prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
#219854
zvone napisal/-a:Bravo Ivan!

Kapo dol! :laola

Res zahtevna tura v vseh pogledih!

Čestitke za opravljeno... in to po dežju...

Lep dan še naprej in lep pozdrav! Zvone


Hvala Zvonko,

Zanimivo od vseh vremenskih pojavov je bilo dežja še najmanj.
Mislim, da je bilo merjeno v času trajanja in količine snega še največ. Čez Roglo in nekaj malega naletavanja na Duhu. Ampak to sploh ni motilo velikega indijanskega duha, kot bi rekel Kljukec s strehe.

Sicer pa večjih problemov z dezjem pa sploh nisem imel. Že zaradi tega ker sem imel seboj pelerino in hlače. Tako, da dodatne vlage tako v obutvi kot oblačilih zaradi dežja nisem čutil. V obutvi morda zaradi lenobe, ker se mi ni dalo na snegu močneje privezati obutve - imel sem visoko obutev pa je pri teku nosilo sneg vznak v čevelj - kar priča da sneg ni bil naporen kolikor sem ga imel. Pri oblačilih pa smo itak vajeni na vlago znoja pa ob današnjih Polartec materialih in tem spremenljivem vremenu( izmenjava suhega in vlažnega ) se tudi to zna hitro posušiti.

Sicer kar pa je bilo konkretnejšega dežja je bilo od Puscave pa do vrha Lovrenca. Potem pa za dez nisem vedel. Nekaj malega je škropilo na vremenski prelomnici Konjiška gora - Žiča - Ljubična gora ampak to je bilo za vzorec.

Neprijetnjša nadloga je bil razmočen teren med koreninami in skalicami. Kar se je znalo manifestirati pri spustih pa tudi tudi vzponih s polzenjem . Ali pa moram zamenjati obutev :?: .

Bom se s tem ukvarjal ko bom zazorel za celotno zanko v enem dahu. Torej južni in severni odsek hkrati.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA