Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

 Jožko
#121363
Pozdravljeni!
Ja Boni z našim zimskim krogom ne bo nič, tudi letos. Zima se je spet premaknila tolk visoko, da bi blo treba vse preveč nositi, pa tut to ni več to. Je pa višje v hribu snega, kar nekaj tko, da bom moral danes mal pogledat kaj in kako je gor.
Drugače pa na našem koncu nič kaj posebnega. Glede maratona se odvija vse po planu. Prijave se pridno nabirajo. Lahko pa vam povem, da je naš maraton, kot edini iz Slovenije prišel v koledar prestižnega združenja<Federation for sport at Altitude<, ki v svojih terminih združuje same najbolj prestižne teke iz celega sveta. Lahko se nadejamo večje udeležbe iz nam bljižnjih držav. Toliko za enkrat pa srečno. Jožko
 Jožko
#121805
Pozdravljeni!
Kot štirideseti se ja za letošnjo tekmo prijavil več kratni zmagovalec Marjan Zupančič, bravo. Veseli smo, da se naši zmagovalci radi vračajao v naše kraje. Tudi skromno nagrado za izboljšanje rekorda proge smo razpisali pa vem, da se ni prijavil zaradi tega.
Drugače pa vam povem iz prve roke, sem šel na obisk k gospodu Durniku pa ima še ravno tako, če ne še bolj strme dostopne poti. Pa za gor še ni bilo najhujše, huje je bilo za navzdol, mokra in spolzka ilovica se mi pozna na hlačah. Pa če hujšega ne bo še umret ne bo treba. res enkraten sprehod tako za po službi. Imejmo se!
 Jožko
#121994
Vsem prijateljem Gorskega maratona 4 občin, želim vesele velikonočne praznike, velik pirhov, hrena šunke in potice. Pa tut teka obilo, takega in tistega tapravega. :D
 Jožko
#122088
Pozdravljeni!
Prijetna lovska koča pri Kovcah, je bila toplo zakurjena in iz nje je dišalo po dobrem čaju in zrezkih, ki vam povem so sedli na plodna tla. Dopoldanski sprehod po stari cesti skozi Hobo, čez Kup na Kovce v prelepi zimski idili. Snega je od višine 800m vsak korak več. Sem se ga nagazil do sitega. in še čez. Res lepa je narava v naših prelepih gorah, samo škoda, da je že velika noč bolj bi pasalo božičnim praznikom.
 Jožko
#124450
Pozdravljeni iz deževne grape!
Dež, dež in še enkrat dež, sem ga že sit čez vrh glave. To je tudi razlog, da sem se spravil, za računalnik :!: Veliko lepše bi bilo lepo narahlo teči po progi maratona na trasi od Kovc preko vrha Bače do Koble in še naprej. Pa bo za ta del potrebno počakati še kak dan. Višje je še sneg, mislim pa, da je sedaj tudi gori padal dež in da ga pobira.
Maraton se bliža in prvi, ki bi se radi vpisali v klub GM4O tudi že nestrpno čakajo. Pa mislim, da se bo tudi to aprilsko vreme enkrat poboljšalo in takrat jo pa mahnemo komaj že čakam.
Uporabniški avatar
 zvone
#124514
Jožko napisal/-a:Pozdravljeni iz deževne grape!
Dež, dež in še enkrat dež, sem ga že sit čez vrh glave.
Maraton se bliža in prvi, ki bi se radi vpisali v klub GM4O tudi že nestrpno čakajo. Pa mislim, da se bo tudi to aprilsko vreme enkrat poboljšalo in takrat jo pa mahnemo komaj že čakam.


Pozdravljen Jožko!

Tudi jaz sem eden od tistih ki imajo "dolg" do GM 40 in čakam "lepše vreme". Mogoče se bom za praznike (prvomajske) zapodil na vaš konec...

Lep dan (noč) še naprej! Zvone

P.S. Seveda pozdrav tudi Dorici.
Uporabniški avatar
 vencelj
#124524
Kot sem že napisal v neki drugi temi (v "mojem koledarju", če me spomin ne vara), vse bolj kaže, da me 21. junija ne bo doma, kar pomeni, da letos na GM 4 o ne bom sodeloval( čeprav sem se že prijavil), imam pa namen narediti en krog v limitnem času dober mesec prej. Glede na to, da so ostali vikendi natrpani s tekmami, so edino razpoložljivi dnevi okrog 1. maja. Se še slišimo.
lp, vencelj
 Jožko
#124609
Pozdravljeni!
Imaš prav Vencelj, sneg je pobelil vse naše hribe tja do 1200 m.n.v., res ga ni bilo veliko vam lahko povem iz prve roke. Smučke še nismo pospravili in smučarija z Rodice je bila še lahko bi rekli idealna, če odštejem nekaj deset metrov rušnatega smuka. Razmere pa prav zimske, sneg je padal kot za stavo.
Pa se bo enkrat tudi sneg ustavil in pomlad bo prišla v prelepe gore Baške grape, takrat pa juhuhu po poteh GM4O.
Uporabniški avatar
 elingr
#124683
Skos bol tole berem,bolj me mika da bi se udelezu tegale teka.pa me zanima ce gre to ksn iz okolice kranja(janezu, vecno mlad,al pa ksn drug) kej prej pogledat to progo da bi se mu prdruzu.lp
 janezu
#124685
vsako leto gremo pogledat,če so kej znižal,oz. skrajšal.do sedaj je bilo vedno enako :D takoj ko jožko sporoči,da ni snega,oz. so pogoji za krog smo na vezi.saj treba potrdit tudi članstvo v klubu kerlcov. LP ju
 večno mlad
#124738
elingr napisal/-a:Skos bol tole berem,bolj me mika da bi se udelezu tegale teka.pa me zanima ce gre to ksn iz okolice kranja(janezu, vecno mlad,al pa ksn drug) kej prej pogledat to progo da bi se mu prdruzu.lp


Samo, da sneg sneg skopni, se prijavim za kakšno delovno soboto. Med tednom pa težko.
 Jožko
#124765
Pozdravljeni!
Na žalost razmere še niso primerne, da bi se dalo opravt celoten krog. Če bo vse po sreči bom v petek šel na ogledin vam povem, da ne brez smučk. Od vrha Bače preko Koble, pl. na Kalu sedlo čez Suho in do gozdne meje proti Kalarskem brdu je še kar nekaj snega. Nekaj ga je tudi po grapah od Kovc do vrha Bače. Na drugi strani pa se prične spet na Durniku na koncu ravnine in se konča na Trtnkarski planini, po poti pa je lahko še nekaj časa. Lahko bi rekel, da je še ena tretjina proge v snegu. :oops: Kakor pa posije sonček pa ga pobira 100/h in če je skopnel 3 leta nazaj, ko smo ga junija kidali ni hudič, da ne bo tudi letos , če ne mu bomo pa pomagali.
Knjige za vpis v klub GM4O že čakajo pri Rutkotu na nove člane in seveda ne vse že vpisane. Ob nedeljah postaja koča na Petrovem brdu pravo zbirališče ljubiteljev maratona iz obeh dolin(Sevške in Grape), načrti so včasih prav preveč smeli, in ideje, kar padajo. Kerlci so res neugnani ljudje. :D
Veselimo se srečanja z vami in kadar kdo potrebuje kak nasvet ali informacijo in mislite, da bi jo lahko od mene dobili, sem vam na razpolago kadar koli želite.
Uporabniški avatar
 Pingo
#124766
Jožko napisal/-a:Pozdravljeni!
Na drugi strani pa se prične spet na Durniku na koncu ravnine in se konča na Trtnkarski planini, po poti pa je lahko še nekaj časa.


Hoj Jožko kje pa je na Durniku ravnina :roll: al sem biu pa že tolk IN da sem mislu de je skozi sam navzgor :lol:
Bo treba pridet 1x mal poslušat vaše zamisli k Rudiju na PB :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA