vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 up
#114660
Pozdravljeni,

tekaški čevlji Alpina za skating (ni najboljši model, stari so pribl. 6 let) me pri teku žulijo na desni nogi na notranji strani, ker imam precej štrleči členek. POmagam si tako, da pod členek podlagam robčke in podobno ali pa tečem kar z odpetim čevljem. To je precej zoprno, zato me zanima, ali je kdo od vas tudi imel takšen problem in kako ga je rešil? Bi bili kateri drugi čevlji primernejši?

hvala, peter
 NeMiran
#114666
Bom še jaz pristavil svojo bolečo kost. Tudi mene pri hoji z Alpininimi čevlji boli kost (zunanja stran) desnega gležnja.
Poizkusil sem z različnimi nogavicami, s podalganjem, različno močnim zavezovanjem čevlja. Upla sem, da bodo težave minile ko bom čevlje razhodil pa ni nič bolje.

Med prazniki sem pisal v Alpino in jih poprosil za nasevt. Odgovor Alpine še čakam.
 luzr
#114685
Imam še starejši Alpinin model 468 skate, če se prav spomnim, in najcenejši touring model. Brez težav sem ju uporabljal sem ju tudi s čisto navadnimi nogavicami, po potrebi dvojnimi.
Zelo zadovoljen, še posebej glede razmerja cena/zmogljivost.

Če imaš bolj posebno :wink: nogo, se lahko dogovoriš za Alpinino obutev po meri. To verjetno velja tudi za tekaško-smučarske čevlje.
Uporabniški avatar
 stari
#115085
tekaških čevljev alpina še ne dela po meri,preverjeno
Uporabniški avatar
 stari
#115086
Poizkusi ,da jih s fenom malo pogreješ in se školjka oblikuje po kosti ,malo bolje bo sigurno
 007
#115087
Na 041772670 ti garant lahko nekdo pomaga!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA