vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

#80474
Nekaj me zanima. Pred kratkim sem si kupil smuči TecnoPro SCW.
Prodajalec sicer ni imel pojma, vendar sem vseeno mislil, da sem kupil smuči za skate tehniko. Sedaj pa nisem več tako prepričan. Torej a mogoče kdo ve, kakšne smuči so sploh to? A je možno da so kombinirane? (Pa nimajo tistih lusk spodaj, ker tiste so imele oznako SC)

Lp....Luka
 ceco
#80475
Jaz sicer nevem kako te smuči zgledajo, ampak če nimajo spodaj ragic ko praviš bi znale bit za skateing tehniko, razen če niso tekmovalne za klasiko? Odvisno kolko si dal za njih, če mi to poveš pa, če kako sliko pošleš mi bo vse jasno.
 dzuko
#80487
Bile so 17 tisoč, tko da glih tekmovalne zihr niso... :D

Isto so zakrivljene kot tiste z luskami (sem šele kasneje opazil, da so ostale skate (fischer in podobne) dosti manj zakrivljene spredaj), zato me malo moti, da bi bile za skate..pa nikjer ni nič s kakšno besedo omenjeno...a je možno, da so kombinirane?

Edine tecnopro smuči, ki jih najdem na netu so pa tiste SC (za klasiko), SCW pa nikjer..npr tele... http://www.tecnopro-shop.de/TecnoPro_La ... 38382.html ..

Sicer grem pa jutri probat, pa bom videl kaj bo...v :|
 ceco
#80501
Ja cena res ni od tekmovalnih, ampak po moje so te tvoje za skating-začetnika, kar je v bistvu dobro za začetek! :)
Uporabniški avatar
 mare
#80874
ceco napisal/-a:Ja cena res ni od tekmovalnih, ampak po moje so te tvoje za skating-začetnika, kar je v bistvu dobro za začetek! :)

Po ceni ne moreš soditi, ker so techno-pro bistveno cenejše od podobnih smuči uglednejšega imena. Na tekakške se ne spoznam, pri alpskih pa so cene tudi 3x nižje za sorodne modele, tako da je "tekmovalna" cenejša od kake Elanove rekreativne.
Uporabniški avatar
 želva
#80905
Sklepam da pri imenu smuči tisti W pomeni Wax oz.vozek za razliko od enakih smuči z ribjo lusko. To posledično pomeni, da je potrebno mazati odrivni del z voskom in spet posledično, da so to smuči za klasiko
LP Martin
 dzuko
#81462
Želva verjetno imaš ti prav...sem šel še 1x pogledat smuči za skate in so res dosti manj zakrivljene kot moje..edino na nekaj sem še pomislil, a je možno da bi bilo kombinirane? To pa zato, ker ne opazim nobene razlike med drsnima površinoma pri skate smučeh, ki sem jih videl in med mojimi smučmi.

Pa zakaj se naj ne bi npr. s smučmi za klasiko teklo skate?

Ps..sej če bi imel prodajalci v interšportu kej več pojma in ne bi bili bleferji, se mogoče ne bi za****l.. :x
Uporabniški avatar
 športnik
#81463
dzuko napisal/-a:sej če bi imel prodajalci v interšportu kej več pojma in ne bi bili bleferji, se mogoče ne bi za****l.. :x

No, imaš vsaj eno izkušnjo za seboj! Takšne robe ne kupuj v Intersportu in podobnih trgovinah, temveč v specializiranih trgovinah, kjer se na to spoznajo! :idea:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA