povezave na uradne koledarje rekreativnih prireditev, osebni koledarji, ...

Moderator: ero

Uporabniški avatar
 runner
#45776
Moj Mikro je objavil 14.07.2005 naslednjo novico:

Mladi slovaški športnik bo pod okriljem Intela na edinstvenem, 4850 kilometrov dolgem podvigu od Helsinkov do Tenerifov tekel čez Slovenijo

Slovaški ultramaratonec Jozef Rajchl namerava preseči 33 let star Guinnessov rekord in v 57-ih dneh preteči 4850 kilometrov od severa do juga Evrope. Na poti od Helsinkov do Tenerifov bo tekel tudi skozi Slovenijo in tako prečkal meje 16-ih držav, na dan pa bo pretekel v povprečju 90 kilometrov. Generalni pokrovitelj projekta »Evropa v 60-ih dneh« je podjetje Intel, ki s svojo mobilno tehnologijo Intel Centrino Rajchlu omogoča vsakodnevno poročanje o poteku projekta na spletni strani www.xtremerun.com in predvsem vzdrževanje stika z domačimi.

Cilj Rajchlovega teka je izboljšati rekord Britanca Johna Leeja iz leta 1972, ko je 4628 kilometrov prek Združenih držav Amerike pretekel v času 55 dni, 12 ur in 15 minut. Projekt »Evropa v 60-ih dneh« je med drugim namenjen tudi promociji Slovaške, povečevanju priljubljenosti atletike med mladimi Evropejci in simboličnemu povezovanju med starimi in novimi članicami Evropske Unije. Tekel bo prek 16-ih držav: začel je na Finskem in nadaljeval prek Estonije, Latvije, Litve do Poljske. Nato bo prečkal Češko, Slovaško, Avstrijo, Madžarsko in Slovenijo ter tekel prek Italije, Francije in Monaka do Andore in Španije, pri Gibraltarju pa bo projekt zaključen. V Slovenijo naj bi predvidoma pritekel danes v večernih urah. V državo bo vstopil na mejnem prehodu Korensko sedlo in jo zapustil v Ratečah.

Rajchl je začel teči 15. junija v Helsinkih, trenutno je v Avstriji, predvidena razdalja pa se je zaradi konfiguracije terena že zdaj podaljšala za 300 kilometrov. Zaradi varnosti teče večinoma ponoči in po stranskih cestah, na poti pa ga poleg priložnostnih tekačev spremljajo kolesar, zdravnik in voznik spremljevalnega vozila. »Pretekel sem že tretjino razdalje in sem še vedno navdušen nad svojim projektom. Prepričan sem, da mi bo uspelo. Za zdaj nisem imel posebnih težav, razen vnetja Ahilove tetive, ki pa sem jo že pozdravil,« je svoj podvig opisal Josef Rajchl, nosilec slovaškega rekorda teka na dolge proge.

Rajchl na poti fotografira s svojim mobilnim telefonom in slike prenaša v prenosni računalnik, opremljen s tehnologijo Intel Centrino. Preko povezave WiFi nato svoje vtise objavlja v spletnem dnevniku, ki je del spletne strani projekta na naslovu www.xtremerun.com. Brezžični dostop do interneta mu prav tako omogoča, da je ves čas v stiku z družino in prijatelji, ki ga bodrijo.

»Intel je v preteklosti že podprl projekte, ki so skušali povezati kontinente ali države. Pri podvigu, kot je ta, pa še nismo sodelovali. To je povsem edinstven način predstavljanja možnosti tehnologije WiFi in povezljivosti prenosnih računalnikov, opremljenih s tehnologijo Intel Centrino,« je povedal Pavel Svoboda, Intelov predstavnik za stike z javnostjo za centralno in jugovzhodnoevropsko regijo. »Upam, da bo Rajchl z našo pomočjo uresničil svoj cilj, obenem pa ostal v stalnem stiku s svojci.«


Na uradnom site-u ni Slovnenije, tako da mislim da ni tekel skozi Ratece.
Poglejte etape 23-26, pa se boste tudi sami prepricali. Kje se sedaj nahaja, tudi ni jasno iz dnevnikov dogotkov. (Zadnji zapis v blogu je 14. 7).

Zna kdo kaj vec?
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#45796
Cool ideja...skoda samo da se ni uspela sestaviti neka mednarodna ekipa.
Podobnih individualnih podvigov je ze bilo veliko.
Sicer pa ima student zelo cool CV. Raznolikost sportov, tako da mu brez dvoma zelim krepko prestavitev rekorda.

V tej relaciji kot si jo je zastavil je potrebno odkrito priznati da je SLO ovinek.

Me pa zanima ce bi se kdaj sestavila logisticna ekipa za smer SEVER-JUG recimo evropska pes E6 pot od Baltika do Peleponeza ( podaljsamo od Jadrana-Rijeke ) se naprej po Trans-Dinarski poti
Tam pa smo v centru poti.

Vsekakor all the best za Josef-a in slovaške ultraše.
Uporabniški avatar
 KHAN
#83810
Fino bi bilo, da bi enkrat kak Slovenec poskusil podreti ta rekord!!!
Sicer pa ali mu je uspelo?
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#83822
KHAN napisal/-a:Fino bi bilo, da bi enkrat kak Slovenec poskusil podreti ta rekord!!!
Sicer pa ali mu je uspelo?


To bi res bilo cool.

Ampak se bolj cool je ko se postavis na start in je cela Evropa pred teboj.
60 dni miru s samim seboj. Samo kilometer ravnice ali hriba ali spusta pred teboj. Nic drugega...Totalni fokus...in to celih 60 dni tako ha?
Uporabniški avatar
 BoF
#83828
Nekaj se šepeta, da bo leta 2009 tekma iz Palerma v Oslo... Tako, kot je bila pred leti Lizbona - Moskva. Ampak smrtno resna tekma in neko plutanje a'la Strel
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#83844
BoF napisal/-a:Nekaj se šepeta, da bo leta 2009 tekma iz Palerma v Oslo... Tako, kot je bila pred leti Lizbona - Moskva. Ampak smrtno resna tekma in neko plutanje a'la Strel


Aja?
Ja povej malo vec o tem!
Morda pa komu od nas uspe spraviti vzdrzljivost na ustrezni nivo do takrat?

Kaj zdaj plutanje ali korakaanje po EU cestah?
Uporabniški avatar
 KHAN
#84152
Kaj, ko bi se našlo par zanesenjakov in bi organizirali ultra maraton z imenom : ,,TRANSBALKAN,, po vzoru TRANSAMERICA ali TRANSEUROPA?
Mislim, da ne bi bilo slabo, bil bi kar dolg tek in tekači bi imeli kaj videti, ko bi tekli čez vse balkanske države. Trasa pa bi bila npr. : Slovenija-
Hrvaška-BiH-Srbija-Romunija-Bolgarija-Makedonija-Grčija!
Zakaj pa ne? Samo nekdo mora začeti s projektom!!! :arrow: :arrow:
Uporabniški avatar
 KHAN
#84154
Ja treba je nabirat kilometrčke!!! Kilometrček za kilometrčkom pa mogoče še res kdo od nas pride do štarta za tekmo Palermo-Oslo!!! Ajde gremo trenirat!!! 8)
Uporabniški avatar
 Matevz
#84181
Ni čisto isto, pa tudi Slovenec ni čisto, čeprav je poročen s Slovenko in pogosto predava na Ekonomski fakulteti v Ljubljani, je pa prof. dr. Neil Garrod eno tako dolgo varianto v letu 2001 pretekel (takrat je bil dekan pravno-ekonomske fakultete).

Rim-Glasgow - ob 550 letnici univerze v Glasgowu

http://www.stats.gla.ac.uk/~davidt/ultra/


(BTW sva večkrat kakšen kilometer že skupaj pretekla, pa še več kozarcev zvrnila :)
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#85681
KHAN napisal/-a:Kaj, ko bi se našlo par zanesenjakov in bi organizirali ultra maraton z imenom : ,,TRANSBALKAN,, po vzoru TRANSAMERICA ali TRANSEUROPA?
Mislim, da ne bi bilo slabo, bil bi kar dolg tek in tekaèi bi imeli kaj videti, ko bi tekli èez vse balkanske države. Trasa pa bi bila npr. : Slovenija-
Hrvaška-BiH-Srbija-Romunija-Bolgarija-Makedonija-Grèija!
Zakaj pa ne? Samo nekdo mora zaèeti s projektom!!! :arrow: :arrow:


Jaz sem za!
Tudi za kolesarsko gorsko varianto sem ali tekasko...
Sam da se pride cez......

Ampak postopoma...je se izzivov nebroj ki peljejo do tja...

Ker mi je osredni del Balkana zelo v krvi in poznan me vlece bolj gorsko klesarska pa se bolj neodvisen si.
Sem pa pred davnimi leti srecal eno siroko francosko ekipo ki je sla cez od Grèije ravn ohribovsko varianto in sicer v multidisciplainranem stilu:
- kajak ekipa, kolesarska ekipa ter pohodnisko-tekaska ekipa....
Imeli so eden veliki kombi ter snemalne zadeve...avto se je gibal po cesti makadam in ...kolesarja za njim...kajakasa pa sta ko je bil red na reko vrgli kajaka .....Skratka ko bo kaj konkretnega komu zasijalo o tom drugic. Poleti se spet odpralvjam na kolo v nekaj osrednjih delov JV od Sarajeva pa lahko naredimo kaksno poskusno turico ce kdo zeli.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA