prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#106611
Pravkar prišel iz Pohorja.

Iz Maribora do Ruš potem pa preko Božjih šteng proti sedlu Bajgot nad Šumikom.

Razmere popolnoma zimske.


Od nedelje ko sem šel preko Lovrenca in Klopnega vrha tukaj mimo z gorskim kolesom še po ugodnem snegu je do danes nametalo snega za eno konkretno gazenje po snegu do kolen. Macesni in smreke na Božjih štengah so podrti in ležijo preko ceste ( malo naprej od odcepa v globel Lobnice proti gozdarski koèi ). Konkreten sneg ( za gaženje ) se je zaèel od všine 800m nekje. Ko sem stopil iz gozda na Žigartovemu vrhu sem se zaletel v zamete. Sicer sta me od mraka dalje ves èas spremljala megla in sneženje.

V nedeljo je bilo èez dan prav ugodno in prijetno. Sicer megla in niè sonca. Ampak kljub temu se je s kolesom lepo dalo priti iz Lovrenca na Pesek. Od Peska do Šumika sem šel kar po markaciji. Se mi je splaèalo dati kolo na rame. Namreè nahrbtnik je bil mali in relativno lahek ( samo eden komplet perila in voda ). Tako sem bil verjetno hitrejši kot bi s kolesom po zasneženi cesti. Od Šumika do Areha sem šel do Pršetovega travnika tudi po markaciji s kolesom na rami. Pod Žigartovim vrhom pa sem se vsedel na kolo in tako po snegu do Ruške. Še stožilo se mi je pa sem šel nazaj in odteè krog okoli Žigartovega vrha. Potem pa se vrnil na Ruško koèo se gret.

Do Bolfenka sem šel po markaciji snega malo. Danes je bilo zelo zanseženo ( cca. snega do kolen na robu gozdne poti ). Vendar je po poti že zvozil rak-trak. Spust v dolino sem izvedel kar do spomenika Talcem.

Sneg se je sprevrgel v dež nekje v višini kjer je letos potekala najvišja toèka gorsko kolesarske proge Evropskega prvenstva ( trakovi so me opominjali ).


Skratka zima je tukaj. Ni kaj. Gotovo je s hecanjem.
Zimsko opremo na noge pa gaziti po hribih.
Nazadnje spremenil tek_v_snegu, dne 23 Okt 2007, 21:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#106619
Pohorje je torej odprto
Navali narode ... (po sladkih 6)
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA