Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

Ljubljanski maraton v Stožicah - kakšno je vaše mnenje?

start in cilj naj ostaneta v centru mesta
62
67%
start je lahko v Stožicah, cilj pa naj ostane v centru
21
23%
start in cilja naj bosta v Stožicah
3
3%
vseeno mi je
5
5%
imam svoj predlog ...
2
2%
#237106
:shock: Širijo se govorice, da naj bi naslednje leto LM "štartal in ciljal" na stadionu v Stožicah. :( Osebno menim, da je v dobro našega uveljavljenega teka in mesta Ljubljane, ne vladajoče garniture, ki ji, zlasti v osebi g. Jankovića, sicer priznavam vse zasluge za dosedanji organizacijski razvoj LM, da [b]start in/ali vsaj cilj ostaneta v centru[/b]. Tako je vsepovsod po svetu!

Če zmorejo v New Yorku vzpodbujen tekaški praznik :laola s ponosom ohranjati največja velemesta (od Londona, Pariza, Berlina do Tokia in Toronta...), domala vse prestolnice (od Madrida do Reykjavika, od Dunaja do Rima in Aten...) vključno z najpomembnejšimi zgodovinskimi jedri (poglejmo samo naše italijanske sosede z Benetkami, Padovo, Firencami...) - zakaj jemati en dan tekaškega ljubljenja z Ljubljano nam, slovenskim tekačem, ki smo ga naredili! :cry:

Predlagam, da začnemo z akcijo [b]"LM Ljubljani!" [/b] :laola
#237115
Ja ampak kokr jst vem, ni tu ne bo kr zahec prestavljeno v Stožice, zgleda da res nimajo kam več vseh stvari natlačt. Že za lani so rekli, da je 15.000 maksimum, pa so kljub temu še letošnjega speljali :).
#237158
Čeprav si dajmo priznat, da vendarle štart tudi na tujih maratonih ni nujno vedno v strogem centru.

Dunaj - štart UNO, cilj: center
Benetke - štart: ni v centru, cilj: Markov trg
Trst - štart: popolnoma izven mesta, cilj: Pza Liberta
New York: kaj sploh je tam center? Štart vendarle ni v Manhattnu

Pa napišite kako je v Bostonu, Chicagu, Berlinu, Londonu, Parizu, Atenah....
#237165
:roll: Ma ne se sprenevedat! Vsi ti teki se začnejo in/ali vsaj zaključijo v značilnem predelu mesta in tudi potekajo v večjem delu po najbolj značilnih ulicah in mestnih predelih - če že želite primerjat New York, Firence ali pa Trst in še vse druge (sam sem v zadnjih treh letih spoznal Berlin, Padovo, Trst, Firence, Reykjavik, Atene, New York pa upam drug teden) - potem bi v Ljubljani morali laufat vsaj še čez Tromostovje in "prešerca" pa po Wolfovi in mimo Univerze, pa čez Zmajski most in mimo stolnice - in seveda v enem krogu! Sicer pa bomo imeli tek "Iz Stož'c v Stož'ce", ne "ljubljanca"! Mene na tem ne bo! :(
#237172
Meni se zdi žalostno, da je vsako leto več tekačev, prestolnica pa ni sposobna organizirat normalnega maratona (1 krog).

A smo res toliko obsedeni s plehom, da ne moremo zapreti nekaj glavnih cest za manj kot eno nedeljo?
Znotraj tega daljšega kroga bi pač spravili še manjši 21 kilometrski krog.

Ne verjamem, da bi lahko bil problem denar.

Če se bo res kaj v Stožice preselilo, se bom sicer z lahkoto, a z žalostjo odrekel ljubljanskemu maratonu.

Če je organizator MOL, a je problem v tem, da se interno ne morejo dogovorit ali je LM ljubljanski praznik ali samo nepotrebni strošek?

Verjamem, da bi tekači plačali tudi višjo prijavnino za normalen lokalni maraton...
#237174
Sem že pri neki drugi temi napisal, da bi bilo dobro, da bi se LM tekel čez center po stari Ljubljani, pa po Cankarjevem nabrežju, ob Ljubljanici, pa skozi park Tivoli, pa Trnovo (cerkev, Trnovski pristan in tisti del mesta), pa mimo Stožic (čeprav od zunaj ni nikakršne lepote), pa po Dunajski, da se vidi da imamo tudi kakšno visoko stavbo, pa BTC itd. Ni opisano v vrstnem redu. Verjetno to žal ni mogoče. Iz Stožic v center pa nazaj, pa še malo okol se mi ne zdi dobra ideja.
Kombinacija teka čez parke, stare in nove predele mesta in avenije bi bila super.
Morda bi bilo fino izvesti kombinacijo teka tako, da se 21km teče po enem delu mesta, nato se odcepi nazaj v center in konča 21-ka, 42-ka pa nadaljuje pot še po drugem delu mesta in nato vrne v center na cilj. S tem bi dobili en 42-km krog. Potem bi pa eno leto 21-ka tekla po prvem delu, drugo leto pa se smer teka zamenja in teče 21-ka po drugem delu.
Ampak za kaj takega je verjetno v Ljubljani problem, ker se teče večino na 21-km in ne na 42km, da bi bilo to smotrno. Baza tekačev so vendarle polmaratonci in ne maratonci. Ne vem, predvidevam, da je na ostalih velikih maratonih edina razdalja 42-km (zgoraj omenjeni Boston, Rim, London,itd...)
Drugače pa, kjer je volja tam je pot, kajne organizator.
Toliko še malo mojega razmišljanja!

Lep pozdrav
#237182
Moje mnenje, po izkušnjah iz Pariza in Berlina, maraton naj se NE začne in konča na štadionu, čeprav verjamem, da bi bilo logistično lažje (prostor, parkirišča, garderobe, ...). Mogoče je ideja po širitvi startno/ciljnega prostora na kongresni trg, ko bo zaključena gradnja garažne hiše.

Glede enega kroga pa je direktor maratona kar dobro opisal problem, smo namreč premajhni in še pri takem krogu je navijačev praktično 0 v drugem krogu, kaj šele, če bi progo širil na 42 km. Na žalost.

lp,M
#237187
Kje pa naj bi bil start v Stožicah ???? A na Titovi cesti ??? Tudi na stadionu ne, ker nima tekaške steze. Pa še okrog Stožic, so same ozke ulice.
Jankovič bi rad kar vse stvari strpal v Stožice, da bi upravičil gradnjo.

Zame je start in cilj v centru super. Mogoče bi bilo za razmislit, da bi tekmovalci na 42 km štartali 1/2 do 3/4 ure pred polmaratonci.

Tako bi bila na startu gužva manjša, pa še maratonci v drugem krogu ne bi tekli toliko po prazni progi, ker bi na njej bili še polmaratonci.
#237188
Dzoni Wajsmiler napisal/-a:A smo res toliko obsedeni s plehom, da ne moremo zapreti nekaj glavnih cest za manj kot eno nedeljo?
Znotraj tega daljšega kroga bi pač spravili še manjši 21 kilometrski krog.


Mislim, da ni problem v zaporah. Dejansko je z vidika zapor lažje organizirati maraton v enem krogu, ker so v tem primeru zapore mobilne - ceste se pač zaprejo šele pred prihodom prvih in ponovno odprejo, ko gredo zadnji mimo, niso ves čas zaprte vse ceste.
Če sem prav seznanjena, je problem dejansko to, da če bi speljali maraton v enem krogu, bi to potem sploh pomenilo, da gre proga daleč ven iz mesta, na obrobje. In drugič, to si pa tudi jaz težko predstavljam, da bi znotraj maratonskega kroga hkrati postavili še polmaratonsko progo. Za tako množičen tek pač potrebuješ dovolj široke ceste. Naj polmaratonci tečejo po uličicah mimo Križank (samo primer)?

Je pa res, da je bila prejšnja trasa meni bolj všeč.

Kje pa naj bi bil start v Stožicah ???? A na Titovi cesti ??? Tudi na stadionu ne, ker nima tekaške steze. Pa še okrog Stožic, so same ozke ulice.

Menda naj bi razmišljali o prestavitvi potem, ko bo narejena še tekaška proga, za ar pa morajo najprej dograditi garažni del.
#237198
Verona ima super narejeno, ko gre prvi del do 15 km skupaj in potem se ločita obe skupini in gre dejansko 42 tica skoraj čez celo mesto.
pa ima Verona samo 8 tisoč tekačev omejitve.
Podpiram idejo za en krog in štart mora ostatati v mestu. kolikor vem bo v stožicah ta zadeva,končana šele drugo leto novembra in bo treba na kak tek mimo počakati še dve leti.
#237200
Zapret Ljubljano za pomet od petka do nedelje zvečer, v petek opraviti otroške in mladinske teke, v soboto tek na 10 km, dodati rolanje, mogoče duatlon (kolo-tek) zvečer zabave z glasbo na vseh trgih in lokalih, pašta party in še kaj, v nedeljo ob 09.00 štart vozičkov, ob 09.05 štart maratona on ob 09.45 štart polmaratona.
Popoln "Tekaški vikend " v Ljubljani.

:D :D :D :D lepo, vendar ...................................

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA