prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 Vreme
#116309
Z* napisal/-a:Kateri del poti je najlepši, oz. ima najmanj asfalta? :roll:


O lepoti bi se dalo razpravljati, saj veš kako je s tem.

Kar se tiče asfalta ga skorajda ni, saj gre za Planinsko pot. Največ ga je v bistvu na odseku med Sladkim Vrhom in Zg. Velko, če pa se bodo fantje odločili še preteči pot med Zg. Velko in Vranjim Vrhom po cesti pa ga se še nabere za nekaj km več.
Uporabniški avatar
 Z*
#116313
Vreme napisal/-a:Kar se tiče asfalta ga skorajda ni, saj gre za Planinsko pot. Največ ga je v bistvu na odseku med Sladkim Vrhom in Zg. Velko, če pa se bodo fantje odločili še preteči pot med Zg. Velko in Vranjim Vrhom po cesti pa ga se še nabere za nekaj km več.

Hvala hvala. Tudi planinske poti niso več to, kar so včasih bile - vse več jih prekriva asfalt.
Torej bi meni najbolj ustrezalo teči od Šentilja do Sladkega Vrha in po bližnici desno do Vranjega Vrha (ali pa že prej z Murskega Dvora) in naprej do cilja. Bi se izognila večini asfalta, ne? Takole na uč bi tole navrglo kakih 28km, hm, Vreme (ti vse veš :wink: )?
Uporabniški avatar
 Vreme
#116366
Z* vsekakor je možna tudi tvoja varijanta, ampak po mojih predvidevanjih je ta dolga krepko več kot 28 km :wink: . Poglej si samo par postov zgoraj ko je del te poti opravil Inot. Sicer pa bomo najtačneje izvedeli, ko bodo Garmininatorji prišli na cilj :D

Hmm kaj pa si ti mislila s tem ,da jaz vse vem, pa tudi ne vem :?:
Uporabniški avatar
 Z*
#116378
A, pa res. :oops: Inot je ocenil svoj poskus na 24 km, torej sem nekje blizu. Hvala ti. Jaz ne bi čakala na Garminatorje, jaz bi kar 2. 2. zraven šla - če se vse poklopi. :P
Uporabniški avatar
 Vreme
#116380
Z* napisal/-a:A, pa res. :oops: Inot je ocenil svoj poskus na 24 km, torej sem nekje blizu. Hvala ti. Jaz ne bi čakala na Garminatorje, jaz bi kar 2. 2. zraven šla - če se vse poklopi. :P


Ne žal nisi blizu, ker ni pretekel še dobršen del poti, ga je po bližnjici udaril do Šentilja. Tam pa se nabira še kar neka gori doli km. Sam predvidevam, da jih bo tvoja pot imela okrog 32 km, samo iz Sladkega Vrha se jih bo nabralo za mali maraton in to kar nekaj blatno, makadamskih in asfaltnih poti in cest.
Torej tudi ne tem delu je kar nekaj asfalta.
Uporabniški avatar
 INOT
#116381
Kot je napisal Vreme sem sam opravil manjši kos polovičke. Je pa res, da sem vmes velikokrat šel iz smeri, ko sem iskal pot...
Polovička (iz murskega dvora prek Vranjega vrha) je dolga verjetno okrog 30 km (nekaj več ali manj)- vsekakor pa za vrla štajerska dekleta ne bi smela predstavljati več kot malo daljši tekaški izlet! :D
Uporabniški avatar
 Sebi
#116383
Hja, sem mislila z Z* in S* narediti trening ampak očitno ne bo šlo. Tole je zaenkrat še prevelik zalogaj zame. Mogoče se bom pa Vremenu pridružila... Pridem pa definitivno! 8)
Uporabniški avatar
 Z*
#116385
8) 8) 8) Ej ej, Sebi, saj je tudi za naju prevelik zalogaj :lol:. Po moje se bova ob Muri še hršili, kako fino bova vse to odtekli, pol pa kidneva po Inotovi varianti iz Poličke vesi pravac v Šentilj - in bova nadvse ponosni, ker bo 24 km za nama. :lol: :lol: Saj bo šlo, a ni nekdo rekel, da za vrla štajerska dekleta ne bi smela predstavljati več kot malo daljši tekaški izlet! :rol:
Uporabniški avatar
 Vreme
#116386
Punce ne se sekirat, saj bo tek od Vranjega Vrha do Šentilja tudi zame velik zalogaj,saj pravim, da bom potreboval 3 do 4 ure, torej bo za nekatere ki se mi boste pridružile le lep izlet :D
(SEbi bom imel karto zraven :lol: )
Uporabniški avatar
 semjul
#116406
:D
recimo, da se odločim teči na 50, začnemo v Šentilju in okoli (traso sem si ogledal na mapi), pa me zvije, kakšne so možnosti priti na izhodišče,
pred naslednjim jutrom :?:
Tako dolge še nisem probal.
Ali se ves čas teče? Če je planinska pot, to verjetno ni možno, kolikšno hitrost predvidevate, koliko časa naj bi porabili?

Hvala za odgovore :D
Uporabniški avatar
 INOT
#116411
semjul napisal/-a::D
recimo, da se odločim teči na 50, začnemo v Šentilju in okoli (traso sem si ogledal na mapi), pa me zvije, kakšne so možnosti priti na izhodišče,
pred naslednjim jutrom :?:
Tako dolge še nisem probal.
Ali se ves čas teče? Če je planinska pot, to verjetno ni možno, kolikšno hitrost predvidevate, koliko časa naj bi porabili?

Hvala za odgovore :D


Tempo bo seveda počasen. Večino strmejših vzponov je najbolj smiselno prehoditi. Pot najlažje skrajšaš v Polički vasi (približno 10 km). Časovno je pot s postanki sigurno dolga od 6-7 ur. Tempo je težko napovedovati. Verjetno od 9-11 km/h
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#116427
INOT napisal/-a: Časovno je pot s postanki sigurno dolga od 6-7 ur.

Fajn bi bilo, če bi po ca 4 urah naleteli na kašno kmečko enoločnico. Sigurno je :idea: kakšna domača gostilna ali kmečki turizem ob poti. Saj to nebo tekma :?:
Uporabniški avatar
 Vreme
#116439
Glede hrane mi pravočasno javite, da se pozanimam in naročim, da ne bo nepotrebnega čakanja. Najbolj idealni postanek za vas dolgoprogaše bi bil verjetno pri Snežinki na Zg. Velki

Zanimiv je tudi podatek iz prehojene poti v enem dnevu:
http://pd.paloma.si/utrinki/%9Aentiljsk ... evu_07.htm
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 97

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA