vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 [mikkeni]
#108366
Če mi lahko kdo kako pomaga...

kupujem namreč opremo za tek na smučeh in sicer za drsalno tehniko, saj v tem primeru bi potreboval "skate" smučke? Če mi lahko kdaj kak nasvet kakšen model, nekaj sem gledal za Fischer firmo.

Še moja višina: 185 cm, teža 80kg hvala že vnaprej, aja bi pa kupil novo zadevo, od smučk, palic ter čevljev!
Uporabniški avatar
 Luciferčk
#108532
Pozdravljen!
Nabavi si smuči Fischer 195 cm RCS Skate in tvoja teža,karbonske palice (EXEL, SWIX,REX ,TOKO...........)165cm,čevlje ALPINA in vezi ROTTEFELLA,pa se vidimo! :D
 007
#108540
Majhen popravek, dolžina smuči Fischer 192 cm. Glede na ponudbo v naših trgovinah boš prej prišel do kvalitetnih smuči znamke Madshus (JR Sport, Zupan sport Radovljica...........), dobre fišerce v trgovinah so prava redkost.
Uporabniški avatar
 stari
#108636
zdravo,
Lahko ti ponudim tekaške smuči Peltonen,paliceRex,rokavice,tekstil vezi,torej vse
Vse si lahko ogledaš na www.ponca.si
lahko pokličeš 041281 121,Matija
Na smučeh Peltonen teče Mirjam Soklič ,dve češki tekačici ki v WC osvajata točke ,lahko dobiš vrhunske ali rekreativne smuči.
Lp
Uporabniški avatar
 [mikkeni]
#109097
pozdrav, ko bi le pogledal prej pa bi se kaj oglasil, sem pa že kupil, ker sem lepo na začetku, nisem nič pretiraval nekaj bo za začetek, Fischer LS, upam da bo.

zdaj pa sam počakat na sneg potem pa akcija :)
Uporabniški avatar
 matec
#109104
itak da bo za začetek je že dobro :D
Uporabniški avatar
 vencelj
#109127
Menda je zadnja leta v špici Madshus, Peltonen pa v SLO še ni tako poznana znamka, kar pa ne pomeni da ni dobra. Seveda me zanima kaj več o tem, morda kake izkušnje, priporočila.
Bom moral zamenjat opremo, mislil sem jo že lani, pa je bila zima bolj ugodna za suhi tek.
Lep pozdrav, vencelj
Uporabniški avatar
 tadejk
#109140
LP

Sam sem preizkusil Fischer in Madshus, aja pa še stari elan,(skate in klasiko) pa moram reči, da znamka nima veliko pri optimalni izbiri smuči.

Bolj pomembno je, da so primerne velikosti in trdote. Velikokrat opažam ljudi z Fischer RCS, ki pa imajo popolnoma napačne dimenzije in imajo lok ves čas v zraku ali pa 3cm pod snegom. V tem primeru tekmovalna smučka nič ne pomaga. Lepo za izgleda :wink:

Vsekakor pa je največja ovira pri celi zadevi cena. Moj nasvet:
1. Določi cenovni rang
2. Poišči primerno znamko in model
3. Določi primerne dimenzije
4. Kupi :D

Tadej
 ton
#109151
Klinc, mene pa izbira tekaških smuči pošteno matra. Pri supergah je stvar enostavnejša, tudi so nam jih zelo približali, pri smučki za drsalno sem pa kompletno izgubljen (in sem tudi sam že gledal one pocenjene LS v Intersportu) - razpon je med 50 in 300 evri, krščenduš!

Če obstaja kak znalec, se dam silno rad podučit, pliiiiz.
 Pirat
#109984
Jaz sem kupil vso opremo: smuči (za prosto tehniko), vezi, čevlje in palice lani v Hervisu. In seveda izkoristil 20 % popust, ki sem ga dobil na enem od tekov. Če boš kupil, se slišiva in gremo laufat. :juhuhu:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA