Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

 andrejmt
#55012
damijan:

Poglej teku sem precej lj.m. (5x) , vkljucno s trojkami tako da imam pravico izrazit mnenje na forumu (zakaj pa so forumi??)
Aja pa se to startnina se je strmo strmo dvigovala (inflacija ;) ne)
in potem ti pac en dan prekipi.

In ce je govora o tem, onem na forumu verjetno ni nic slabega pa ce tudi je to negativna reklama.

in ja.lahko pises o ny maratonu na forumu , ceprav ne teces.

lp,Andrej
 hribovc
#55023
In podatek, da gre za nagrade 12 milijonov tolarjev

- potem pa Kejžar dobi 50.000 ali malce več
Uporabniški avatar
 mare
#55057
Se mi zdi, da malo mešamo jabolka in hruške. Timing je samo ena firma (sicer formalno organizirana kot društvo), ki za svoje delo dobi neko plačilo. Med mnogimi stvarmi, ki jih počnejo, je tudi del nalog pri organizaciji LM. Tisti, ki ga kaj žuli v zvezi s stroški LM, bi se najbrž moral obrniti na organizacijski odbor LM. Res ne vidim nobenega razloga, da finančni obračun ne bi bil javen, saj se to lahko tudi po zakonu zahteva.

Se mi pa zdi brez veze obsojati tiste, ki so nezadovoljni z LM. Nobena stvar ne more biti vsem všeč. Eni so nezadovoljni z LM, eni pa z nezadovoljneži. Naj torej mirno vsak napiše, kaj ga je motilo.
Uporabniški avatar
 milkec
#55063
Tukaj ima najbolj prav Bor... Sam sem plačač marsikateri polmaraton dražje kot LJ... Letos se mi ni šlo in nisem šel... mogoče je bil razlog tudi cena, ker sem zamudil vse predprijave, pa vseeno ne objokujem... Tečem enostavno zase in grem tja, kamor mi srce poželi... Pri tem cena niti ni tak faktor... O organizaciji ne morem govoriti, ker me ni bilo zraven, sem pa letos poskušal malce bolj objektivno od daleč spremljati prireditev in mislim, da je kar na nivoju...

Seveda pa je to, da doma najdemo največ napakic, ki jih nato poveličujemo, da je joj... Nikogar še nisem slišal, da bi se pritoževal na Budimpeškim polmaraton, ko je osnovna štartnina 35 EUR, zadnje dneve pa 55 EUR, pa se dobi manj kot na LJ maratonu. Pa sem šel in sem tudi užival (da ne govorim o tem, da sem dal še 180 EUR za spanje). Če ti ne paše ne iti, samo potem ne jamrati in podobno. Itak tečeš zase in če ti ne paše greš laufati svojih 20 km, kot jih hodim jaz...

Kar se pa tiče izkupička iz prijavnin... Se ne strinjam ne s Speedyjem ne z AndrejemT... Izkušiček ni ravno majhen, vendar se bojim, da gre ta denar za plačila za Kenijce, da sploh pridejo laufati, za njihova prenočišča in nenazadnje za nagrade. Ali je to prav ali ne? Mislim, da določene mere že... Se mi zdi, da ravnajo mnogo bolj smotrno kot v Radencih...

Sem pa prvi, ki zagovarja transparentno poslovanje ne samo Timinga in OO Lj maratona, vseh organizacij...
 hribovc
#55111
Na maratonu v Nairobiju (Kenija) sta zmagala domačina. V moški konkurenci je bil najboljši malo znani Samson Barmao, pri ženskah pa je bila najhitrejša veteranka Caroline Cheptanui.


Triindvajsetletni Samson Barmao si je 20.000 ameriških dolarjev vredno nagrado, ki jo je prejel zmagovalec maratona, prislužil s časom 2;12:15.

V ženski konkurenci je Caroline Cheptanui zmagala z novim rekordom tekmovanja 2;36:08.

OP. V Ljubljani pa so zahtevali, da bi za trikrat manjšo nagrado tekli enako hitro ????? Pri ženskah bi Cheptanui v Ljubljani dobila le 3000 eurov ???

Res je velik maraton v Ljubljani :wink:
Uporabniški avatar
 Barca
#55117
Ni vse v nagradah....

LP :wink:
 hribovc
#55120
Barca napisal/-a:Ni vse v nagradah....

LP :wink:
Ali pa je ....glej zadnji odstavek

Sestanek Ljubljanski maraton / Tekaški forum
Ljubljana, 12.09.2005 18:00 – 20:10

Prisotni: Stane Droljc (OO LM, stane.droljc@siol.net), Andrej Razdrih (OO LM; prisoten v uvodnem delu), Brane Krajnik (založba Domus, brane@sloveniatimes.com; prisoten v sklepnem delu), Miro Ličof, Željko Holik, Miha Pregl, Ervin Šramel (vsi TF)

Kratek zapis pogovora in sklepov

Po uvodnem nagovoru Andreja je Stane s stališča organizatorjev maratona orisal stanje. Poudaril je finančna dejstva. Maraton se sofinancira s sredstvi Mestne občine Ljubljana in ni komercialni projekt. Startnine kljub letošnjemu povišanju še niso ekonomske in bodo v prihodnje verjetno še rasle. Največji stroški so za policijo, varnostno službo, zaporo cest, … Pri izvedbi sodeluje preko 1000 ljudi, ki niso zastonj.

Prireditelji se trudijo, da poleg čim boljše izvedbe same prireditve udeležencem ponudijo dober servis glede spremljevalnih dejavnosti in startne vrečke. Nekatere letošnje novosti in izboljšave so zabeležene kasneje v tem zapisu.

Sledil je nevezan pogovor o splošnem stanju in tudi o posameznih točkah, ki so bile izpostavljene v debati na TF.

Predstavniki TF smo pri tem poudarili, da kot končni 'uporabniki' prireditvi želimo le dobro in da lahko po svojih močeh pripomoremo k čim boljšemu Ljubljanskemu maratonu.

Utrinki pogovora:


Kaj lahko LM nudi TF-ju?

1. čipi: Timing Ljubljana lastniških čipov ne more prodajati. Lahko pa jih uporabnikom ponudi na reverz. Ob plačilu 6.000,00 SIT bi tako praktično postali lastnik čipa. Za to je na voljo 100 čipov.


Kaj bo novega že letos?

1. delitev startnih vrečk na prireditvenem prostoru od četrtka dalje
2. predvidena vsebina startne vrečke: kvalitetne nogavice, popust v Intersportu, mogoče kvalitetna kapa s ščitnikom Mercator, …
3. po maratonu naj bi izdali kvaliteten A4 bilten ob 10. obletnici prireditve
4. trasa je nova, bolj mestna, hitrejša in po mnenju mnogih lepša
5. morebitno obveščanje prebivalcev ob trasi preko plakatov (v sodelovanju s podjetjem Snaga)
6. poudarek spremljevalnega dogajanja na soboti:
a. šotor na prireditvenem prostoru, kjer bo prevzem startnih vrečk, športna trgovina, tekaški sejem, …
b. promocijski tek od Mercator centra v Šiški do ciljnega prostora (zaprti tek; start ob 16h; tempo 7 min/km)
c. otroški teki v soboto – gneča ob lanskih otroških tekih v nedeljo tik pred glavnim startom se tako ne bo ponovila
d. večerni koncert (The Stroj)
7. na Šubičevi bo sočasno z maratonom otvoritev nove prodajalne Intersporta s promocijsko ponudbo


Odgovori na tehnične pripombe, zbrane na TF

1. startni boksi: bodo označeni s ciljnimi časi za maraton in polmaraton
2. zajci bodo stali v boksih in ne na startni črti
3. stranišč bo več, postavljeni bodo v dveh večjih grozdih – prvi ob prireditvenem prostoru, drugi na področju za ogrevanje pred startom
4. priloga Poleta bo vsebovala podrobne opise prometnega režima, prizorišča, okrepčevalnic, …


Kaj lahko storimo na TF?

1. gledalci ob progi – tekači, udeleženci, intenzivno vabimo sorodnike, prijatelje, znance, sosede, …, naj pridejo ob progo in kasneje v cilj ter navijajo in vzpodbujajo tekače
2. tekaški sejem na prizorišču – povabilo krovnim organizacijam in prirediteljem, naj predstavijo svoje prireditve (osebno, z gradivom, lahko tudi letošnjim, ker gradiva za prihodnje leto verjetno še nimajo); prva vzpodbuda prirediteljem, da mislijo in delajo eno leto vnaprej; TF s pozivi preko foruma, osebno in s ciljnimi dopisi vabi prireditelje
3. vabila na LM v tujini – ko gremo na prireditve v tujino, se najavimo prirediteljem in s seboj prinesemo gradivo za LM (v zmernem obsegu); tako vzpostavljamo stike in širimo bazo udeležencev iz tujine


Odprte zadeve, stvari, ki jih še ne moremo spremeniti, drugo, …

1. najeti tuji tekači – so 'nujno zlo', ker dvigujejo ugled maratonu v tujini in tudi s tem privlačijo bodoče udeležence
2. TV prenos – velika težava; TVS se mu načrtno izogiba, mogoče bo pripravljena reportaža; tu bi bila potrebna skupna akcija in pobuda z različnih strani ter veliko volje in potrpljenja
3. spletna stran – to je celoletni kontinuirani projekt, ki potrebuje celosten koncept in stalnega urednika; predlagam, da se po letošnjem maratonu načrtno lotimo projekta

====================
zapisal Ero, 20.09.2005
Uporabniški avatar
 kustus
#55125
Barca napisal/-a:Ni vse v nagradah....

LP :wink:



LP

Res je saj ne tečem zaradii nagrad a vseeno samo tek na 10 km ni imel medalj za vse tekače to pa je vsaj malo moteče predvsem za nas tazadnje , tko bi imeli nepozabni spomin tudi v obliki medalje za sodelovanje.
 bruno
#55291
Bor napisal/-a:
mujcika napisal/-a:Samo v razmislek!!!!??????

Speedy napisal/-a:Brez Timinga današnjega 10. (in preostalih devet LJ maratonov ki si edini lahko zalužijo ime "maraton" v SLO) ne bi bilo.


A si mogoče že kdaj slišal za Maraton treh src, ki ima 25-letno tradicijo, ne le opevano 10-letno kot ljubljanski maraton ??????????

Speedy napisal/-a:Nekaj tega je na 24ur.com:
"Po besedah predsednika organizacijskega odbora Andreja Razdriha je proračun maratona 56 milijonov tolarjev, od tega mesto Ljubljana prispeva 40 odstotkov, tretjino glavni sponzor Mercator, ostalo pa manjši sponzorji."

Torej s štartninami še za vodo ne bi bilo.. :lol:


Če izračunaš vsoto, ki so jo organizatorji dobili s štartninami, pristaneš pri cca. 25 milijonih tolarjev, kar je skoraj polovica celotnega proračuna !!!!!!!! Za ta denar bi lahko kupili veliko več kot 160 tisoč polliterskih stekleničk vode, udeležencev pa je bilo le nekaj več kot 8 tisoč ????? Mislim, da bi si za ta denar medalje zaslužili tudi "rekreativci" na 10 km, a ne Kustus?


sam ne Radencev mešat pliz....

dejte nehat, če vam ne paše, pa ne it , a ni to enostavno......


jaz se pa s tem še zdaleč ne strinjam, mislim, da bi se na Radencih lahko marsikdo iz LJ maratona kaj naučil. Zame je organizacija LJM zelo slaba!
Uporabniški avatar
 bojanu
#55294
bruno napisal/-a:...mislim, da bi se na Radencih lahko marsikdo iz LJ maratona kaj naučil. Zame je organizacija LJM zelo slaba!


Za takšno oceno se ti je moralo res kaj hudega zgoditi, saj je večinsko mnenje pozitivno :twisted:
Utemelji oceno, da se še organizatorji kaj naučijo za drugič :wink:
Uporabniški avatar
 Speedy
#55298
bruno napisal/-a:jaz se pa s tem še zdaleč ne strinjam, mislim, da bi se na Radencih lahko marsikdo iz LJ maratona kaj naučil. Zame je organizacija LJM zelo slaba!


A ni fino, da mamo Radence, kjer se lahko naužiješ lepot maratona po takem LJ dizastru :twisted: , kjer so bili sicer tisoči (zelo) zadovoljni z organizacijo... :shock:
Uporabniški avatar
 Vlajko
#55301
Izjemno lepo sem se imel tako v Sežani, Radencih kot v Ljubljani, če naštejem samo največje "ravninske" teke. :D

Prav tako krasno pa sem se počutil tudi na vseh ostalih udeleženih letošnjih tekmah .... :wink:
Uporabniški avatar
 mazi
#55310
Ojla :lol:

To Vlajko, tako se govori! :wink:

Tudi jaz imam zelo pozitvine izkušnje iz vseh omenjenih tekov... in verjamem da bo tako tudi vnaprej! :P
Uporabniški avatar
 kustus
#55345
LP

No tud jest sem zlo zadovoljen z ljubljancem, vse mi je šlo po načrtih pa še analiza je bla FUL KUL razen kelnerjev.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA