Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

Uporabniški avatar
 klatez
#103606
areh napisal/-a:
klatez napisal/-a:
Areh, kakšne pa so tvoje rezultatske želje? 5:00 na km?

Ja, to je želja ne pa napoved.Če bi bil kak zajec..kako pa to sploh zgleda? kako najdeš v tisti množici svojga zajca in kako mu na začetku v tisti gužvi slediš?
LPA


Zajec zgleda takole (številka 12): :wink:
Slika
To je bil zajec za 3:10 lani (fotografirano pri živalskem vrtu v drugem krogu).

Kako ga najdeš? :roll:
V gneči na začetku težko. Mogoče po balonih, samo na štartu je ogromno balonov.
Večino jih sicer ob štartu spustijo v zrak ampak vseeno.
Najbolje bi bilo, da bi organizator priskrbel druge barve balone za zajce in tudi na balone napisal ciljni čas (tako delajo v tujini...).
Drugače pa imajo tudi enake tekaške drese z odtisnjenim časom.
Pa štartne številke imajo bolj nizke (podobne kot Kenijci :mrgreen: ).

Najbolje je, da tečeš na začetku ustrezen tempo in ko se udeleženci razrečijo, boš prej ali slej naletel nanj...
 kseb
#103617
Klatez, zakaj pa nisi pripopal sliko od zajca iz Radencev.

LP.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#103636
kseb napisal/-a:Klatez, zakaj pa nisi pripopal sliko od zajca iz Radencev.

LP.

Ja, tistega na 3:50 :--
Uporabniški avatar
 klatez
#103643
Fantje, govorimo o ljubljanskem maratonu... :mrgreen:

Radenci pa res ne pašejo sem.... :nono:

Pa še tisti zajec za 3:50 je bil prehiter in so vse fotke zmigane... :--
Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#103653
Jaz sem od 4x samo enkrat sledil zajcu in je kar zanimivo... :? Dobro je, ker tečeš v skupini, kjer se ves čas pogovarjajo, padajo dovtipi, razne opazke, tudi kaj zanimivega lahko izveš ali vprašaš... čas hitreje mine, kar na maratonu ni zanemarljivo. Je bilo pa tudi zahtevno, ker se zajec na postajah ni ustavljal ampak so mu drugi podajali pijačo, tako da je on s svojim tempom nadaljeval in naj ne razlagam kakšna muka ga je bilo uloviti :x Ko sem to pogruntal, sem malo pred okrepčevalnico pospešil in skupini potem lažje sledil. Vseeno pa tempa do konca nisem zmogel, ker me je proti koncu začelo zmanjkovati :cry:

V ostalih dveh primerih zajca sploh nisem našel, enkrat pa nisem bil dovolj pripravljen, da bi mu sledil prav dolgo...

Mislim, da je dobro, da si dovolj zgodaj na štartu, da se lahko malo "sprehodiš" gor in dol ali pa kot svetuje klatez...
Uporabniški avatar
 areh
#103688
O, hvala Klatež. Zdej je samo vprašanje, če hočeš teči željeni čas, ali slediti zajcu ali s svojim tempom?? Če laufaš za zajcem, si predstavljam, da to pomeni, da recimo laufaš konstantno napr. 5min/km. Če pa bi sam laufal, bi najbrž prvo polovico laufu malo hitrej, drugo polovico pa mal počasneje, hmmm. pitaj boga kaj je boljše..
lpA
Uporabniški avatar
 IronR
#103691
Areh

Zagotovo je najboljši enakomerni tempo....odstopanje +/- 6 sekund je o.k. Če boš začel prehitro boš lahko to drago plačal. Seveda pa je pomembno, da se poznaš in da si odločiš primeren realen tempo....zame bo ključen trening 8 dni pred maratonom , kjer bom tekel 12 km v tekmovalnem tempu....

L.p

Roki
Uporabniški avatar
 areh
#103699
Res je Roki. Sam fora je ker se še ne poznam dovolj, oz nimam izkušenj s tekmovanji. Če bom najdu zajca na štartu, ga bom najbrž poskusil držat... A so postavljeni bolj spredaj ponavadi?

lpA
Uporabniški avatar
 tadejk
#103701
Še en nasvet pri zajcih. Malo je treba gledat tudi lastno uro.

Na letošnjem Jungfrau maratonu je deklica za 6ur tekla po ravnici tempo 6:10, potem pa v klanec tudi :shock:

Vse je zgubila na vzponu. Sem pa že bral tudi o takšnih poskočnih zajcih na LM ali Radencih.

Torej lastna ura.

Tadej
Uporabniški avatar
 areh
#103706
tadejk napisal/-a:..

Torej lastna ura.

Tadej

Evo.. sem vedu, da ne bo dobro kar tako sledit zajcu.
lpA
ps "Uzdaj se use i u svoje kljuse" :wink:
Uporabniški avatar
 IronR
#103710
areh napisal/-a:Res je Roki. Sam fora je ker se še ne poznam dovolj, oz nimam izkušenj s tekmovanji. Če bom najdu zajca na štartu, ga bom najbrž poskusil držat... A so postavljeni bolj spredaj ponavadi?

lpA


Odvisno za kakšen čas gre....

Vsekakor ti svetujem, da se držiš zajca. Seveda pa tudi oni niso vedno točni kot švicarska ura:))) Vendar v večini primerov delo opravijo dobro.

l.p

P.s
Do maratona imaš še dovolj časa, da spoznaš svoj ciljni tempo....namig. Recimo da pelješ s kolesom na Areh na polno pri 175 msu pri tem pulzu bi moral tudi steči 21 km.....
Uporabniški avatar
 areh
#103722
Hvala za nasvet!
Komaj čakam, da se začne.
Čeprav sem slišal da je ob štartu kar gužva in nekaj časa se sploh ne premakneš, oz zelo počasi tečeš, ura pa teče.. :roll:
lpA
ps Itak pa je najvažneje da ga prelaufam brez problemov, vendar imam pač željo da ga pretečem s avgPace 5m/km. Težka bo... :roll:
Uporabniški avatar
 Damijan
#103739
Zgleda, da bi bilo treba kar nekakšna interna pravila za zajčke napisat.
Ali pa bi organizator lahko na svojih straneh o prireditvi lahko napisal,
kakšno strategijo bo imel zajec:
- bo tempo enakomeren
- bo kaj ustavljanja na okrepčevalnicah in zato sam tempo nekoliko hitrejši
- kak bo tempo na vzpetinah ipd.

Jaz zajca nikoli nisem preganjal. Po mojem se s treningom da naštudirat
takšen korak, kot pač želiš ciljni čas. Torej, če bi radi maraton pretekli
v 3,30, je to tempo cca. 5:00 min/km, potem pač dobesedno vaditi ta tempo.
Na sami prireditvi pa potem to prakticirati - kar je prvih nekaj km zaradi
gneče malce težje, pa tudi množica kar potegne. A že pri kakem tretjem km
se da lepo paziti na kilometrske oznake, ki so bolj ali manj natačno označene.
In potem sproti na uri primerjat posamezni "lap". In upoštevati, da če se
kak kilmeter nekoliko bolj vzpenjamo, si pač lahko pribijemo nekaj sekund, če pa
je kilometer bolj viseč, pa bi morali biti nekoliko pod cilnjim tempom.
Itak pa bi moral biti pulz bolj ali manj konstanten, kar je - spet: po moje -
bolj pomembno...
Uporabniški avatar
 miro
#103744
Zanimiva tema.
Klatež, a se bova midva zmenila za približmo 3.25, pa še kdo bi se nama priključil, pa še kakšno bova rekla med maratonom.

Se pa spomnim" zajčka" pred leti v Rimu. ki je imel tempo za 3.30, pa sem ga prehitel nekje na 35km , pa še jaz sem imel na koncu čas približno 3.35.
Torej je dobro , da si tudi sam malo pomeriš čase.
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 ero
#103748
hoj,

kaj pravite na tole:

- sedem zajčkov (lahko so tudi podvojeni, če jih najdemo toliko)
- ciljni časi: 3:00, 3:10, 3:20, 3:30, 3:40, 3:50, 4:00
- dobro označeni z barvnimi baloni z napisi, z majicami z napisi časa in tempa
- tečejo čim bolj enakomerno bruto - z upoštevanjem postankov ob okrepčevalnicah
- na startu so postavljeni ob tablah za bokse (mislim, da bo nekaj takega)

mnenja, opcije?

mogoče bi lahko imeli tudi 3:00, 3:15, 3:30 in potem po deset minut

aja, naloga zajčka je, da pride v cilj sekundo pred svojim ciljnim časom :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA