prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#45057
Hejla kdor je v bilizni Maribora ( da ne vabim samo Mariborcane )?
Meni je danes odpadel poskus udeleziti se teka na Oljko ( post-regeneracjiska predvsem intelektualna lenoba bo boljse ).

Ce gre kdo na eno turo do Žavcarjevega vrha preko Gaja , Tojzlain nazaj v Maribor preko Bistriskega vrha nad Kamnico . Se dobimo cez ene 20minut do pol ure pri mostu pri Mariborskem otoku?

Prijeten in ustvarjalen weekend...
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#45138
Tek je bil prekrasen sicer sem soliral pravzparav nisem.
Ogromno prijetnega gozda,...senozeti, dvoriscnih kuzekov...mimoideocih in turistov na kocah ( na Zavcarju zrezki, Coca-Cole, piva ).

pa tudi ene piknikarje srecal pa ena gospa ki je kar meditirala po gozdu
( hvala bogu se ljudje iscejo mir v gozdu ne samo rostiljanje in gobe ).

Se najedel borovnic, in pomislite sem ze menil, da se je celo kdo odzval na moje hitro vabilo: na povratku iz Zavcarja po JZ poti proti cesti Gaj-Breaternica sem srecal botri Pehti kako sta nabirale šentajnževko
( zgleda da bo letos veliko soncenja pa bo treba tinkturo narediti ) pa borovnice in se kaksno cvetje sta imele v rokah. Ja S* in Z* nista prisli na tek ampak malo polniti baterije v gozdove pod Žavcarja.

Bravo lepo, da se nekdo umirjeno sprejema gozd in drevesa.
Vreme je bilo pravsnje za taksen tek. Rahel dez tu pa tam, utrjene poti malo vlazne toliko ravno da si s supergo priletel na mehko.

Pa se veliko ceste sem imel na povratku skratka v eno smer cross-country s hribovjem in kar nekaj visinske razlike na drugo stran pa makadam in nekaj malega vzpona.

Se vecji custveni orgazem iz pokrajine in polnenje baterij pa nedeljo nekje lahko bi rekel na sredini Kozjaka. Tocno kraja ne bom povedal naj bo nagradno vprasanje ali pa skrivnost sprico letope na obeh straneh meje. Tisina, gozodvi, pasniki, elektricni pastir in avstrijski napisi: Bitte Tur Schliessen, borovnice, oglasanje ujed, temen gozd, velike senozeti,
panoramski pogledi na eno stran Pohorje, Urslja, Smrekovec na drugo stran Svinska planina, Golica in seveda gospodarski pogled na Podravsko dolino in Sud Steiermark: Ooooojliooooo...Skratka splacalo se je malo bolj pocasi tekat

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA