala samo še to - ko sem nazadnje eno nedeljo bila tam sta se po tekaški progi pripodila dva konja (z jahačema, seveda). Jaz po bregecu dol, ona dva pa izza ovinka gor (zelooooo hitro). Hudo sem se prestrašila in komaj ustavila, da sem se na rob umaknila. Proga je po osmih konjih tacah bila potem dalje čisto uničena....

Narava pa lepa...
Uporabniški avatar
 Markom
#83038
V nedeljo imam namen iti v Tamar, ima kdo kakšne informacije glede stanja tekaških prog v Tamarju ?
Uporabniški avatar
 Kokiii
#83575
A mogoče kdo ve kak je kaj s progami na Kaliču? Je sploh kaj snega, pa tud dugače kak so kaj tekaške proge tam?
 mina
#84138
Pokljuka.
Žalost!!! Stanje 24. feb
Potegnjeni biatlonski ovinki na Rudnem polju, a seveda strašanska gužva. Nekaj pri Šport hotelu, pa zmanjka. Drsni in klasični krog na planini Javornik. Kratek, ker nima povezave nikamor, poleg tega tam sameva en čisto nov ratrak, ki pa ne vem kdaj so ga nazadnje pognali. Res žalostno, glede na to da ni veliko koncev v Slo, ki bi imeli sneg.
Uporabniški avatar
 Z*
#84291
Kako je kaj stanje prog Rateče-Planica-Tamar? Je bil kdo pred kratkim tam, oz. stanuje kje blizu ...? :roll:
Uporabniški avatar
 miro
#84330
Zinka
Na spletni strani" KG" piše , da je proga urejena, jaz že kar nekaj časa nisem bil na njej, tako , da ti za prmej, ne morem reči.
Mogoče bo kaj napisal Lucifer, če ima čas kaj brati forum.
Če se boš kaj oglasila, me lahko pokličeš . Številka je med kontakti.
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#84356
Danes bil v Ratečah pri Kranjski Gori in je lepo urejena proga blizu tudi gostilna pardon restavracija blizu mejnega prehoda Rateče tako da je še sedaj za izkoristiti vse to.Trenirali so tudi tekači na smučeh videl tudi Bojana Cvajnarja ki je treniral z mladimi skratka zanimivo in pestro seveda.
ČAO!
Uporabniški avatar
 EVicA
#84363
Tudi jaz sem bila včeraj v Ratečah-Planici...... proge so še vse, edino sneg že zelo "spomladanski", tako da je mazanje že cela znanost. Jaz sem imela bolj oprijem kot neko drsnost :wink:
 mina
#84364
Na Rogli je bilo včeraj (28.2.) še zelo zimsko in romantično. Vsaj zjutraj. Pa nikjer nobenega, kar mi sploh ni jasno, glede na šolske počitnice. Progice imajo idealen setting, bi pa skritizirala konfiguracijo. Za klasičen tek imajo preveč strmih vzponov in spustov, sploh pri spustu špure tako zavijajo, da so bližnja srečanja s smrekami skoraj pravilo. Za drsno tehniko mislim, da je bila proga večinoma malo premehka (nov sneg). Se bo še sesedlo.
Uporabniški avatar
 Lumihiutale
#85036
Ali kdo ve kako je v Ratečah ali pa na Pokljuki? :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA