Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

Ljubljanski maraton v Stožicah - kakšno je vaše mnenje?

start in cilj naj ostaneta v centru mesta
62
67%
start je lahko v Stožicah, cilj pa naj ostane v centru
21
23%
start in cilja naj bosta v Stožicah
3
3%
vseeno mi je
5
5%
imam svoj predlog ...
2
2%
#237205
RoKo napisal/-a:Zapret Ljubljano za pomet od petka do nedelje zvečer, v petek opraviti otroške in mladinske teke, v soboto tek na 10 km, dodati rolanje, mogoče duatlon (kolo-tek) zvečer zabave z glasbo na vseh trgih in lokalih, pašta party in še kaj, v nedeljo ob 09.00 štart vozičkov, ob 09.05 štart maratona on ob 09.45 štart polmaratona.
Popoln "Tekaški vikend " v Ljubljani.

:D :D :D :D lepo, vendar ...................................

Se podpišem :!: :!:
#237214
:? Glede enega ali dveh krogov - saj imamo že zdaj "skoraj dva kroga", ker trasa rekreativca poteka že ločeno. Z zamikom štarta 21-ke in 42-ke, s povezavo obeh tras in oblikovanjem notranje zanke pa imamo praktično tudi veliki maraton v enem kosu. Glede števila pa tudi pretiravamo - seštevamo soboto in nedeljo! Enako je s parkiranjem - če je tekaški praznik bomo pač tekaško praznovali: mi se bomo potrudili priti tista cca dva kilometra do cilja peš, Ljubljančani nas bodo pa kot dobri gostitelji "častili" z zaprtimi ulicami eno nedeljsko dopoldne in malo čez. :laola Res pa je, da to zahteva obojestransko delovanje "za stvar". In kot se bojim, tega Slovenci ne znamo prav dobro. :(
#237215
raf napisal/-a:Verona ima super narejeno, ko gre prvi del do 15 km skupaj in potem se ločita obe skupini in gre dejansko 42 tica skoraj čez celo mesto.
pa ima Verona samo 8 tisoč tekačev omejitve.
Podpiram idejo za en krog in štart mora ostatati v mestu. kolikor vem bo v stožicah ta zadeva,končana šele drugo leto novembra in bo treba na kak tek mimo počakati še dve leti.


No, Verona je imela letos prvič cilj v centru mesta in tek skozi areno. Prej se je startalo in končalo na području expa, meni tisti cilj, ko si uletel dobesedno v halo, ni bil čisto prav nič všeč. Navijačev praktično tam ni bilo. Jim je dalo misliti, da je treba nekaj spremeniti.
#237219
Četudi stvari ne kažejo najbolje, bi bilo župana, ki je konec koncev le razumen človek, dobro intenzivno in stalno prepričevati, naj ljubljanski ostane centrski maraton. SEVEDA si vsi želimo idealnejših pogojev za parkiranje, logistiko, tuše... ampak zapustiti center bi pomenilo vzeti nek simbolni pomen temu čudovitemu teku.
Predlagam, da lobiramo, sitnarimo, težimo...
#237254
Sam se tudi strinjam, da mestno jedro doprinese k atraktivnosti maratona - kljub vsemu pa so spremembe, novi prijemi in tudi proge tisto, kar maratonsko zgodbo vsako leto dela zanimivo :D

Jaz ne bi že vnaprej kritiziral rešitve s Stožicami - naj organizatorji najprej pokažejo načrte, ideje, progo pa bomo potem primerjali. Tudi če bi naslednje leto eksperimentirali z novo rešitvijo, ne bi bilo nič narobe - bi imeli vsaj prave podatke za primerjavo.

Kar se pa tiče gledalcev, ki so nastopali kot glavni argument v več postih: v štartno-ciljnem prostoru je daleč največ spremljevalcev in prijateljev tekačev, ki bodo prisotni tudi, če se prizorišče zamenja. Vse ostale dobro zastopane točke, kjer pridejo tudi bližnji prebivalci (Rožna, Dravlje, Vodovodna, Dunajska...), pa bi se v načrt nove proge lahko vključile brez težav...

Spremembe in novosti so zmeraj zanimive :D
#237271
ROSI64 napisal/-a:
RoKo napisal/-a:Zapret Ljubljano za pomet od petka do nedelje zvečer, v petek opraviti otroške in mladinske teke, v soboto tek na 10 km, dodati rolanje, mogoče duatlon (kolo-tek) zvečer zabave z glasbo na vseh trgih in lokalih, pašta party in še kaj, v nedeljo ob 09.00 štart vozičkov, ob 09.05 štart maratona on ob 09.45 štart polmaratona.
Popoln "Tekaški vikend " v Ljubljani.

:D :D :D :D lepo, vendar ...................................

Se podpišem :!: :!:


Ti itak, ki se zmeraj za žur. :D :D :wink:
#237273
RoKo napisal/-a:Zapret Ljubljano za pomet od petka do nedelje zvečer, v petek opraviti otroške in mladinske teke, v soboto tek na 10 km, dodati rolanje, mogoče duatlon (kolo-tek) zvečer zabave z glasbo na vseh trgih in lokalih, pašta party in še kaj, v nedeljo ob 09.00 štart vozičkov, ob 09.05 štart maratona on ob 09.45 štart polmaratona.
Popoln "Tekaški vikend " v Ljubljani.

:D :D :D :D lepo, vendar ...................................

:) Ta predlog se tudi meni zdi zelo dober in se tudi jaz takoj podpišem pod njega. Nekoliko se bi zmanjšala gneča (10-ka v soboto), sama trasa teka pa, ko je bil start na Slovenski in nato tek po Dunajski je bila meni bolj všeč.
#237292
RoKo napisal/-a:Zapret Ljubljano za pomet od petka do nedelje zvečer, v petek opraviti otroške in mladinske teke, v soboto tek na 10 km, dodati rolanje, mogoče duatlon (kolo-tek) zvečer zabave z glasbo na vseh trgih in lokalih, pašta party in še kaj, v nedeljo ob 09.00 štart vozičkov, ob 09.05 štart maratona on ob 09.45 štart polmaratona.
Popoln "Tekaški vikend " v Ljubljani.

:D :D :D :D lepo, vendar ...................................


Se podpišem!! Sicer pa sam Dunajske v nasprotju z nekaterimi ne bi dal. Zame je Dunajska pravi zaključek teka, da o špalirju pred ciljem sploh ne govorim :laola
#237466
Jaz bi dodal še nekaj v temo, kar se ne tiče Stožic, se pa maratona.

Pohvalil bi organizatorje, :clap: da se je odločil, da namesto bombažnih majic dal v vrečko švic majco. Je bolj uporabna in se bo večkrat pojavljala tudi na ostalih tekih, :clap: bombažne so pa ležale v omarah.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA