polmaratoni, maratoni, gorski teki, kilometrine in kilometraže - lestvice take in drugačne ...

Moderatorji: AVI, lukkka, Dule

 Ahilius
#372490
zz topka, si me ravno prehitela, super! Prilepim prvo svojo inventuro in se že veselim branja tvoje, ki je gotovo izjemna.


Tudi v letu 2023 je bilo zame precej intenzivno, brez popuščanja, kar pa v suhoparnih številkah izgleda tako:

število aktivnosti: 387
trail tek = 1.191 km = 233 ur
hoja = 475 km = 89 ur
tek = 2.076 km = 191 ur
hoja v hribe = 61 km = 16 ur
kolesarjenje = 10 km = 1 ura
--------------------
SKUPAJ po dveh nogah:
3.804 km
87.478 m višincev
528 ur aktivnosti
286.000 kCal

V praksi pa te številke pomenijo že tretje zaporedno leto, ko pretečem vsak dan, brez izjeme, vsaj 3 km, to je 1.095 zaporednih dni, in četrto zaporedno leto, to je 209 tednov, ko vsak teden pretečem vsaj 42 km, večinoma pa so teki daljši, torej od 5 do nekaj 10 km po najrazličnejšem terenu, gozdovih, makadamskih poteh, hribih, gorah, redkeje cesti.
Dileme, iti, ali ne iti, se mi da, se mi ne da, tega v mojem slovarju ni več. Svoje opravim takoj zjutraj, ali dopoldan, popoldan, zvečer, ponoči, kadarkoli, dež, tema, sonce, veter, sneg, ponedeljek, petek, praznik, ... GREM!

Tudi v letu 2023 nisem imel, razen žula na palcu desne roke od ročaja nove palice, nobenih poškodb, kar me nadvse veseli in upam, da bo tako tudi v prihodnje.

V spominu so mi ostale trail tekme, o katerih sem nekoliko podrobneje napisal tudi pod temo poročil s tekem tega foruma (Istria170, UTVV170, JAT170). Vse tekme sem uspešno zaključil, poseben uspeh se mi zdi, da sem v slabih treh tednih uspešno in v kar solidnem času zaključil dve 100 milki, Istrio in Vipavo. Dober občutek daje tudi dokončanje zame najbolj zahtevne 100 milke, JAT170, in to celo kot tretji v svoji kategoriji.
Posebno mesto pa ima seveda v lastni režiji organizirana Moja 100-tka, ki je v krogu meni najbližjih tekačev, zaokrožila uspešno leto in nakazala na nadaljevanje napredka v prihodnje.
Na tem mestu ne smem pozabiti na čudovite vzpone na Storžič, Skuto, Stol, Krvavec, ..., nikoli pozabljen pa ne bo prav poseben vzpon na Triglav, kamor sem, kot že tradicionalno več let zapored, odpeljal skupino prvopristopnikov, med njimi prijatelja, za katerega sem do zadnjega mislil, da ne bo nikoli stal na vrhu Očaka. Uspelo mu je in ohranil se bo čudovit spomin na ta dogodek.

V letu 2024 si želim nadaljevati serijo dnevne in tedenske aktivnosti, poleg nekaterih tradicionalnih udeležb na trailih pa si želim dobiti možnost za udeležbo na UTMB. Za leto 2023 nisem bil izžreban, zato pa držim pesti, da bo več sreče in potrditev mesta 16. januarja.

Okviren plan dirk za 2024 je sledeč:

-> april - Istria 170 km in Vipava 160 km
-> junij - 12 ur Kranja 120 km
-> avgust - K24 100 km in/ali UTMB 170 km
-> september - JAT 120 km
-> oktober - Ljubljanski maraton 42 km


Zelo me veseli, da je moja aktivnost in vznesenost nad tekom vplivala motivacijsko tudi na moje bližnje in druge s katerimi sem delil svojo tekaško zgodbo. Res je čudovito videti, kako se ljudem življenje obrača na bolje, ali pa ga dodatno bogati, zaradi vključitve teka vanj.

Aktivno leto sem zaključil z včerajšnjim vzponom na Zvoh nad Krvavcem, bilo je prekrasno, moram pokazati nekaj fotografij - KLIK, danes zjutraj pa smo s prijatelji odtekli dva častna kroga okoli Brda, s čimer smo tekaško zaokrožili poslavljajoče se leto.

Vsem želim doživetij polno leto 2024.

Matej
 TONEK
#372494
Zelo lepo, Valentina. Mislim, da sva se nekje takrat (2003) spoznala. Rdeče hlače pa zažgejo tudi po dvajsetih letih. :D
Tudi sam sem zbral nekaj številk. Ravnine, še manj pa kalorije me ne zanimajo, sem pa bil v letu gospodovem 2023 71x na Vel'ki (od tal), obiskal 67 gora in hribov, se udeležil 27 tekaških tekem in prisopihal do višine 178-tih kilometrov.
Če bo zdravje, drugo leto ponovim višavje.
Srečenga in zdravga tudi tistim, ki samo berejo :drink
Uporabniški avatar
 pajo
#372498
Ah ja leto za pozabo. Najslabše odkar tečem en kup težav konec let spet pljučnica in to res zelo huda. Začej neki tečt samo je vse skupaj zelo bogo!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA