Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

Uporabniški avatar
 Zajec
#202225
nana napisal/-a:
tae napisal/-a:Kaj pa vsi mi pod skupinsko prijavo, ki predvidevam Nani nismo pisali naših željenih časov ?

Tudi individualna prijavnica nima rubrike o predvidenem času. To je mišljeno tako, da se vsak postavi tja, kamor misli, da paše. Samo eni se očitno precenjujejo, potem je pa cirkus :)

:arrow: Ja tako je to, da se vsak postavi tja kjer je njegov predviden čas :!:
Uporabniški avatar
 Zajec
#202258
Medicius napisal/-a:Zajec, a misliš, da bodo ljudje to upoštevali in se pravilno razvrstili po conah?

Mislim, da se večina tekmovalcev na štartnem mestu postavi v pravilno cono,
saj je v primeru napačne postavitve slabše za tebe.
Uporabniški avatar
 ero
#202621
hoj,

na prvi strani sem dopolnil seznam zajčkov. svežemu ironmanu GTAju se bo na 3:00 pridružil Boštjan Potočnik. dvojica za čas pod tremi urami je torej odlična.

prav tako so tudi vsi drugi zajci in zajčica. torej - pridružite se nam :)

letos bo zajčja oprema sestavljena iz Nike dresa žive barve, treh balonov nad glavo in startne številke z napisanim ciljnim časom na hrbtu. zajci bodo na startu enakomerno razporejeni od začetka proti koncu - glede na čase, seveda, in kolikor se bo dalo. šteje pa neto čas!
Uporabniški avatar
 klatez
#202636
klatez napisal/-a:...En namig: daljši je čas, lepši je zajec. :mrgreen: ...

ero napisal/-a:letošnja zajčica in zajčki so ... (zadnja sprememba 20.10.2009 ob 22:48):

03:00 Lojze Primožič
03:00 Boštjan Potočnik
03:15 Dušan Moškotevc
03:30 Miro Režonja
03:45 Zdravko Čufar
03:45 Inot Klemenčič
04:00 Toni Lekše
04:00 Bogdan Robnik
04:15 Nataša Robnik
04:15 Srečko Deželak
04:30 Ero Šramel

Ero, Ero, kaj si naredil iz moje trditve... :mrgreen: :lol:
#202665
Zdaj pa res nič ne vem...

Vem da je na vseh maratonih merodajen bruto čas...za uvrstitve,"zajce",nagrade....
Torej šteje se ...pok pištole(semafor vklopljen 00:00:01)...in na cilju pogled na semafor.

Če npr."zajc" za 3:30 zaostane pri prehodu čip-linije 3 minute (180 sekund) in začne teči svoj tempo 5:00/km... na koncu bo imel 3:33..in ne tako kot priporoča organizator (3:30).

Če bi hotel uravnati bruto in neto čas...bi mogel prvih 10 km teči 4:42/km...ali pa 20km 4:51/km.
Vem pa da povsod zajci pridejo v času semaforja...ali kakšno sekundo prej.
Nazadnje spremenil lonely, dne 21 Okt 2009, 15:22, skupaj popravljeno 1 krat.
#202666
Kateri čas je merodajen za tiste, ki jim bodo zajčki pomagali na teku? Bruto ali neto? Po mojem mnenju neto.

Prav tako nima nobenega smisla, da se vsi zajčki in vsi, ki jih želijo spremljati drenjajo v prvi vrsti.

Ne, zajčki so razporejeni tam, kjer po svojih ciljnih časih sodijo - na začetek, v sredino, na začelje, ... Povsod je tako in to je tudi logično.
#202715
Hmmm!

Lani sem se trudil in preračunaval tempo v prvem krogu, da sem pridobil razliko dobrih treh minut na štartu. To mi je dobro uspelo (čas na 21 km 2:07:52) Drugi krog povsem enakomerno, na koncu je tabla pokazala 4:15:06.

Torej bo letos lažje. Gumb bom pritisnil takrat ko bom na štartni črti. Nič več preračunavanja samo enakomeren tempo do konca. Ampak tabla na cilju bo pa pokazala cca 4:17-20.

A bo tako prav??
#202722
Tole pa organizator pa tole propagira in če pravilno razumem morajo biti to bruto časi.

Prekopirano:
Drugi način, ki vam lahko pomaga, so tempo tekači. Tudi na letošnjem maratonu bo šest tekačev, ki bodo maraton tekli v enakomernem tempu in bodo v cilju v času 3;00:00, 3;15:00, 3;30:00, 3;45:00, 4;00:00 in 4;15:00. Tempo tekači bodo označeni z baloni, na katerih bo napisan končni rezultat, katerega so zadolženi doseči, prepoznali pa jih boste tudi po pisanih tekaških dresih.
#202760
ROSI64 napisal/-a:Tole pa organizator pa tole propagira in če pravilno razumem morajo biti to bruto časi.

Prekopirano:
Drugi način, ki vam lahko pomaga, so tempo tekači. Tudi na letošnjem maratonu bo šest tekačev, ki bodo maraton tekli v enakomernem tempu in bodo v cilju v času 3;00:00, 3;15:00, 3;30:00, 3;45:00, 4;00:00 in 4;15:00. Tempo tekači bodo označeni z baloni, na katerih bo napisan končni rezultat, katerega so zadolženi doseči, prepoznali pa jih boste tudi po pisanih tekaških dresih.

zgornje besedilo je kopipejst razpisa izpred nekaj let. v njem jaz ne vidim besed bruto in neto. še enkrat ponavljam - za nas je pomemben neto čas!

mimogrede - tako smo dogovorjeni s šefom zajčkov ;)
#202769
Kot je že napisal Ero startamo na netto čas. Žal je pač tako . Če bi zajci tekli bruto čas bi se morali postaviti v prvo vrsto, da bi lahko odtekli celo progo enakomeren tempo. Toda potem bi tudi tekači, ki se pač želijo držati posameznega zajca verjetno želeli startati v bližini in gneča oz. kaos bi bil popoln :D
Z Zdravkotom bova se bova poskušala čimbolj približati idealnemu času oz. podreti toleranco +/- 6 sekund od predlani. Težek izziv ampak :wink:
#202770
V tem primeru se pa splača zajčkom in vsem ostalim, ki bodo z njimi tekli, da počakajo na startu 10-15 min, da gre glavnina mimo in potem začnejo teči po skupinah. Tako bo tudi manj možnosti, da se zajček izgubi nekomu med množico tekačev. Neto čas bo pa itak isti, ali startate takoj ali 15min kasneje.

Pa še kaosa ne bo na startu.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA