prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#85159
Danes je bil spet en lep sprostilni tek po Pohorju.
@Damjan pravi, da so eni že v taperju, pa se jim bo treba pridružit.
Čazma se bliža.
:arrow: A bo kak skupni prevoz iz Štajerske za Čazmo :?:
:arrow: Je kak interesent :?:
Uporabniški avatar
 INOT
#85179
ZdravkoC napisal/-a:Danes je bil spet en lep sprostilni tek po Pohorju.
@Damjan pravi, da so eni že v taperju, pa se jim bo treba pridružit.
Čazma se bliža.
:arrow: A bo kak skupni prevoz iz Štajerske za Čazmo :?:
:arrow: Je kak interesent :?:


Za ene sprostilni tek po Pohorju za druge pa trd trening :D Pasja mrcina :D me je vlekla od Arene pa do Belvija v dobrih 43 minutah,da sem skoraj spustil dušo.Sem mislil,da jo je to vsaj malo zmatralo pa sva ga morala žgat še naprej mimo mariborske koče do partizanke pol pa šprint dol po cesti.Živinče je res neverjetno :)
Pri meni za skupni prevoz verjetno ne bo prostora ker imava mali avto in psa.
priprave za Čazmo so potekale kar v redu ,skrbi me malo edino to,da nimam nobenega dolgega teka.Tolažim se v stilu Tinija (Lako čemo mi to) :D .Ni druge treba je tako razmišljat haha :wink:
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#85181
Ker sem danes presvinglal tek mi ostane da jutri grem od Ledine

( da bo kuza cez teden mirnejsi me bo verjetno spremljal ) od Ledine po južni poti potem pa za tistimi lesenimi apartmaji do Stolpa.

Spustila se bova v Pekre k obrambnemu domu.

Ce pa bo vreme toplo pa in se bo v nahrbtniku naslo kaj hrane za spremljevalca pa do Bajgota preko Areha in nato mimo Božjih Šteng do Ruš.

Bomo videli za kar bom osposobni.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#85770
Danes start ob 7h.
Vzpon nad LEdino proti Južni poti in potem po Južni poti in malo leve smeri ter do apartmajev in od tam do Stolpa.
Od tam proti Arehu po markaciji številka 1 ( slovenska ) in potem zavoj desno pri transformatorju in sestop do Peèk.
Na Peèkah pri lovskem domu postanek za malico za psa. In potem iz Peèk
sestop in potem ob vznožju v rahlem teku ( malo gore dole ) do obrambnega doma. Od obrambnega doma mimo golf igrišèa, bišega strelišèa, stare cerkve oz. kapele nazaj proti spomeniku na Ledini.

Sonce , sonèenje na Peèkahm zgoraj malo vetra, veliko ptookv in vode tako da nisem rabil vode za psa...pa kar nekaj rahlih skoraj turisitcno pretecenih kilometrov.
Uporabniški avatar
 INOT
#85804
No jaz pa predvčerajšnjim po klasični poti do Belvija.Dosegel sem zame fantastičen čas 39.57.Nisem si mislil,da bom še kdaj spravil čas pod 40 minut.Sploh pa ne s to kilažo,ki jo imam sedaj.Forma se počasi vendarle vzpenja.Upam,da bodo vsi ti treningi dovolj,da premagam Čazmo še tretjič :?
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#85817
INOT napisal/-a:No jaz pa predvèerajšnjim po klasièni poti do Belvija.Dosegel sem zame fantastièen èas 39.57.Nisem si mislil,da bom še kdaj spravil èas pod 40 minut.Sploh pa ne s to kilažo,ki jo imam sedaj.Forma se poèasi vendarle vzpenja.Upam,da bodo vsi ti treningi dovolj,da premagam Èazmo še tretjiè :?


To je zelo dober rezultat.
"Od Kaptola do Kaptola" te ze caka.

Jaz bi si zelel samo toplega vremena ampak zgleda da bo kar hladno.
Ceprav se v sredo za kaze nekaj jasnine in za kaksno stopinjo topleje...
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#87835
Danes startal s spremljevalcem kar na Ljubljanski pa do spomenika preko Betnavksega in gor po markaciji, ki gre od Poštele.
Do apartmajev niti zaplate snega. Le prijeten nežen dež v obliki plohic .

Nekaj snega potem mimo vleènice Stolp pa po markaciji številka 1 do Areha vendar dokaj utrjen

Od Areha proti Šumiku malo veè snega ki pa ni presegal višino viokih trekking èevljev tako da se je dalo uživati.

Spust iz Bajgota na Šumikom je bil po snegu ampak v višini holcarkse poti je sneg poniknil in toplejše vreme do Ruš.

V Ruše sem se spustil mimo Uršanka v vas Smolnik in potem peš po asfaltu do centra Ruš. Od koder sva s spremljevalcem imela prijazen prevoz domov.

Super turca ( verjetno zaradi dežja, meglic in gozda ter dreves ).
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#87915
Naj pripomnim da so nedeljske snezne razmere na relaciji Areh - Sumik veliko izdatnejse kot na Rogli.

Do PRsetovega travnika sneg sicer utrjen.
Pot od PRsetovega travnika in spust do Bajgota totalno v snegu in se tudi vdiralo vendar ne preko visine visokih trekking cevljev.

Od Bajgota do krizisca cest Ruse-Areh-Sumik sta mislim samo dva ovinka bila kopna... Potem pa je spust pakrticno v snegu ki se ga da lepo obvladati s tekom ker gre navzdol kljub vlaznemu snegu.

Malo nad holcarsko potjo pa snega ni vec.

Tako da so razmere na SV predelu Pohorja ocitno tudi pri nizji nadmorski visini veliko vec ostankov zadnjega snezenja kot na visji Rogli.

Cesta do Klopnega vrha ni vozna s kolesom.

Pricakujem da bo ta sneg ob teh vremenskh trendih poniknil do sredine tedna ( morda se samo v kakem vecjem zametu ).

Torej po Èeški bo morda mozno Pohorje za prekolesariti od Dravograda.
Hm,,,samo se ena luknja je za kolesarjenje ...tisti predel od PEsnika proti JEzercu. Tam je eden del ki je popolnoma zakrit od zahodnega in južnega sonca. Ene cca. nekaj kilometrov preden prides iz gozda na cesto proti JEzercu. Tam vem da je predlani se v maju bilo problematicno za kolo
( ceprav je Sinklarica nad njim ze bila kopna ).

Za preteci pa ga je itak ze mozno celotno sezono brez ekstremnega gazenja za razliko od prejsne in pred predprejsne sezone.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#89520
Ja danes iztek tura ampak tudi ze majhen izziv:

1. startas pri spomeniku v Razvanju
2. vzpon po variaciji Južne poti do Bellevuja.
3. Po enki do Areha oz. Ruške
4. Naprej po enki proti Šumiku.
5. Spust proti Rušam
5. Nad Rušami se usmeriš proti Arehu ampak še prej zaviješ na
markacijo proti Glažuti.
6. Na cesti ( makadamsaki ) pri Èandru se umeriš na levo
da se držiš notranjosti poboèja
7. Nato preèiš potok Bistrica in se usmeriš proti Peèkam
8. Iz Peèk proti Menravemu in se usmeriš po markaciji proti Vrhovemu dolu.
9. Turo konèas pri obrambnem domu v PEkrah lahko pa se vrneš še naprej proti spomeniku v Razvanju mimo Golf igrisca kjer nam psotavljajo ograje in mimo prejšnega streilšèa in sedaj nogometih igrišè in bomo odsedaj tudi imeli ograje ( hmmm prej JNA danes pa kdo omejuje gibanje po vznozju Pohorja) ...

Skratka lepa tura vecinoma po gozdovih usmerjena od južne do severnih obronkov.

Smesno mi je bilo da sem na poti proti Arehu in Sumiku na enki (beri markacija slovenske planinske transverzale ) srecal nekaj planincev oz. druzinskih parov ki s katerimi sva se srecavala jaz in sotekaski kolega v petek zvecer med Ribnisko in Grmovskovim domom ko sva sla v smeri DRavograda na individualnem izzivu Pohorje-Kozjak v enem dahu.
Uporabniški avatar
 Damijan
#103380
Kaj dogajate, pubeci? Kdaj bo konec tekem in ultramaratonov, da se spet začnemo dobivat?

Počasi bo treba novo temo odpret, torej Peš na pohorje... ne, še bolje: peš po Pohorju, sezona 07/08?

Ma, saj niti ni pomembno, spomnil sem se pač... Ker sem danes v prekrasnem vremenu eno lepo turco odtekel, in sicer od Areha mimo Šumika do Osankarice, pa na Črno jezero, Tri kralje ter spust po drči do Planine, Tinja in Sl. Bistrice. Za dobri dve uri, kakih 26 km uživanja kontrastov jesensko žarečih bukev v modrini neba.

Če ne bi bilo na Pohorju danes toliko ljudi, bi se kar drl...

Trije kralji pa čisto razriti... Čez 3 tedne bo že umetni sneg...
Uporabniški avatar
 areh
#103388
1. 11. je štart "pohorske sezone", ponavadi.
LpA
Uporabniški avatar
 zvone
#103392
To Damjan!

To je ena med lepšimi turami.

Pred leti sem tudi sam delal podobno:

Sl. Bistrica, Bistriški vindgar, Trije kralji, Črno jezero,Osankarica,
Šumik, Areh, Belvi - Maribor.

Očitno bo jo treba ponoviti.

Lep pozdrav! Zvone

P.S.Po 5-tih mesecih sem tudi "jaz" prvič zagrizel v Pohorske strmine
( bil sem (in sem še) poškodovan).
Nisem prišel daleč, toda tudi to je bilo dovolj "da se vrnem v
življenje".
Uporabniški avatar
 INOT
#103394
Midva s Sebi pa včeraj pešaka od Ribniške koče do Lovrenških jezer in nazaj. Še vedno je veliko borovnic in brusnic. Njam!!
Uporabniški avatar
 Damijan
#103396
No, Zvone, želim(o) ti, da se čim temeljiteje pozdraviš, komaj čakam zimskega prečenja.
Uporabniški avatar
 zvone
#103401
Damijan napisal/-a:No, Zvone, želim(o) ti, da se čim temeljiteje pozdraviš, komaj čakam zimskega prečenja.


Pozdravljen Damjan!

Veseli me, da nas je vedno več. V družbi je lepše. Pred nami je res lepa jesen in zima... Tudi sam se veselim ponovitve zimskega prečanja...

Lep dan še naprej! Zvone

P.S. Hvala za lepe želje. Prvi "trening" je uspel nad pričakovanji, čeprav
niem prišel višje od 400 mvr. Moram biti potrpežljiv...
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA