vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 dexi27
#120362
Spet je zapadlo od 30 do 40 cm novega snega :laola , kar bo občutno podaljšalo tekaško sezono tud na Rogli, saj je pred tem kazalo že kar slabo.
No jaz sem danes bil gor, kjer me je poleg sneženja pričakal še močan veter, vendar sem vseeno naredil nekaj kilometrov, proga pa je zaradi novega snega tu še zelo mehka.
No bo pa v prihodnjih dneh velik bolje samo, da se snega mal posede pa bo.
Uporabniški avatar
 dexi27
#122488
Ravnokar prišel iz Rogle, v enem stavku IDILA, -5 stopinj, sonce proge na 3 in 5 km urejene, tako, da koga še ni premamilo spomladansko vzdušje :laola
Uporabniški avatar
 MatjazV
#123874
Hoj,

danes dopoldne sva z Izyemno odrsala par krogov po tekaških progah na Rogli. Vreme je bilo idealno, snega v izobilju tudi proge dokaj dobro vzdrževane, predvsem najkrajša 3-kilometrska. PRIPOROČAM!

A ja, še ene par FOTK, da se vam mal sline pocedijo.

LP

MatjazV
 herko
#158396
lep pozdrav
zanima me če kdo kej ve ali bodo letos na rogli kej spremenil traso prog za tek na smučeh
ker sem nekej slišov da bodo izboljševal pa me zanima če je kej resnice na tem?
hvala
Uporabniški avatar
 dexi27
#158418
Ja prav si slišal, trasa oz. bolje rečeno dodan bo nov krog, kolk je men znano bo nekako skombinirano nekaj na novo, nekaj pa po obstoječi trasi. Proga bo širša in prilagojena pravilom FIS glede vsponov in spustov.
No sam sem si od daleč pogledal točno pa tud sam ne vem kako bo zgledalo, bo pa tudi narejen nekakšen stadion - vse to pa seveda za prihajajoči SP in univerziado.
Več pa bo vidno ko bo sneg - upam da kmalu.
Uporabniški avatar
 vasko
#158444
A je že kaj belo na Rogli, al tut niti centimetra še ni?
Uporabniški avatar
 dexi27
#158520
Nekaj je že blo letos, ampak zdaj pa ni niti centimetra :cry:
 herko
#159017
kaj pa bo ta univerziada oz. SP na rogli?
hvala
Uporabniški avatar
 dexi27
#159021
V okviru univerzijade ki bo v MB bojo tekme v biatlonu in teku na smučeh na rogli se mi zdi, naslednjo sezono pa nas čaka tekma za svetovni pokal, če bo se po sreči.

Tolk jaz vem.
 ton
#159043
"Poleg delne prenove hotela Planja se v letošnjem letu na Rogli začenja izgradnja tekaškega poligona, ki bo predvidoma zaživel v sezoni 2009/10, ko bo Rogla gostila tekmo za svetovni pokal v teku na smučeh, temu pa sledi tekmovanje v smučarskih tekih v sklopu Univerzijade leta 2013.!

Četudi, krhem, na strani univerzijade (3013) nič ne piše, naj bi bile tekaške tekme na Rogli.
 kovit
#159045
ton napisal/-a:"Poleg delne prenove hotela Planja se v letošnjem letu na Rogli začenja izgradnja tekaškega poligona, ki bo predvidoma zaživel v sezoni 2009/10, ko bo Rogla gostila tekmo za svetovni pokal v teku na smučeh, temu pa sledi tekmovanje v smučarskih tekih v sklopu Univerzijade leta 2013.!

Četudi, krhem, na strani univerzijade (3013) nič ne piše, naj bi bile tekaške tekme na Rogli.

Ah ton za tisoč let naprej še šlogarce ne vejo
Uporabniški avatar
 CookS
#159279
Ja na Rogli so tekaške proge ter vsi pripadajoči objekti postavljeni. Proga je zgrajena po FIS pravilih (naklon....). Sedaj samo čakamo sneg da bomo preizkusili novo progo :D
Uporabniški avatar
 vasko
#159291
A nova proga je? Super! :D
A to pomenda bo naklon mal manjši al kako?
So se mi zdel kr precej zahtevni tisti klanci tam bolj na začetku... Oziroma en klanec je bil ubijalski :lol:
Uporabniški avatar
 Z*
#159324
vasko napisal/-a:A to pomenda bo naklon mal manjši al kako?
So se mi zdel kr precej zahtevni tisti klanci tam bolj na začetku... Oziroma en klanec je bil ubijalski :lol:

Neee, to pomeni, da boš imel pri štajganju največjih klancev veliko več prostora za poganjanje levo-desno, pri tem pa te bodo hitrejši tudi zlahka prehiteli. :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA