prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 zvone
#104395
Pozdravljeni člani TF štajerska podružnica!

Ni 100 % , toda zelo verjetno je, da se bom konec tega meseca podal
po poti izziva K-24:

Predvidoma še ta mesec, pod pogojem, da ne bom odsoten ter da bodo vremenske razmere - primerne, se bom podal po poti največjega koroškega planinskega izziva K-24:

V 24-tih urah je potrebno preteči/prehoditi 80 km dolgo tranverzalno pot in se povzpeti na 12 največjih koroških planinskih vrhov, med drugim na: Uršljo goro, Smrekovc, Krnes, Travnik, Jankovec, Belo peč, Raduho, Olšavo in Peco!

Višinska razlika obsega 4900 m gor in prav toliko dol!


Začetek in konec poti je v Črni na Koroškem, hotel Krnes.

Tempo bo "zmeren" in "primeren".

Vesel bi bil če bi se mi kdo od vas pridružil.

Preštejmo se!

Lep dan še naprej! Zvone
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#104397
Jaz bi sel ampak tisti weekend je zakljucek EU pokala v ultra-maratonu pa LM. Tako da morda upam da bi slo prej ta mesec.
Uporabniški avatar
 ero
#104401
hoj Zvone, kateri vikend konec meseca pa imaš v mislih? 20. in 21.?

ravno včeraj smo se namreč na Analizi po štengah pogovarjali o tem, da bi si tisti, ki tega podviga še nismo opravili, privoščili en zmeren K-24.

kot pravi snežni - zadnji vikend v oktobru je za nas zaseden :)
Uporabniški avatar
 Damijan
#104402
ero napisal/-a:hoj Zvone, kateri vikend konec meseca pa imaš v mislih? 20. in 21.?

ravno včeraj smo se namreč na Analizi po štengah pogovarjali o tem, da bi si tisti, ki tega podviga še nismo opravili, privoščili en zmeren K-24.

kot pravi snežni - zadnji vikend v oktobru je za nas zaseden :)


Če bi bilo prestavljeno naprej (torej bolj v november) in če bo zmerno, sem tudi jaz zraven. Imam pa velik rešpekt!
 Rok_E
#104404
Zdravo

Zvone jaz se tudi zraven, če lahko izbiram bi mi pasalo bolj prvi viken v novembru.
 Simona T
#104441
Ojla.
Prvi vikend v novembru bi šla tudi jaz (razen če ne boste prijavljeni sami "tahudi").

Rok_E tebi pa čestitke za zmago :clap:


LP
Simona
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#104448
Kaj pa ta petek ( oz. s ciljem v soboto zvecer ) in ce bo slabo vreme naslednji petek s ciljem v soboto zvecer...potem pa je itak tekaski praznik oz. prireditve zakljucka sezone. Verjetno tisti teden po LM in Scwabische Gmundu pa bo verjetno koristna regeneracija. Sredi novembra pa zna biti riskantno cakati ker ob kaksni hladni fronti utegne zasneziti.
Ce tako sklepam sta ta dva petka zvecer ki sledita v oktobru dokaj sprejemljiva. Seveda velja pocakati na stabilnejšo napoved.
Uporabniški avatar
 vencelj
#104453
tek v snegu, strinjam se, da je bolje začeti v petek in zaključiti v soboto.
Glede datuma se ne mislim vmešavati, kakor se boste dogovorili, tako bo. Če mi bo ustrezal, bom tam, če ne, pa kdaj drugič (hribi ne bodo nikamor odšli). Zaradi usklajevanja datumov je že marsikatera "akcija" splavala po vodi.
LP, vencelj
Uporabniški avatar
 ero
#104457
hoj,

ob kateri uri je petkov začetek? nekateri moramo še iz službe pa vmes stvari urediti, preden se lahko pojavimo v Črni...

saj pravim - vikend pred LM se mi zdi idealen. če bo še vreme za ...
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#104460
Ja ob tem poznem jesenskem casu sem jemal kot idealno da se starta med 17 in 18.uro. Tako da si do naslednje teme naslednji dan koncal
( tako je samo ena noc ).

Seveda to tudi zame pomeni da je potrebno se v sluzbi opraviciti in malo prej oditi. Zadnje priprave...

Ja tudi meni se zdi pred kaksno cestno dirko dobro povecati kolicino eritrocitov na visinskih metrih... Pa misice se dokaj lepo ortogonalno dopolnjujejo tako da ne bi bilo vecjega vpliva...edino staviti samo na eden datum v teh spremenljivih vremenskih razmerah...
Morda bi vzeli dva datuma...

Ta teden se pricakuje prehod dezevne fronte v sredo in v cetrtek spet soncno...ce bi se ta soncno obdrzal ? Hmmmm vabljivo...in v soboto skupaj koncano pa je cela sobota zvecer in nedelja prosta za regeneracijo za sluzbo v ponedeljek zjutraj ( naspati se je ze treba )...
Verjetno iz tega razloga Zvone se loteva med prazniki. Ampak kot receno takrat se bo treba regenerirati po cestni zadevi,,,

Ja pocakajmo na vremensko napoved v sredo.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#104473
Sem že nekaj časa zagret za K24, a so prijave na Švabiš in LM že oddane. Dva tedna kasneje bi se pa dalo.
Zgleda, da mi bo tudi tokrat ...
Uporabniški avatar
 zvone
#104488
Lep pozdrav vsem!

Včeraj me ni bilo doma...

Kot sami ugotavljate, K-24 ni kar tako.. Pogoj je "koliko toliko primerno vreme ( da ni dežja)". Zato je "termin" konec meseca - zelo raztegljiv.

Načeloma zdaj imamo "dokaj dobre" 14 dnevene vremenske napovedi.

Nagibam se, da K-24 opravimo v času med 31.10 in 4.11. !!
Ni vrag, da eden od teh dneh ne bo brez dežja ( upam da tudi brez snega).

Usklajevanje večje skupine je dokaj težko, zato prosim za "fleksibilnost".

Seveda, vabljeni tudi ostali člani TF !

Kot je omenila Simona, bo tempo "zmeren" in "primeren".

Lep pozdrav vsem! Zvone
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#104521
Jaz žal med prazniki ne bom mogel.

Takrat bom verjetno kot regeneracijo poskusil nekaj narediti na raziskovanju od Hrvaške do Avstrijske meje po Štajerskih hribih.

Èe bo narava dala eden teh dveh weekendov sicer pa paè letos preskoèim K24. Bodo pa ti hribi posamezno na tapeti celo zimo v zimskih vzponih in v dutalonski ali pa zimski krpljarski izvedbi ( iz Globastnize, Solèave, Raven na Koroškem ).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA